^
A
A
A

Система охорони здоров'я в Україні визнана морально застарілої

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

21 April 2017, 09:00

Експертні співробітники Світового банку - організації, яка покликана сприяти загальному добробуту населення світу, - оцінили українську систему охорони здоров'я, як морально застарілу. За статистикою, середня тривалість життя людей в Україні на сьогоднішній день складає 71 рік - і це на десяток років менше, ніж в більшості європейських країн.

Фахівці звертають увагу на те, що саме застарілі принципи охорони здоров'я і стають причинами незадовільного стану здоров'я людей в країні. Фінансування медицини проводиться неправильно і неефективно, що давно вимагає кардинального реформування. Такі висновки зроблені експертами в тематичному зверненні Світового банку.

«Системні принципи української охорони здоров'я практично не змінювалися ще з періоду існування Радянського Союзу - в ті роки основним напрямком медицини вважали епізодичну терапію загострень і гострих станів», - вказується у зверненні. Нагадаємо, що радянська система надання медичної допомоги базувалася на відомою схемою Семашко, яка спочатку мала на увазі надання безкоштовної медичної допомоги всім нужденним. Свого часу така схема була названа найкращою в Європі, однак на сьогоднішній день в Україні від неї мало що залишилося.

Експерти констатують, що сьогодні рівень смертності представників дорослого населення України значно вище європейського - на 65%. З цієї кількості не менше 80% смертей припадає на пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи і зі злоякісними пухлинами.

Не менш чверті дорослих представників нації - від 18 до 65 років - мають хронічні патології, а 6-8% страждають одночасно трьома і більше хронічними хворобами.

Фахівці впевнені в тому, що продумане реформування медицини в даний час є дуже важливим, як для здоров'я самих жителів України, так і для подальшого економічного зростання в країні: незадовільна якість здоров'я жителів безпосередньо впливає на зниження продуктивності і працездатності.

За інформацією, отриманою в результаті досліджень, підвищення загальної тривалості життя всього лише на 1 рік здатне збільшити ступінь ВВП на людину приблизно на 4%.

За версією Світового банку, реформування медицини в Україні необхідно проводити в терміновому порядку. В першу чергу, потрібно звернути увагу на фінансову сторону питання. Однак і тут відразу ж виникає маса труднощів - і, перш за все, в українському законодавстві. Вносячи глобальні корективи в систему охорони здоров'я, потрібно попередньо підготувати відповідні закони - адже на даний момент за законом медицина в країні вважається соціально орієнтованої.

До всього іншого, є ще одне «але»: самі жителі України без особливого оптимізму сприймають будь-які зміни в системі охорони здоров'я, і будь-які нововведення від МОЗ викликають у багатьох українців паніку. Тому на сьогоднішній день це питання як і раніше залишається без певного рішення.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.