^
A
A
A

В Одесі зафіксовано сплеск захворюваності на кір

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

23 May 2017, 09:00

Поліклініки і лікувальні установи Одеси підтверджують різкий сплеск захворюваності на кір: інфекційні стаціонари прийняли на лікування вже більше сотні хворих пацієнтів. Про цю інформації повідомляє та головний лікар Одеської лікарні Світлана Лаврюкова.

Серед новоприбулих хворих переважають діти до 3-х річного віку, проте є і дорослі пацієнти. Як правило, на стаціонарне лікування відправляють хворих, які перебувають у важкому стані, а також вагітних жінок і дітей з дитячих будинків.

«Якщо проаналізувати кількість пацієнтів з госпіталізацією, то ще на самому початку весни були зареєстровані лише поодинокі, так звані« спорадичні », випадки кору. Уже в середині квітня цього року чисельність хворих потроху починала збільшуватися. На сьогоднішній день ми маємо майже сорок пацієнтів на стаціонарному лікуванні. Якщо враховувати тих, кого вже виписали, то можна нарахувати понад сотню хворих », - пояснює ситуацію головний лікар лікарні.

Як вказує статистика, раніше таку кількість пацієнтів з кором можна було зафіксувати у всій країні, але не в одному населеному пункті. До групи ризику належать діти до 9-річного віку, а також дорослі від 35 до 45 років.

Штатний співробітник відділу державного нагляду над дотриманням санітарних норм міського управління Госпотребслужби Ольга Балановська додає, що на Європейській території на даний момент зареєстровано чотирнадцять зон зі спалахами коровий активності. Наприклад, з літа минулого року в Румунії фахівці зафіксували понад п'ять тисяч хворих на кір - при цьому є і випадки з летальним результатом.

«Збільшення чисельності хворих на кір відрізняється циклічністю. Так, в нашій країні максимальне число хворих було зафіксовано в 2006 році - це 43 000 пацієнтів. Далі хвороба пішла на спад, але в 2012 відбулася чергова циклічна спалах - було госпіталізовано 15 000 пацієнтів. Сьогодні, швидше за все, можна говорити про черговий підйом захворюваності. Справа в тому, що зараз далеко не всі батьки прищеплюють своїх дітей. Кількість нещеплених дітей збільшується, і ми спостерігаємо новий спалах ... Всім відомо, що єдиний ефективний засіб, що протидіє даному захворюванню, - це вакцинація. Але нам доводиться визнавати, що показники привитости дітей в Одесі мало відрізняються від румунських показників », - резюмує доктор.

Представник охороноздоровчого департаменту при Одеській міській раді Ганна Луньова запевняє, що на даний момент в поліклінічних установах міста в наявності є 14 000 доз антікоревой вакцини.

«Звертаємося до мамам і татам здорових діток від 1 року. Якщо ваші діти не прищеплювалися від кору і не хворіли на дане захворювання, то зверніться до лікаря і проведіть вакцинацію, незалежно від наявного прищепного графіка », - закликає доктор.

Якщо ж дитина вже захворів, то слід обмежити його контакти з іншими людьми. Не слід йти з такою дитиною в поліклініку: необхідно відразу ж викликати лікаря або «невідкладну допомогу».

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.