^
A
A
A

Міфи і факти про катаракті

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

01 April 2011, 14:47

Ще кілька років тому для багатьох людей старше 60 років діагноз катаракта звучав, як вирок. Катаракта - хвороба підступна і зазвичай вона розвивається повільно, тому людина не відразу помічає, що у нього утворився такий поганий недугу і не поспішає звертатися до лікаря. Але це неправильно, тому що тільки високо кваліфікований офтальмолог зможе виявити катаракту ще на ранній стадії, в найкоротші терміни, усунувши захворювання. Існує величезна кількість міфів і домислів про катаракті. Сьогодні «Ексімер» розвіює міфи - адже ми знаємо про зір все ... :)

Міф №1. Катаракта не серйозне захворювання

Це дійсно міф, тому що катаракта - одне з найсерйозніших очних захворювань, яким найчастіше страждають люди в літньому віці. Безумовно, катаракта може зустрічатися і у молодих людей, але скоріше за все це буде, як наслідок пошкодження кришталика при травмах, ультрафіолетових опромінюваннях, дії деяких хімічних речовин і так далі.

Кришталик людського ока - це «природна лінза». Він прозорий, еластичний - може змінювати свою форму, майже миттєво «наводячи фокус», за рахунок чого людина бачить добре і зблизька, і здалека. При катаракті відбувається часткове або повне помутніння кришталика. Через порушення прозорості кришталика в око починає потрапляти лише невелика частина світлових променів, тому людина бачить нечітко та розмито, а особливо при яскравому світлі. З роками хвороба прогресує: область помутніння збільшується і зір знижується.

При запушенной стадії катаракти набряклий кришталик починає займати більшу частину передньої камери ока, таким чином, порушуючи відтік внутрішньоочної рідини. Внаслідок чого, виникає підвищення внутрішньоочного тиску і розвивається глаукома. Це дуже небезпечно, так як без проведення лікування зір безповоротно втрачається.

Міф №2. Катаракту можна вилікувати народною медициною і без операції

На сьогоднішній день в сучасній медицині не існує лікарських засобів, здатних відновити прозорість кришталика. Його помутніння - це незворотний процес містяться в ньому протеїнів, від якого не можна позбутися ні дієтою, ні спеціальним масажем, ні якими народними засобами. Вихід один - операція, вважають офтальмологи всього світу.

Міф №3. Операція дуже довга

У сучасній офтальмології найдієвішим, швидким і безболісним методом лікування катаракти є операція факоемульсифікації з імплантацією штучної лінзи. За часом операція займає близько 15 хвилин, проводиться під місцевою анестезією при цьому пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту. Проведення операції можна розділити на кілька етапів: спочатку офтальмохірург за допомогою алмазного інструменту створює мікророзріз, близько 3 мм і всі подальші маніпуляції виробляє через нього. Потім, спеціальним зондом за допомогою ультразвуку кришталик перетворюють в емульсію і виводять з ока. Через мікророзріз в капсулу, де раніше розміщувався кришталик, вводять гнучку лінзу в складеному стані, яка самостійно розгортається всередині ока і надійно фіксується. Після такого хірургічного втручання не потрібно ніякого накладення швів, так як мікророзріз самогерметизуючі.

Міф №4. Після операції потрібно довго лежати в лікарні

Не варто боятися, Вам не доведеться лежати в лікарні. У клініці «Ексімер» операція з приводу катаракти виконується амбулаторно, тобто без госпіталізації і в цей же день пацієнт повертається додому. Обмеження на фізичні навантаження мінімальні, відновлення проходить безболісно. До появи факоемульсифікації все це було неможливо. Тільки сучасна методика дозволила добитися таких хороших результатів.

Міф №5. Все одно потрібно буде носити окуляри

Досить добре бачити Ви почнете вже через кілька годин, а максимальна гострота зору відновлюється за період від 2 днів до 1 тижня. При зверненні з діагнозом «катаракта» в «Ексімер» вам допоможуть не просто позбутися від недуги, а й відновити Ваш зір, добившись максимально можливої гостроти, безболісно і ефективно, уникнувши при цьому ускладнень і обмежень на фізичні навантаження після відновного періоду.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» використовується найсучасніше досягнення світової офтальмології в області лікування катаракти - мультифокальні лінзи. Безсумнівна перевага мультифокальних лінз в тому, що вони дозволяють добиватися однаково хорошого зору без використання окулярів як удалину, так і поблизу, так як володіють не одним, а кількома фокусами, що дає можливість добре бачити предмети, розташовані на різних відстанях. Вам не доведеться більше використовувати окуляри при читанні і роботі з дрібними предметами.

В офтальмологічній клініці «Ексімер» кваліфіковані фахівці позбавлять Вас від катаракти і очок, забезпечивши комфортне зір в будь-яких ситуаціях. У «Ексімер» впевнені, катаракта - це не вирок.

Якщо у вас є проблеми із зором, то на сайті excimer Ви знайдете все що потрібно. Ми розповімо вам про те, які бувають захворювання очей і головне як їх лікують, відповімо на всі Ваші запитання (задати питання офтальмологу). На сайті є окрема сторінка для майбутніх мам, присвячена проблемму зору і вагітності. А також для тих, хто багато працює за комп'ютером (зір і комп'ютер). Підкажемо які вправи для очей можуть відновити зір і як дотримуватися гігієни освітлення.

Лікарі Ексімер ставлять собі за мету зробити офтальмологічну допомогу ще більш доступною для тих, кому вона необхідна. У клініці діють дисконтні карти. Для кожного пацієнта проводиться повне комп'ютерне діагностичне обстеження. При запису на прийом через інтернет-сайт клініки надається знижка 5% на повну комп'ютерну діагностику зору з консультацією лікаря-офтальмолога.

Будемо раді допомогти Вам.

Контакти:
Клініка «Ексімер»
м.Київ, вул.Димитрова, буд.5-Б
Тел. (044) 238-6800

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.