^

Чого чекати від косметики «Селенцін» при випаданні волосся?

, Медичний редактор
Останній перегляд: 28.11.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Вивчаючи склад лікувально-косметичних засобів серії «Селенцін», мимоволі зацікавишся, якого ефекту можна чекати від застосування цієї багатокомпонентної продукції, в якій велику цінність для волосся становить практично кожна зі складових.

Кофеїн, екстракт перцю, карликової пальми, будяків, кропиви і м'яти - засоби, що застосовуються при облисінні альтернативною медициною, з ефектами яких погоджуються навіть дерматологи і трихолог. Кератин, біотин, колаген - речовини, давно зарекомендували себе в косметології як засоби для професійного догляду за волоссям. [1],  [2]Всі ці компоненти в різних комбінаціях можна зустріти в доглядає косметиці для волосся різних марок. Але при цьому більш-менш виражений лікувальний ефект мають далеко не всі продукти такого змісту. [3]

Виробник серії для волосся  «Селенцін» компанія «Алком» робить упор на унікальні інгредієнти: anageline, seveov, інноваційні пептидні комплекси. Так anageline навіть у мінімальній концентрації стимулює клітинний метаболізм волосяних цибулин приблизно на 21% і знижує активність ферменту, переводить тестостерон в дігідротетсостерон, не гірше финастерида - лікарського препарату, що застосовується для лікування алопеції.

Згідно з даними лабораторних досліджень seveov сприяє стимуляції росту волосся на 93%. У порівняння з ефектом кофеїну як визнаного природного стимулятора (46%) це подвоєний показник.

Вважається, що лосьйони «Селенцін» з унікальним складом здатні сповільнювати старіння волосяних цибулин на 41% і стимулювати ріст волосся ефективніше, ніж традиційні методи лікування. При цьому відновлення густоти шевелюри людина домагається без застосування хімії, хворобливих ін'єкцій і пересадки волосся, без синдрому відміни препаратів.

Результати застосування  серії у досліджуваної групи людей з дифузним облисінням показали, що комплексне застосування всіх зовнішніх засобів«Селенцін» вже в перший місяць показало позитивні зрушення у 28% випробовуваних різної статі. Через 8 тижнів у всіх пацієнтів випадання волосся припинилося, збільшилася їх густота за рахунок зростання нового волосся, змінилася в кращу сторону і структура волоса (пушковий волосся набував нормальну товщину). При цьому прийом таблеток збільшував показники більш ніж на 10%.

Потрібно сказати, що шампунь і бальзам пацієнти застосовували не кожен день, а 2 рази в тиждень, маску - 1 раз в тиждень, лосьйони - щодня (спочатку зміцнення, потім стимуляція). Таблетки давали половині випробовуваних відповідно до інструкції. Стійкий лікувальний ефект спостерігався протягом наступних 3-6 місяців у обох груп.

Відсутність синдрому відміни і фактично повна відсутність скарг на неприємні відчуття при застосуванні косметики можна розглядати як одне з великих переваг даної лікувальної серії. А хороші результати дають надію тим людям, хто її практично втратив, перевіряючи на собі малоефективні методи лікування алопеції.

Відгуки лікарів-трихолог

Трихолог називають галузь науки, що займається питаннями, пов'язаними з волоссям: їх будовою, функціонуванням, проблемами здоров'я волосистої частини голови. Фахівців, які займаються діагностикою та лікуванням захворювань шкіри голови і волосся, називають трихолога. У медичних установах при відсутності лікаря-трихолога ці питання лягають на плечі дерматологів.

Що стосується продуктів і препаратів для лікування і оздоровлення волосся думку трихолог є найповнішою, неупередженої та об'єктивної їх оцінкою, тому до нього варто прислухатися. Що ж говорять фахівці про продукцію для волосся і шкіри голови серії «Селенцін»?

Потрібно відразу сказати, що фахівці в питаннях волосся не розглядають відновлює систему «Селенцін» як універсальну пігулку від алопеції. Так, косметика благотворно впливає на процеси, що відбуваються в шкірі голови, покращує кровопостачання волосся і їх насичення поживними речовинами, що корисно при будь-якої етіології облисіння, але все це можна назвати лікуванням наслідків, а не самого захворювання.

