^

Чи можна засмагати при місячних на сонці?

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Кожна дівчина хоча б раз, але задавалася питанням, чи можна засмагати при місячних на сонці. І це не дивно, так як дуже часто через зміну клімату порушується гормональний баланс, і менструація починається раніше, накладаючи відбиток на подальший відпочинок. Незважаючи на різноманітність засобів гігієни, які дозволяють відчувати себе комфортно, багато хто не наважується на сонячні процедури.

Протипоказання до загоряння:

  • Тягнуть болі в нижній частині живота.
  • Погіршення загального самопочуття.
  • Рясні виділення.
  • Захворювання сечостатевої системи.
  • Ризик кровотеч через перегрів організму.

Також слід враховувати той факт, що через тимчасове зменшення вироблення меланіну, який відповідає за формування засмаги, шкірні покриви втрачають природний захист від ультрафіолету. Через це отримати рівний відтінок шкіри практично неможливо.

Якщо перераховані вище протипоказання виключені, то засмагати при місячних можна, тільки слід дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Сонячні процедури краще проводити в першій половині дня, тобто до обіду або ввечері, коли сонячна активність знижується.
  2. Під час відпочинку слід пити більше рідини. Це необхідно для охолодження перегрітого організму і захисту від зневоднення.
  3. Не можна користуватися гігієнічними тампонами. Через спеку хвороботворні мікроорганізми розвиваються набагато швидше, що збільшує ризик запального процесу. Засмагати краще з прокладками.

Виходячи з усього вищеописаного, однозначно, відповісти на питання про сонячних ванн під час критичних днів неможливо. Так що все залежить від багатьох факторів, в першу чергу від самопочуття, віку і загального стану здоров'я. Деякі гінекологи все ж радять утриматися від ультрафіолету при місячних. Пояснюючи це тим, що в даний період підвищується температура, тому тривале перебування на спеці може призвести до погіршення самопочуття і навіть теплового удару.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.