^

Приготування чоловіки до народження дитини

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Подружжя, можливо, раді тому, що їм потрібно готуватися до народження дитини. Досить скоро очікування закінчиться, і вони почнуть нову сімейне життя.

За тижні очікування виникає бажання зробити безліч речей, наприклад, розфарбувати кімнату дитини, купити ліжечко, придбати нове сидіння для машини (це найбільш важливо, і ми настійно рекомендуємо дану покупку). Досить цікаво піклуватися про це разом, хоча ми рекомендуємо майбутньої матері уникати свіжопофарбованих стін і меблів.

У подружжя також можуть бути і інші турботи, наприклад, відвідування курсів навчання дітородіння і практика нових знань на дому. Якщо чоловік хоче допомагати своїй дружині при пологах, виникає потреба додаткової підготовки. Це більш докладно розглядається в розділі 10. Турботи, які не слід відкладати на потім, - це вибір педіатра і пошук няні. Подружжю слід разом подумати про це. Чому саме тепер? Щоб бути готовими!

Краще, якщо чоловік і жінка виберуть педіатра до народження дитини, щоб лікар міг оглянути ще в пологовому будинку. Було б добре поговорити з лікарем до того, як жінка народить, коли чоловік більш емоційно стійкий, ніж в пологовому будинку. І ця зустріч заздалегідь дозволить подружжю знайти кого-то ще, якщо подружжю здасться, що вони не зможуть домовитися з цим лікарем.

З'ясування, чи є організації, що забезпечують догляд за дитиною, в районі проживання подружжя, - це слушна думка, особливо у випадку з новонародженим. Подружжя, можливо, вже уявляють, у скільки їм обійдеться оплата няні або ясел, але чи знають вони, в дійсності їм це доступно? У деяких випадках подружжю доведеться записатися в чергу. Хорошу няню або ясла для дитини до 3 років важко знайти, оскільки в цьому віці діти вимагають набагато більше часу і сил, ніж більш старші. Подружжя можуть виявити, що в їхньому районі ці послуги не надто широко поширені і слід встати в чергу якомога швидше.

Все це дуже важлива частина підготовки до народження дитини. Якщо ви готові заздалегідь, то можна розслабитися, знаючи, що вже подбали про деякі важливі речі.

trusted-source[1], [2]

Вибір лікаря для дитини

Якщо це можливо, педіатра, який спостерігатиме дитини, слід вибрати до його народження, щоб чоловік і жінка могли поговорити з цим лікарем і відвідати його кабінет до того, як вони визначаться з вибором лікаря, який їх влаштує. Слід зустрітися з лікарем за 3 або 4 тижні до очікуваного терміну пологів, на той випадок, якщо дитина народиться раніше. Теми розмови можуть бути такі: спостереження в лікарні, чи має намір жінка годувати дитину грудьми і, якщо народиться син. Чи слід робити йому обрізання.

Існує кілька типів лікарів, які можуть забезпечити догляд за дитиною. Це педіатри, сімейні лікарі та дільничні лікарі. Сімейний або дільничний лікар може бути єдиним з доступних в деяких випадках.

Щоб зробити вибір, спочатку слід запитати друзів, які лікарі їм подобаються і яким вони довіряють. Про них можна запитати і акушера-гінеколога, який спостерігає жінку. Якщо ці джерела не містять вказівок на імена, слід звернутися в довідкову поліклініки. Потрібно перевірити страховку - чи є там список лікарів, до яких застрахований зобов'язаний звертатися.

Коли подружжя обрало педіатра, необхідно зустрітися з ним. Людині, з яким ведеться розмова, слід повідомити, що чоловік і жінка шукають педіатра для їх дитини, який незабаром народиться. Деякі лікарі вважають за краще особисті зустрічі, інші організовують семінари для декількох подружніх пар. Слід запитати, чи є запис на ці зустрічі. Такі заходи можуть бути як платними, так і безкоштовними. Нижче складений список питань, які слід задати лікарю. За ними слідує список того, над чим варто подумати після зустрічі.

trusted-source[3]

Питання, які слід задати

Нижче знаходиться список питань, над якими подружжя, можливо, побажають подумати, а потім поставити їх лікаря, щоб почати діалог про догляд за дитиною.

 • Яка Ваша кваліфікація і практика?
 • Наскільки Ви доступні?
 • Чи можна домовитися про години прийому відповідно до нашого розкладу?
 • Чи приймаєте Ви у вихідні?
 • Чи є в поліклініці хтось, кому ми можемо зателефонувати, якщо нам потрібен тільки медична рада?
 • Чи можливо оглянути хвору дитину в той же день?
 • Як Вас можна знайти в разі крайньої необхідності або після закінчення робочого дня?
 • Хто Вас замішані в разі Вашої відсутності?
 • Чи є у Вас сайт або e-mail?
 • Чи відповідаєте Ви або Ваш помічник на телефонні дзвінки в день, коли вони були зроблені?
 • Чи є в цій поліклініці рентген і лабораторія?
 • Чи зацікавлені Ви в превентивних заходах, розвитку і поведінці дитини?
 • Як саме проходить Ваша практика?
 • Чи оплачується це нашій страховкою?
 • Чи є у Вас людина, яка перевірить нашу страховку за нас?
 • Який найближчий до нашого дому центр екстреної допомоги, в який ми можемо звернутися?
 • У Що станеться в разі особливої медичної ситуації? До кого Ви звернетеся?

