^
A
A
A

Новітня розробка: барвник засіб для волосся зі смородини

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

20 November 2018, 09:00

Наукові співробітники британського Університету Лідса зовсім недавно закінчили розробку нової нетоксичного фарби для волосся. Унікальна фарба має абсолютно натуральну основу, отриману з шкірки ягід чорної смородини. Як стверджують фахівці, новітнє засіб досить стійке - не гірше, і навіть краще будь-який інший фарби для волосся. Воно не схильне до змивання, в тому числі, і при численних епізодах миття голови.

Статистика, яка ведеться Національним онкологічним інститутом, вказує на наступний факт: при виробництві стандартної звичної фарби для волосся задіюється більше п'яти тисяч різноманітних хімічних компонентів. Вчені трохи раніше встановили, що окремі з цих компонентів сприяють розвитку ракових процесів у гризунів. Крім цього, хімічні агенти часто викликають алергічні реакції. А їх проникнення через систему каналізації в річки і моря завдає істотної шкоди екологічній системі.

У своєму новому проекті фахівці з Великобританії створили повністю натуральне барвник, яке може стати гідним аналогом звичних фарб для волосся.

Вчені застосували для дослідження шкірку черносмородіновим ягід, отриману після попереднього віджиму соку. У ній присутні фарбувальні компоненти, які називаються антоцианами. Такі пігменти можуть володіти різними відтінками - від рожевого до темно-фіолетового. Крім смородини, вони присутні і в інших овочах, фруктах і навіть кольорах - але в трохи менших кількостях.

Після ретельної фільтрації пігментних компонентів фахівці застосували їх для розробки фарби. Отриману фарбувальну суміш нанесли на світле волосся, які прекрасно забарвилися - в незвичайний і цікавий яскраво-синій колір. Далі вчені внесли зміни в формулу засоби і в підсумку отримали інші колірні відтінки - рожевий і фіолетовий. Примітно, але після дванадцяти епізодів миття фарбованого волосся зміни кольору не відбулося - тобто, нова фарба виявилася досить стійкою.

Фахівці проаналізували якість фіксації фарби і зробили відповідний висновок: нове засіб можна застосовувати, як безпечний натуральний аналог звичних всім фарб.

Косметична індустрія не стоїть на місці. З огляду на, що в останні роки фарбування волосся в яскраві кольори набуло особливої популярності в середовищі молоді, попит на нову розробку буде, і чималий. Адже турбота про власне здоров'я ніколи не була зайвою. Як запевняють експерти, нова натуральна фарба буде навіть більш стійкою, ніж будь-який хімічний барвник. Та й виробництво нового засоби не вимагає великих фінансових витрат - що теж важливо.

Детальніше про розробку можна прочитати на сторінках журналу Journal of Agricultural and Food Chemistry (https://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/acs.jafc.8b01044).

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.