^
A
A
A

Що потрібно знати про програму «Доступні ліки»

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

08 May 2017, 09:00

З квітня нинішнього року українці можуть отримувати деякі медикаменти безоплатно, або із символічним доплатою: в країні запущена соціальна програма «Доступні ліки».

Співробітники Департаменту охорони здоров'я вказують на те, що згідно з запропонованою програмою, люди можуть здобувати лікувальні препарати, які зазвичай застосовуються при хворобах серця, при цукровому діабеті другого типу, при бронхіальній астмі. За статистикою, саме перераховані захворювання найчастіше стають причиною загибелі або погіршення якості життя людей в Україні.

Для отримання пільгових ліків, які передбачені програмою, необхідно записатися на прийом до лікаря. Доктор випише рецепт на спеціальному бланку, де вкаже активний компонент необхідного препарату. Далі потрібно прийти з цим рецептом в аптеку, яка обслуговує пацієнтів за програмою «Доступні ліки», і забрати медикаменти.

«Доступні ліки» це схема з поступово наростаючим обігом медикаментів, так як аптечні мережі будуть розширювати список аптек для обслуговування людей за програмою. Фармацевти в добровільному порядку будуть укладати договір з лікувальними установами, щоб брати участь в системі.

Перелік аптек, які на сьогоднішній день вже обслуговують пацієнтів за програмою, можна дізнатися в лікувальному закладі свого міста.

Які питання найчастіше цікавлять пацієнтів, які хочуть отримувати «доступні ліки»?

Що потрібно зробити, щоб придбати безкоштовний медикамент?

  • Потрібно прийти на прийом до лікаря, який випише спеціальний рецепт. З цим рецептом потрібно прийти в аптеку, яка працює в підтримку програми «Доступні ліки». В аптеці фармацевти пояснять, які медикаменти можна отримати безкоштовно, а за які доведеться доплатити. При наявності лікарських засобів отримати їх можна буде відразу ж.

Як бути, якщо необхідних медикаментів в аптеці немає, або вони продаються тільки за повною вартістю?

  • Можна уточнити, коли з'явиться необхідне безкоштовні ліки, і почекати. Але при цьому слід враховувати, що рецепт діє протягом місяця.

Як дізнатися, які медикаменти належить отримувати безкоштовно, а за які доведеться доплатити?

  • Безкоштовно видаються більш дешеві препарати зі списку, запропонованого в реєстрі відпускної вартості.
  • Якщо препарат спочатку дорожче аналогів, то доведеться доплатити різницю щодо мінімальної вартості і роздрібної ціни на ліки.

Чи можна придбати безкоштовно медикаменти, якщо рецепта немає?

  • Кожна аптека у вільному порядку вирішує, чи може відпустити ті або інші ліки пацієнту без пред'явлення рецепта.

Список лікарських засобів, вартість яких відшкодовується за державний рахунок, опублікований на сторінках сайту Міністерства охорони здоров'я України. Крім того, подібний список повинен бути в наявності у лікуючого лікаря і у фармацевтів, які обслуговують пацієнтів в аптеці.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.