На що ще варто звернути увагу при виборі педіатра

Існують деякі речі, які подружжя не зможе обговорити, поки не проаналізують свої почуття після розмови з лікарем. Нижче подано список питань, над якими варто подумати разом після зустрічі.

 • Чи підходить їм ставлення лікаря до таких речей, як антибіотики і інші ліки, турбота про дитину або релігійні переконання, мають відношення до медицини?
 • Чи справді лікар зацікавлений в тому ж, у чому подружжя?
 • Чи буде цей лікар доступний так часто, як їм знадобиться?
 • Проявив цей лікар інтерес до встановлення контакту з їх майбутньою дитиною?
 • Проявив цей лікар інтерес до встановлення контакту з подружжям?
 • Чи то той чоловік, з якими відчувають себе комфортно подружжя і з яким буде відчувати себе комфортно дитина?
 • Слухав цей лікар подружжя?
 • Поставився він до їх турботам серйозно?
 • Чи важливий подружжю вік, практика, диплом (або його відсутність), стать, доступність, шлюбний статус або інші факти, пов'язані з лікарем?

Вибір дитячого закладу

Вибір дитячого закладу або няні може бути дуже складною роботою, подружжю потрібно прийняти безліч рішень в цьому процесі. Кращий спосіб зробити це - зрозуміти, що потрібно подружжю, до того як вони почнуть вибирати.

Але вибрати - це тільки частина справи, слід знати про те, що хороші няні і дитячі установи широко затребувані, і їх складно знайти. Експерти радять батькам почати пошуки принаймні за 6 місяців до того, як їм будуть потрібні ці послуги. У деяких випадках це може бути кінець другого триместру вагітності! Якщо подружжю вдалося знайти ясла, організацію або няню, влаштовують їх, їм слід записатися якомога швидше, оскільки там імовірна чергу. Якщо пізніше знайдеться щось більш підходяще, завжди можна передумати.

До того як подружжя визначаться з тим, що саме вони хочуть, їм слід визначитися з тим, що потрібно їм і їх дитині. Зокрема, можуть бути наступні варіанти:

 • догляд на дому, який забезпечувався б членом сім'ї або найманим працівником
 • догляд вдома у няні
 • ясла або інший дитячий заклад

Догляд на дому

Подружжя можуть вирішити, що дитина буде залишатися у них вдома, а догляд за ним буде забезпечувати родич або найманий працівник.

Якщо хтось приходить додому, щоб доглядати за дитиною, це добре. Не потрібно буде готувати дитину до виходу вранці і нікуди не потрібно буде везти його в погану погоду. Це також дозволить економити час.

Якщо догляд за дитиною забезпечує найманий працівник, це може бути дуже дорого, оскільки він буде приходити до подружжя додому. В цьому випадку в будинок приходить нова людина, і слід попросити рекомендації і уважно прочитати їх.

Догляд вдома у няні

Подружжя можуть вирішити, що за дитиною будуть доглядати вдома у когось ще, оскільки домашнє оточення заподіює менше стресу.

Однак такі організації нерідко є недержавними і навіть не зареєстрованими офіційно, тому слід дуже ретельно перевірити обстановку.

Можливо, в цьому випадку доведеться платити податки за найманого працівника, як і оплачувати йому страховку. Подружжю слід упевнитися в тому, що їх нерухомість застрахована і що страховка покриває ці витрати.

Ясла

Ясла - це організація, де безліч дітей знаходиться в великому приміщенні і де за ними доглядають. Ясла сильно розрізняються як догляду і увагу, яку приділяють кожній конкретній дитині. В деякі ясла не приймають новонароджених. У немовлят є певні потреби, і батькам слід упевнитися, що в яслах вони будуть забезпечені.

Необхідні речі

Можливо, подружжя будуть вражені достатком дитячих речей, яке вони виявлять, коли будуть купувати їх своїй майбутній дитині. Немає необхідності купувати весь асортимент; слід бути виборчими і вибирати те, що дійсно знадобиться, і те, що порекомендували досвідченіші люди (колиска - це хороший приклад; більшість майбутніх батьків вважає, що вона їм не потрібна, але якщо у них народиться особливо примхливий немовля, це стане даром понад !).

Слід подумати над тим, що знадобиться дитині, скласти список і робити покупки, орієнтуючись на нього! Можливо, подружжю захочеться придбати все чарівні речі, які вони побачать, але це може бути марною тратою грошей. І слід пам'ятати, що вони отримають безліч подарунків для дитини, які виявляться корисними і збережуть гроші.

Якщо бути уважним і обачливим, то можна зберегти досить велику суму, яка знадобиться на манеж, оснащення дитячої пеленальним столиком і багато іншого. Тому подружжю слід вибрати час і озирнутися - це може виправдати витрачений час і зусилля.

Існує безліч способів знайти найкраще співвідношення ціни і якості дитячих речей. Слід порівняти ціни в різних магазинах, наприклад в магазині зі знижками, спеціалізованому магазині, магазині "Все для дому" і в секонд-хенді. