^

Здоров'я

Хвороби легенів, бронхів і плеври (пульмонологія)

Види плевропневмоній

Пневмонії поділяють відповідно до ступеня ушкодження легень. Якщо запальний процес охоплює лише частки, не поширюючись на судини та альвеоли, то говорять про плевропневмонію, або пневмонію крупозну – хворобу інфекційного характеру, яка може бути спровокована вірусами, мікробами чи грибами.

Лікування плевропневмонії

Протокол лікування крупозного запалення передбачає одночасне застосування двох антибіотиків: одного внутрішньовенно, іншого внутрішньом'язово. Зазвичай, терапію проводять препаратами, описаними нижче.

Гематоцеле легкого

При травматичному пошкодженні легеневої тканини із збереженою цілісністю вісцеральної плеври може виникнути гематоцеле легкого. Така патологія супроводжується болем у грудях, утрудненням дихання, іноді - кровохарканням.

Фіброторакс

Захворювання порожнини плеври - це часте ускладнення, що розвивається після різних бронхолегеневих патологій. Одним з таких ускладнень може стати фіброторакс - йдеться про облітеруючий фиброзном процесі в плевральній порожнині.

Симптоми плевропневмонії

Найчастіше розвивається гостра плевропневмонія, і практично з самого початку такого запалення або через дві-три доби починають проявлятися перші ознаки поширення бактеріальної інфекції з частки легкого на плевру

Причини і патогенез плевропневмонії

Лобарная бактеріальна пневмонія, або фокальна НЕ сегментарная пневмонія, або гостре крупозне запалення часткою легкого, що зачіпає частину його серозної оболонки (плеври) може діагностуватися як плевропневмонія, хоча в класі захворювань дихальної системи МКБ-10 дане визначення відсутнє.

Спайки в лівому і правому легкому: плевральні, фіброзні

Серйозне ускладнення після захворювань органів дихання - це спайки в легенях. Розглянемо патогенез і причини їх появи, основні симптоми, методи лікування та профілактики.

Синдром ущільнення легеневої тканини

Загальним об'єктивним ознакою розвивається зниження легкості відповідного ущільнення ділянки легеневої тканини є асиметрія грудної клітки, що виявляється при огляді та пальпації.

Плевральний синдром

Скупчення в плевральній порожнині рідини (гідроторакс), яка може бути ексудатом, транссудатом, гноєм (гній, емпієма плеври), кров'ю (гемоторакс) або носити змішаний характер

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.