Якщо волосся були пошкоджені сонячним випромінюванням, хімією в складі фарб і шампунів, стали жертвою термічного впливу, в результаті чого була порушена їх структура і функціональність (волосся стали сухими, млявими, стали випадати, ламатися і т.д.) косметика «Селенцін» допоможе впоратися з наслідками впливу негативних факторів і відновити шевелюру. При випаданні волосся, спровоковане стресовими ситуаціями, від продукції також можна отримати користь, але, щоб результат виявився стійким, необхідно привести в порядок нервову систему, яка відповідає за регуляцію процесів, що відбуваються в нашій шкірі і організмі в цілому.

Що ж стосується андрогенної алопеції, трихолог вважають прогноз лікування патології продукцією «Селенцін» не настільки райдужним. І їх цілком можна зрозуміти. Які можуть бути гарантії від застосування косметики, якщо це генетично обумовлене захворювання не завжди успішно піддається комплексному лікуванню медикаментами і фізіотерапією, так що часто єдиним виходом із ситуації залишається трансплантація волосся?

Ще складніше йде справа з облисінням на тлі захворювань, будь то дифузне облисіння, викликане патологічними гормональними порушеннями (ендокринні захворювання), або вогнищева алопеція, яку пов'язують з аутоімунними процесами. У цих випадках застосування косметики «Селенцін» не виправдовує себе, адже вона не в силах вплинути на процеси, що відбуваються всередині організму, наслідки яких ми відчуваємо станом своєї шкіри, волосся, нігтів. При активному патологічному процесі «Селенцін» не ефективний, якщо не враховувати можливого короткочасного ефекту.

Чи не допоможе «Селенцін» і при рубцевої алопеції, оскільки не має можливості змінювати структуру і властивості рубцевої тканини.

У тих випадках, коли від лікувальної косметики можна очікувати позитивного результату впливу на шкіру і волосся, важливо розуміти, що заявлені її виробниками і випробувачами ефекти можливі, але за умови комплексного застосування всієї серії. Нехай ефективність гомеопатичних таблеток і гранул у більшості лікарів традиційної медицини все ще викликає великі сумніви (це стосується практично всіх засобів гомеопатії, ефект від застосування яких асоціюють з ефектом «плацебо», заснованому на вірі в користь препарату), але в серії є ще 5 продуктів, які варто застосовувати спільно.

В принципі, багато дерматологи і трихолог рекомендують продукти серії «Селенцін» своїм пацієнтам, розуміючи, що ця косметика однозначно буде корисною для шкіри голови і волосся, навіть якщо не дасть вираженого ефекту. І не потрібно думати, що це робиться, щоб допомогти з «виручкою» аптекам і торговим точкам. Лікар все одно буде спиратися на діагноз, і навряд чи запропонує дорогу косметику того, кому вона однозначно не допоможе.

Хоча твердої переконаності в тому, що косметика допоможе вагітній жінці, жертві неправильного підбору протизаплідних засобів, пострадавщего від опромінення або прийому лікарських препаратів і т.п., теж бути не може. Все-таки це косметика, а не ліки, а навіть медичні препарати, які мають строгі показання до застосування та конкретні дозування, допомагають не завжди і не всім. Наприклад, той же популярний при алопеції препарат « Миноксидил » не дає 100% гарантії вирішення проблеми випадіння волосся. Багато що залежить від причини патологічного стану, ступеня його занедбаності, особливостей організму пацієнта (реакція на один і той же препарат або косметику у різних людей може бути різною).

Відгуки покупців

Косметику серії «Селенцін» для волосся людина може почати застосовувати з різних причин. Кому-то сподобалася реклама, люб'язно надана засобами масової інформації або сусідом (другом, родичами), а інший придбав і почав використовувати продукцію за рекомендацією дерматолога або трихолога. У чому між ними різниця?

По-перше, в питанні, а чи була необхідність купувати дорогу косметику? Захоплені відгуки дами, якій вдалося відновити рідкого шевелюру, не можуть бути приводом випробувати засіб на собі, якщо у вас немає випадання волосся, вони не стають тоншими, не змінюють свою структуру і зовнішній вигляд кардинальним чином. Якщо у кого-то від народження волосся були рідкісними (така вже спадкова риса), «Селенцін» навряд чи помітно змінить ситуацію. Але ж надії на диво - це велика частина  негативних відгуків  про лікувальну серії.

По-друге, лікар, призначаючи той чи інший засіб, спирається на факти (по ним він і ставить діагноз), а не припущення. Ми ж самі вирішуємо, чому волосся сипляться, і що їм може допомогти, не грунтуючись на об'єктивній реальності, а спираючись на суб'єктивну думку.

