^

Небезпечні гормональні добавки для схуднення

, Медичний редактор
Останній перегляд: 10.08.2022
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Дуже часто реклама обіцяє нам добавки, в тому числі і гормональні, які допоможуть схуднути. Але не всі знають, що в цих добавках можуть бути небезпечні речовини, не зазначені на упаковці.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Натуральні добавки можуть виявитися шкідливими

Часто виробники можу рекламувати натуральну продукцію, яка повинна знижувати вагу. Але вона його не знижує. Навпаки, може додавати зайвих кілограмів і завдавати шкоди здоров'ю.

У добавках можуть міститися дійсно натуральні речовини, але вони не корисні для організму. Наприклад, трави. Неправильний підбір трав може шкодити здоров'ю серця і нирок, а також печінки, через яку йде обробка всієї їжі, що надходить в організм.

Це можуть бути стимулюючі обмін речовин препарати, медикаменти з гормонами адреналіну, препарати з поєднаннями заліза і адреналіну, а також препарати з гормонами тіреодінамі, які в природних умовах виробляє щитовидна залоза. Серед таких препаратів може виявитися і розрекламований женьшень.

Вивчіть інструкцію

Це потрібно зробити обов'язково, щоб не завдати шкоди здоров'ю препаратами, які містять дози гормонів, небезпечні для вас. Добавки з травами, які рекламують як натуральні засоби для схуднення, можуть мати такі небезпечні властивості

  1. Викликати порушення роботи печінки, зокрема, цироз, гепатит, недостатність роботи печінки, запалення цього органа. Це листя дуба, мати-й-мачуха, китайські трави, живокіст, омела.
  2. Ці трави: ефедра (з китайських трав) і препарати з кофеїном здатні порушувати роботу серця (посилювати або сповільнювати серцевий ритм), підвищувати артеріальний тиск.
  3. Добавки, які рекламують як добавки тянь-ши, можуть провокувати збій в роботі печінки і нирок (ниркову недостатність, а також гострий і хронічний нефрит). Ці препарати можуть рекламуватися як протизапальні, в них можуть бути добавки, які не вказані на етикетці, а також кислоти, які можуть завдавати шкоди шлунку і кишечнику.
  4. Трави, які рекламуються як препарати для схуднення, можуть не поєднуватися з іншими медикаментами, які приймає людина. Наприклад, з антидепресантами.
  5. Поєднання кислот і антидепресантів може призвести до викиду серотоніну, що призведе до порушення і підвищеної дратівливості, безсонні. Якщо жінка вживає контрацептиви, трави можуть знизити їх ефект або взагалі звести його до нуля. А якщо жінці призначено гормональне лікування, воно може не дати очікуваного результату, оскільки трави можуть знизити ефект від впливу гормонів більш ніж на 50-70%.
  6. Препарати з мелатонином в складі, особливо підвищені його дози, можуть привести до депресії, перепадів настрою, ожиріння, спровокувати сильні головні болі, сприяти підвищенню рівня гормону стресу кортизолу.
  7. Якщо в добавках присутній гормон ДГЕА, це може викликати підвищений ризик виникнення вугрів на обличчі, почервоніння, що лущиться шкіри, посиленого випадання волосся, може спровокувати підвищений апетит, особливо до солодощів, і як наслідок - людина накопичує зайві кілограми замість того, щоб худнути.
  8. Препарати з соєю в складі можуть пригнічувати секрецію гормонів яєчників, особливо під час менопаузи. Якщо у людини є захворювання щитовидної залози або були операції на яєчниках, небажано купувати препарати з соєю.

Препарати з залозами тварин

Великі і не розраховані правильно дози препаратів з залозами тварин можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю. Тварини, у яких було взято матеріал для препаратів, можуть бути заражені різними захворюваннями, людина теж може заразитися.

Крім того, в цих препаратах можуть міститися великі кількості гормонів щитовидної залози або адреналіну, а це може пригнічувати секрецію гормонів яєчників, а також провокувати напади агресії, слабкість, стомлюваність, перепади настрою, безсоння, головні болі.

І ще препарати з залозами тварин можуть бути нез'ясованої природи, що підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань.

Препарати з залозами тварин, які людина вживає в поєднанні з медикаментами для активізації або придушення роботи щитовидної залози можуть викликати передозування гормонів щитовидної залози в організмі. Крім того, тіреіоідние гормони щитовидної залози можуть пригнічувати рівень гормону ГРЩ.

Тоді щитовидна залоза виробляє занадто багато гормонів, це тягне придушення функцій статевої системи.

Ще це підвищене навантаження на серце, судини, ризик розвитку гіпертонії через підвищення кров'яного тиску або його перепадів. Кістки теж страждають, провокується підвищена їх ламкість і у людини підвищується ризик виникнення переломів.

Препарати для зниження ваги і температури

Деякі з добавок працюють на зниження температури і зниження ваги одночасно. Це може бути дуже високим ризиком, особливо для жінок в періоді менопаузи або постклімаксом. У таких препаратах, як правило, підвищена доза тиреоїдних гормонів.

