Ліки

Ліки, тобто медикаментозні препарати, що застосовуються для лікування і профілактики різних захворювань, необхідно використовувати точно за призначенням - щоб їх терапевтичний вплив було максимально ефективним і безпечним.

Лікар, який призначив вам прийом ліків, хороший фахівець і ви йому повністю довіряєте? Прекрасно. Але навіть досвід найкращого медика не може вплинути на індивідуальну реакцію організму кожного пацієнта на фармацевтичні препарати та застрахувати від їх побічних дій.

За даними ВООЗ, серед причин летального результату захворювань на п'ятому місці стоять небезпечні, часом несумісні з життям побічні ефекти ліків.

Тому перед тим, як приймати будь-які ліки, слід ознайомитися з інструкцією по їх застосуванню, в якій міститься інформація про призначення та компонентах препаратів, механізм їх дії, формах випуску, способи застосування і дозування, а також про протипоказання, небажані побічні ефекти, цілісності та несумісності з іншими лікарськими засобами та т.д.

Крім описів препаратів, розміщених в алфавітному порядку, в Довіднику ліків є відомості про торгові назвах ліків-дженериків (копій) з одним і тим же діючою речовиною, але випускаються різними виробниками.

До відома: в Україні медичне застосування лікарських засобів регулює Державна служба України з лікарських засобів при Міністерстві охорони здоров'я.

Портал iLive не надає медичних консультацій, діагностики або лікування.
Інформація, опублікована на порталі, є лише для довідки і не повинна використовуватися без консультації з фахівцем.
Уважно прочитайте правила та політики сайту. Ви також можете зв’язатися з нами!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Всі права захищені.