У людини генетично закладена підвищена чутливість до андрогенів, а він звинувачує у всьому стреси і неблагополучну екологію, і все дивується, що розрекламований «Селенцін» йому не допомагає, хоча сусідка завдяки йому має шикарне волосся, навіть переживши розлучення. Найчастіше фактори діють спільно, але лікування наслідків впливу чинників екзогенного та ендогенного характеру буде відрізнятися, при цьому впоратися з впливом останніх часто набагато складніше. Ось і ще одна причина негативних відгуків.

Є ще такі дивні люди, які не мають проблем з волоссям, але у них є маніакальне бажання поліпшити їх. Зазвичай це ті ж індивіди, які дуже люблять писати відгуки під будь-якими постами. Зрозуміло, що застосування косметики «Селенцін», яка допомагає лікувати волосся, а не творити чудеса, отримує негативну оцінку, втім, як і будь-яка інша.

По-третє, роблячи призначення, лікар грунтується на реальний стан речей і вирішує, які засоби і в яких комбінаціях можуть допомогти людині. Наприклад, чи варто обмежуватися шампунем і бальзамом або підключити до лікування маску і лосьйони, чи потрібен людині лише зміцнюючий лосьйон або варто застосовувати його в комплексі з відновлює. Лікар розробляє схему лікування навіть тоді, коли рекомендує лікувальну косметику, ми ж при відсутності знань і досвіду діємо навмання, а потім обурюємося відсутності ефекту.

Так, призначення лікаря не завжди виправдовують очікування (ефекту може і не бути), але все ж ймовірність позитивного результату в цьому випадку більше, якщо брати до уваги статистику. Багато молодих жінок, волосся яких почали помітно рідшати під час вагітності, просто захоплені такою можливістю зберегти гарну зачіску безпечним для них і їх діток способом. «Селенцін» дає можливість зупинити патологічний випадання волосся у дітей і підлітків, для лікування яких підходять далеко не всі лікарські засоби. Але лікування облисіння у більшості людей як і раніше проводиться методом проб і помилок навіть при тому, що все вказує на те, що засіб повинно допомагати.

Ознайомившись з відгуками в інтернеті, можна помітити, що їх розподіл приблизно однаково. Кількість негативних і позитивних відгуків приблизно дорівнює. Тобто говорити про те, що косметика «Селенцін» неефективна можна, адже є люди, які з її допомогою домоглися хороших результатів. Інша справа, що не всім підходить таке лікування, особливо якщо не враховуються причини проблем з волоссям, а лише констатується сам факт.

Нерідко можна прочитати у відгуках, щось на зразок цього: «я мила голову шампунем« Селенцін »цілий місяць, але волосся не стали гущі». Так може місяці не достатньо для волосся, які піддавалися негативному впливу протягом декількох місяців і років? Може, їм потрібна більш тривала і інтенсивна терапія, ніж просте миття шампунем, який знаходиться на голові всього-то 2-3 хвилини?

До того ж виробник не обіцяє, що волосся буде рости такими темпами, що за місяць з нуля зрівняються з тими, довжина яких більше 10-15 см. Навіть здорове волосся за місяць відростають не більше, ніж на півтора сантиметра, чого ми практично не помічаємо, маючи на голові більше 80 тис. Волосків. Щоб побачити відчутний позитивний результат від застосування лікувальної косметики, потрібен не один місяць її застосування. До того ж навіть незначні поліпшення протягом цього періоду (з 2 до 4 тижнів застосування) можна розглядати як позитивний, обнадійливий результат.

Потрібно сказати, що проблема облисіння на сьогоднішній день залишається актуальною, незважаючи на безліч розроблених методів і схем лікування. Різноманіття причин патології і їх одночасний вплив ускладнюють діагностику та вибір ефективних методик оздоровити шкіру голови і волосся. А якщо ще врахувати, що вплив деяких внутрішніх і спадкових факторів важко мінімізувати, стає зрозумілим, що спільного підходу до лікування алопеції і універсальних лікувальних засобів просто не може існувати.

Косметика «Селенцін» для волосся - це лише одна з наданих нам можливостей оздоровити шкіру голови і волосся, і, можливо, в конкретних випадках вона допоможе вирішити настільки багатогранну і нелегку проблему дифузного випадіння волосся. Якщо врахувати масштаби цієї проблеми, то навіть зупинка патологічного випадіння волосся у половини пацієнтів може вважатися великим досягненням, особливо якщо цього вдається домогтися без застосування шкідливої для організму хімії.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.