^
A
A
A

Цукрозамінники не підвищують ризик ожиріння і цукрового діабету

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

27 May 2011, 07:38

Американські вчені провели огляд досліджень, присвячених впливу високофруктозного сиропу і сахарози на обмін речовин, у порівнянні зі звичайним столовим цукром і не виявили суттєвих відмінностей у метаболізмі цих продуктів.

Автори огляду проаналізували декілька рандомізованих проспективних досліджень і зробили висновок, що згідно з наявними даними, вживання сахарози або високофруктозного сиропу в звичайних кількостях не призводить до збільшення або зменшення ваги, а також не підвищує ризик хронічних захворювань. Вживання сиропу робить людину більш схильним до ожиріння, в порівнянні з сахарозою або звичайним цукром.

«У засобах масової інформації останнім часом активно обговорювався вплив високофруктозного сиропу на ризик ожиріння і хронічних захворювань, проте наукові дослідження не підтверджують цю теорію. За даними одного з останніх досліджень, вживання нормальної кількості фруктози не впливає на вагу або рівень ліпідів », - каже James M. Rippe, один з авторів огляду.

За даними державного відділу сільського господарства США і центру контролю за захворюваннями, в останні десятиліття американці стали вживати більше калорій, при цьому збільшилася поширеність ожиріння та цукрового діабету. Також в останнє десятиліття зросло споживання високофруктозного сиропу та інших цукрозамінників.

В середині 70-х років середній американець вживав 2200 калорій в день, в 2008 році - близько 2700 калорій, тобто на 22% більше. При цьому вживання калорій за рахунок цукру зменшилася з 500 калорій в 1999 році до 450 в наш час. Калорійність їжі американців збільшилася в основному за рахунок жирів, борошна і злаків.

«Споживання високофруктозного сиропу поступово зростала починаючи з 70-х років, досягло піку близько 1999 року, а потім стало знижуватися. Незважаючи на це, поширеність ожиріння та цукрового діабету продовжує зростати, в тому числі в країнах, де люди вживають дуже мало високогфруктозного сиропу або взагалі не вживають його », - пояснює James M. Rippe.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.