^
A
A
A

Лікування ІЦН поза вагітності

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

При виявленні ІЦН лікування повинно бути етіологічним. Так, при грубих анатомічних змінах шийки матки, обумовлених старими розривами (якщо це єдина причина невиношування), необхідне оперативне лікування поза вагітності (пластика шийки матки).

До хірургічного лікування необхідне ретельне бактеріологічне дослідження і профілактичний антибактеріальне лікування, так як при ІЦН в більшості випадків порожнину матки інфікована в зв'язку з відсутністю запирательной функції істміческого відділу шийки матки.

Вперше поза вагітності операцію на шийці матки з приводу ІЦН запропонував Lasha і співавт. (1950). Операція полягає в висічення овального клаптя тканини з метою видалення рубцевої тканини на місці розриву для того, щоб відновити фіброзно-м'язову цілісність шийки матки.

В даний час відомо кілька модифікацій методу Лаша.

Оригінальний метод реконструктивно-пластичної операції на шийці матки запропонований В.І. Єльцовим-стрілецький та співавт (1979). Операція складається з п'яти етапів:

  • розсічення шийки,
  • розшарування шийки,
  • формування каналу шийки матки,
  • формування зовнішнього зіву,
  • остаточне формування шийки матки.

При настанні вагітності після пластичної операції на шийці матки доцільно розродження шляхом операції кесаревого розтину.

При функціональної ІЦН або при анатомічної, але не вимагає реконструктивної операції, першим етапом підготовки до наступної вагітності є ретельне бактеріологічне дослідження і антибактеріальна терапія з урахуванням збудника протягом 2-3-х менструальних циклів в поєднанні з фізіотерапією. Після цього необхідні імунологічний і гормональний контроль і патогенетична терапія з урахуванням отриманих даних. Гормональна підготовка є заключним етапом лікування перед вагітністю. Хірургічну операцію з приводу ІЦН проводять при вагітності.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.