Анатомія

Стегнова артерія (a. Femoralis) є продовженням зовнішньої клубової артерії, проходить під пахової зв'язкою (через судинну лакуну) латеральнее однойменної вени, слід по клубово-гребінцевої борозні вниз будучи прикрита (в стегновому трикутнику) тільки фасцією і шкірою.
Від дуги аорти послідовно відходять плечоголовний стовбур, ліва загальна сонна артерія і ліва підключична артерія, що несуть кров до голови і шиї, верхніх кінцівок, до передньої стінки грудей і живота.
До верхньої кінцівки направляються пахвова артерія, її продовження - плечова артерія і відходять від них гілки.
Артерії, кровоснабжающие стінки тіла, називаються парієтальними (пристінковий), артерії внутрішніх органів - вісцеральними (внутренностних). Серед артерій виділяють також внеорганние, що несуть кров до органу, і внутріорганние, розгалужуються в межах органу і постачають його окремі частини (частки, сегменти, часточки).
Апендикс (appendix vermiformis) відходить від задньо медіальної поверхні сліпої кишки, його довжина широко варіює - від 2 до 24 см (в середньому 9 см); його діаметр дорівнює 0,5-1,0 см. Червоподібний відросток може мати різноманітне напрямок.  
Анатомія клапана аорти вважається найбільш вивченої, оскільки описана давно, починаючи з Леонардо да Вінчі (1513) і Вальсальви (1740), і багато разів, особливо протягом другої половини XX століття.
Акроміально-ключичний суглоб (art. Асromio-clavicularis) плоский за формою, утворений акроміальним кінцем ключиці і суглобової поверхнею акромиона. У 30% випадків у суглоба є суглобовий диск (discus articularis).
У природних умовах відповідно до завдань зорової діяльності постійно змінюється заломлююча сила оптики ока, т. Е. Діє не статична, а динамічна рефракція очі. В основі таких змін рефракції лежить механізм акомодації.

Портал iLive не надає медичних консультацій, діагностики або лікування.
Інформація, опублікована на порталі, є лише для довідки і не повинна використовуватися без консультації з фахівцем.
Уважно прочитайте правила та політики сайту. Ви також можете зв’язатися з нами!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Всі права захищені.