Але при зменшених кількостях гормонів тестостерону і естрадіолу у жінок за 40-45 добавки, покликані знижувати температуру тіла, можуть бути небезпечними. Тому що одночасно у жінки порушується робота серця і судин - для неї це велика перевантаження.

Якщо у вас є сумніви в тому, що ваш гормональний баланс не в нормі, і добавки вам будуть шкідливі, проведіть тест на гормони. Це дасть вам можливість з'ясувати рівень гормонів в крові, дізнатися, яких гормонів у вашому організмі надлишок, а будь недолік, і прийняти обдумане рішення, які гормональні добавки були б вам корисними.

Добавки з женьшенем

Ця універсальна трава часто рекомендується як бадьорить засіб, який допомагає від багатьох захворювань. Рекламодавці стверджують, що женьшень здатний зміцнити і посилити вашу імунну систему, а також опірність до інфекцій. Все це так, але як женьшень допомагає боротися з ожирінням і чи допомагає?

Жінки, які вживали женьшень в якості помічника проти ожиріння, не помітили зменшення ваги. У цьому питанні женьшень марний, пишуть медики, які проводили дослідження щодо впливу женьшеню на вагу. Але у людей із зайвою вагою часто бувають проблеми з кров'яним тиском, тобто або його перепади, або підвищений. А женьшень здатний ще більше підвищити рівень кров'яного тиску.

Які добавки можуть провокувати збільшення у вазі?

У числі гормональних добавок, які можуть провокувати збільшення у вазі, можуть бути такі препарати.

Бета-блокатори

Вони можуть провокувати набір зайвих кілограмів і посилювати несприйнятливість організму до глюкози і інсуліну. Від цього виникає ризик розвитку ракових пухлин і діабету. Настрій у людини, що приймає ці препарати, стрибкоподібне: щось погане, щось хороше, лібідо знижується, може настати апатія до життя.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Антидепресанти з тріцікліатінамі

Ці препарати з тріцікліатінамі зовсім не сприяють схудненню. Вони дають людині замість відчуття легкості інше відчуття - постійного голоду. Людина, приймаючи ці антидепресанти, починає багато і посилено харчуватися, тому йому загрожує збільшення ваги, яке важко проконтролювати.

Ці препарати ще й викликають відсутність засвоюваності глюкози, підвищують рівень гормону серотоніну. Тому лікарі рекомендують приймати їх протягом короткого часу, а якщо людина порушує терміни прийому, то наслідки будуть негативними. Медикаменти з антидепресантами тріцікліатінамі здатні ще й збільшити концентрацію пролактину в крові, який провокує накопичення жирових відкладень, і вуглекислоти.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

Антидепресанти змішаного типу

Якщо ви вживаєте їх в поєднанні з гормонами, вони можуть чинити активний вплив на вагу. У бік його збільшення. Крім того, змішані антидепресанти можуть значно знижувати концентрацію гормону естрадіолу в крові. І ще - провокувати сонливість, слабкість, головний біль, підвищену стомлюваність.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

Гормони, що стабілізують настрій

Вони теж у поєднанні з іншими медикаментами здатні викликати підвищене почуття стомлюваності і прибавку зайвих кілограмів.

Препарати з сечогінним ефектом

Їх не слід вживати тим жінкам, у яких через тиждень повинні розпочатися менструальні виділення. Препарати з сечогінним ефектом, зокрема, тіазидні діуретики, можуть провокувати затримку рідини за тиждень перед місячними.

Потім вони викликають втрати калію, а це уповільнює обмін речовин і жінка переносить симптоми ПМС набагато складніше. В організмі жінки, що приймає ці діуретики, також може почати розвиватися непереносимість глюкози і підвищитися рівень поганого холестерину.

trusted-source[37], [38], [39]

Медикаменти з літієм

Вони призначені для того, щоб підвищувати апетит і організм в результаті накопичує жирові відкладення. Концентрація гормонів тиреоїдит підвищується, активність щитовидної залози збільшується, людина поправляється. Медикаменти з літієм в складі активно борються з симптомами депресії і маніакальними станами, але для координації ваги вони погані помічники, скоріше навіть вороги.

Антигістамінні засоби

Вони активізують центри голоду в головному мозку і таким чином підвищують апетит. Ці препарати хороші тільки для тимчасового застосування, інакше ви ризикуєте сильно поправитися. Антигістамінні засоби прописують для того, щоб зняти симптоми алергії. Тобто - на короткий термін, поки людина впорається з її проявами.

trusted-source[40]

Препарати, що заважають худнути

Ці препарати можуть виконувати якісь інші лікувальні функції, але вони не допоможуть контролювати вагу - швидше, спровокують його стабільність. У них можуть міститися гормони, які сприяють накопиченню жирових відкладень.

Наприклад, гормон пролактин, який вважається гормоном вагітності і провокує організм накопичувати жирові тканини «про запас».

У разі якщо ви приймаєте будь-які препарати, порадьтеся з лікарем щодо їх доз і тривалості прийому. Деякі гормональні препарати здатні знімати симптоми депресії, але накопичувати вагу, тому їх можна приймати тільки короткостроково.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Небезпечні гормональні добавки для схуднення" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.