^

Пілінг шкіри лиця феруловою кислотою

, Медичний редактор
Останній перегляд: 12.03.2022
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Особливою популярністю серед косметичних процедур користується поверхневий хімічний пілінг, що сприяє усуненню деяких проблем шкіри та покращенню текстури епідермісу. Такою процедурою є і пілінг із феруловою кислотою.

Показання

Феруловий пілінг для видалення ороговілих клітин поверхневого шару шкіри використовує 3-метокси-4-гідроксикоричну або ферулову кислоту, що відноситься до фенольних сполук. Основною фармакологічною властивістю цієї ліпофільної карбонової кислоти вважається здатність інгібувати процес окисної деградації (перекисного окиснення) ліпідів при впливі вільних радикалів, що пошкоджує клітини шкіри, тобто антиоксидантна дія.

Також доведено, що ферулова кислота виявляє широкий спектр біологічних активностей, таких як протизапальна, протимікробна, протиалергічна, гепатопротекторна, антиканцерогенна, антитромботична, підвищує життєздатність сперматозоїдів, противірусну та судинорозширювальну дію, хелат сигналів. [1]

Більше інформації –  Вільні радикали та антиоксиданти

Згідно з результатами досліджень, ферулова кислота (добре проникаюча через роговий шар шкіри) допомагає підтримувати внутрішньоклітинні системи антиоксидантного захисту кератиноцитів, фібробластів, колагену та еластину, що робить доцільним її включення до косметичних засоби для догляду за зрілою шкірою. А завдяки своїй здатності пригнічувати активність тирокінази – головного ферменту утворення шкірного пігменту (меланіну), цій кислоті під силу впоратися з гіперпігментацією шкіри. [2]

Ферулова кислота є сильним поглиначем УФ-випромінювання,  [3]. Ферулова кислота окремо або у поєднанні з вітаміном E та вітаміном C забезпечує приблизно 4-8-кратний захист від радіаційного пошкодження. [4]

Показання для проведення даних косметичних процедур включають:

 • нерівномірну пігментацію - темні  пігментні плями лиці;
 • нерівності текстури епідермісу на лиці, ознаки  в'ялої шкіри ;
 • вугри (акне) ;
 • наявність шрамів від вугрової висипки;
 • підвищена жирність шкіри із закупореними порами (комедонами);
 • ознаки  старіння шкіри  та викликаного УФ-променями фотостаріння шкіри.

Підготовка

У чому полягає підготовка до процедури пілінгу з феруловою кислотою? Косметологи  рекомендують:

 • уникати воскової епіляції, електропроцедур, кремів для видалення волосся та лазерної епіляції, а також топічних кортикостероїдів – не менше ніж за тиждень до проведення будь-якого хімічного пілінгу;
 • припинити використання будь-яких зовнішніх засобів, що містять ретинол, пероксид бензоїлу або оксикислоти (AHA), тобто кремів, що відбілюють, кремів від чорних точок, вугрів і т.д. - Також за тиждень до пілінгу.

Не можна робити хімічний пілінг, якщо у пацієнта не відновилася шкіра після інших, нещодавно проведених косметичних або хірургічних процедур лиці.

Техніка ферулового пілінгу

Техніка проведення ферулового пілінгу незначно може змінюватись – залежно від обраного засоби(наявності у його складі певних інгредієнтів, наприклад, трихлороцтової кислоти) та проблеми, для вирішення якої виконується дана маніпуляція.

Основний протокол процедури ферулового пілінгу включає наступні етапи:

 • видалення макіяжу відповідними типу шкіри косметичними засобами;
 • очищення шкіри за допомогою медичного знежирюючого або ліпосомального очищувального засоби(у вигляді лосьйону) – щоб видалити шкірне сало;
 • нанесення на очищену шкіру засоби для пілінг;
 • експозиція нанесеного складу (тривалість якої варіюється від 3-5 до 10-15 хвилин) – до повного висихання;
 • очищення шкіри від залишків складу (використовують рідини або гелі, що нейтралізують кислоту);
 • нанесення на суху шкіру захисного засоби(крему чи маски).

Засоби для пілінгу з феруловою кислотою

На сьогоднішній день випускається ціла низка спеціальних засобів для пілінгу з феруловою кислотою.

Феруловий пілінг Седерма (Sesderma) виробляє іспанська компанія «SesDermaLaboratories»: ТМ Mediderma SesGlicopeel. Так, феруловий пілінг Медідерма (Mediderma) – Ferulac peel classic Mediderma – містить ферулову кислоту та поліфенол-антиоксидант флоретин.

