^
A
A
A

Розлад ерекції у чоловіків і дефіцит сексуальної збудливості у жінок

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Розлади ерекції у чоловіків і дефіцит сексуальної збудливості у жінок - наслідок порушення фази збудження в циклі сексуальних реакцій. Які страждають цим розладом чоловіки відчувають труднощі в досягненні ерекції і її підтримці (імпотенція) або ерекція у них недостатньо виражена. У жінок з таким розладом може бути порушена здатність до виділення вагінальної змащення.

У деяких осіб при таких порушеннях є тривала передісторія (анамнез) порушень ерекціонной або сексуальної збудливості, тоді як у інших ці порушення настають раптово, після тривалого періоду нормального сексуального життя. Так, 50-річний чоловік протягом 25 років шлюбу рідко зазнавав труднощів у досягненні ерекції. Через рік після смерті дружини він вступив в нову зв'язок, і при першій спробі переспати зі своєю обраницею у нього не виникла ерекція. В іншому випадку 27-річна жінка не відчувала ніякого сексуального збудження, хоча бажала сексу. У минулому, під час своєї колишньої зв'язку, вона завжди відчувала фізичне збудження під час любовної гри. Подальші розпитування показали, що її партнер не стимулював її таким чином, до якого вона звикла.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Причини розлади ерекції у чоловіків

Якщо проблеми з ерекцією або збудливістю вперше виникають раптово і після тривалої, що приносить задоволення статевого життя, слід звернутися за роз'ясненням до лікаря. Як ми вже згадували, різні медикаменти і захворювання викликають розлад циклу сексуальних реакцій.

Якщо у чоловіка виникають розлади ерекції, він, ймовірно, повинен звернутися до уролога для того, щоб з'ясувати, чи є причини цих розладів органічними або психологічними. Нерідко проблеми мають як органічні, так і психологічне коріння, як це було у випадку з чоловіком, у якого не виникала повноцінна достатня ерекція. Проблема почалася через рік після діагностування у нього діабету (дуже часта причина імпотенції) і призначення йому лікування інсуліном. Скарги його дружини на недостатню ерекцію викликали у нього страх перед тим, що він взагалі не буде більше здатний до ерекції.

Дослідження органічних розладів включають в себе аналізи рівня кровообігу та контроль стану артерій і вен статевого члена, що визначають також ймовірність неврологічних ушкоджень. У більшості чоловіків в таких випадках визначається рівень нічний ерекції. Протягом двох або трьох ночей пацієнти сплять в спеціально обладнаній лабораторії. Прилади фіксують стан організму в різних фазах сну, зокрема під час REM-фази. Крім того, пропонувався також дуже практичний тест для використання його в домашніх умовах: якщо ерекція під час фази швидкого сну не настає, то можна припускати, що в основі дисфункції лежить органічна причина. На жаль, розвиток методів для встановлення органічних чинників при сексуальних розладах у жінок відстає від таких у чоловіків, хоча соматичне обстеження і гормональні тести можуть допомогти з'ясувати їх органічні причини.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Лікування розлади ерекції у чоловіків

При розладах ерекції або статевої збудливості показана поведінкова психотерапія, що сприяє редукції страху. Як правило, рекомендуються сенсибілізуючі вправи. При цьому безпосередньо секс відкладається і натомість його спочатку рекомендується тактильний контакт і емоційне стимулювання. При цьому як чоловік, так і жінка повинні підбадьорювати один одного і підтримувати під час лікування свого партнера, особливо якщо сексуальні проблеми пов'язані з труднощами у взаєминах.

Труднощі ерекції у багатьох чоловіків обумовлені страхом невдачі. Вони виникають або через підвищений самоконтролю ( "роль спостерігача") або через надмірне занепокоєння про ступінь ерекції. Чоловіки з проблемами потенції особливо чутливі до критичних зауважень їх партнерки щодо недостатності їх ерекції; вони відчувають при цьому почуття власної неповноцінності і провини. Терапія в таких випадках концентрується на знайомстві партнерів з іншими формами сексуальних відносин, крім безпосереднього генітального коїтусу.

Для чоловіків з органічно зумовленими розладами ерекції в якості засобів реалізації здатності до пенетрації може застосовуватися імплантація протезів статевого члена. Кожна така операція повинна спиратися на експертні висновки психологів, психіатрів, сексологів і урологів. У деяких випадках, коли насолоди сексом заважають психічні проблеми, показані як тривала психотерапія, так і поведінкова сексуальна терапія.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.