Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Загальний холестерин в крові

Медичний експерт статті

Гематолог, онкогематолог
, Медичний редактор
Останній перегляд: 31.05.2018

Холестерин - вторинний одноатомний циклічний спирт. Холестерин надходить в організм з їжею, але більша частина його утворюється ендогенно (синтезується в печінці). Холестерин - компонент клітинних мембран, попередник стероїдних гормонів і жовчних кислот. Принаймні 10% населення страждають гіперхолестеринемією. Сама по собі гіперхолестеринемія протікає безсимптомно, але може привести до серйозних патологічних змін стінок кровоносних судин в життєво важливих органах.

Концентрації в крові холестерину і тригліцеридів - найбільш важливі показники стану ліпідного обміну у хворих. Вони дають важливу інформацію для подальшої тактики діагностики порушень ліпідного обміну, вирішення питання про госпіталізацію, вибору методу лікування і оцінки його ефективності. Концентрацію холестерину вище 6,5 ммоль / л вважають фактором ризику розвитку атеросклерозу. Існує залежність між зростанням концентрації холестерину в крові і ризиком розвитку ІХС. У осіб, що входять до групи ризику по ІХС, визначення холестерину в крові рекомендують проводити раз в 3 міс.

Референтні величини (норма) концентрації загального холестерину в сироватці крові

Вікові групи

Зміст загального холестерину

Мг / дл

Ммоль / л

Новонароджені

53-135

1,37-3,5

Діти до 1 року

70-175

1,81-4,53

Діти

120-200

3,11-5,18

Підлітки

120-210

3,11-5,44

Дорослі

140-310

3,63-8,03

Рекомендовані межі для дорослих

140-250

3,63-5,2


Портал iLive не надає медичних консультацій, діагностики або лікування.
Інформація, опублікована на порталі, є лише для довідки і не повинна використовуватися без консультації з фахівцем.
Уважно прочитайте правила та політики сайту. Ви також можете зв’язатися з нами!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Всі права захищені.