Крім цих інгредієнтів, пілінг Ferulac peel plus Mediderma містить ретинол (який бере участь у диференціюванні епітеліальних клітин) та органічні оксикислоти-кератолітики (AHA), що очищають шкіру від ороговілих клітин: молочну, яблучну та лимонну.

А засіб Mediderma Ferulac nano additive mist з феруловою кислотою та флоретином також містить азелаїнову кислоту (що сприяє зниженню жирності шкіри та позбавленню вугрів); необхідний для утворення захисної мантії шкіри вітамін В3 (нікотинову кислоту); ретинол, цераміди (шкірні ліпіди) та прискорюючий регенерацію клітин шкіри цинк.

Того ж виробника феруловий пілінг Валенсія (SesDerma Valencia Peel). У його складі ферулова кислота (6%), кератолітики та ексфоліанти – саліцилова та трихлороцтова кислоти (5% та 10%, відповідно), а також аскорбінова кислота та відбілювач шкіри рослинного походження арбутин. Це засіб може застосовуватися як феруловий пілінг від рубців після вугрів.

Іспанського виробництва (Simildiet Laboratorios) та комбінований феруловий пілінг Симілдієт (Simildiet), в якому, крім ферулової, утримаються молочна, лимонна та яблучна кислоти.

Феруловий пілінг Біоматрікс (BioMatrix, Франція) – ферулово-мигдальний, з додаванням мигдальної кислоти (як кератолітик і регулятор вироблення шкірного сала).

Феруловий пілінг Плеяна (Pleyana, РФ-Швейцарія) – пілінг-комплекс із азелаїновою кислотою. А до складу пілінг-сироватки Pleyana (для проблемної, комбінованої та жирної шкіри) – поряд з феруловою, мигдальною та азелаїновою кислотами – виробники включили молочну, бурштинову та саліцилову кислоту та вітамін В3.

Феруловий пілінг Неосбіолаб (NeosBioLab) російського виробництва, крім ферулової, молочної, лимонної та аскорбінової кислоти, має у своєму складі ангідрид D-глюконової кислоти та ретинол.

Біліта (Bielita) пілінг з феруловою кислотою (білоруська косметика Беліта-Вітекс) також має у своєму складі молочну та лимонну кислоту.

Протипоказання до проведення

Будь-який поверхневий хімічний пілінг, у тому числі, з феруловою кислотою протипоказаний:

 • при підвищеній чутливості до шкіри;
 • при порушеній цілісності епідермісу;
 • у випадках алергічної реакції зі шкірними проявами;
 • під час вагітності та лактації, докладніше –  Пілінг при вагітності
 • при лихоманці, гострих запальних захворюваннях та загостренні хронічних інфекцій;
 • за наявності в зоні нанесення складу бородавки, невуса або активного герпесного висипання.

Феруловий пілінг лиця не слід проводити пацієнтам з вітіліго та куперозом;

 • онкохворим, особливо після нещодавньої променевої чи хіміотерапії; за наявності в анамнезі захворювань аутоімунного характеру (псоріазу, ВКВ, ревматоїдного артриту).

Ускладнення після процедури

А можливим ускладненням і небажаним наслідком цієї процедури є набряклість шкіри, а також її хімічний опік – з розвитком еритеми та утворенням струпа.

Читайте  Пілінг: показання та протипоказання, ускладнення, догляд

Наслідки після процедури

Тривале деякий час (приблизно протягом тижня) відлущування шкіри - природний (запланований) результат пілінгу.

Догляд після процедури

Після ферулового пілінгу догляд за шкірою передбачає:

 • виняток на 7-10 днів вмивання водою та нанесення тонального крему або консилера;
 • використання м'яких очищаючих засобів та зволожуючого крему для лиця;
 • обмеження перебування на сонці та нанесення перед виходом з будинку інтенсивно зволожуючого крему з УФ-фільтрами (SPF 30+);
 • тимчасова відмова від будь-яких інтенсивних фізичних навантажень (при яких підвищується потовиділення);
 • виключення алкогольних напоїв та куріння.

Здирати шкіру, що відшаровується, в жодному разі не можна, так як це може призвести до утворенню рубців.

Ефект від ферулового пілінгу

Заявляється виробником ефект від ферулового пілінгу – якщо відкинути явно рекламні обіцянки «оновлення шкіри» – обумовлений біохімічною дією всіх компонентів. Але його результат у вигляді зникнення пігментних плям і вугрів, свіжішого вигляду шкіри (покращення її тону і текстури, а також зменшення тонких зморшок) носить тимчасовий характер.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.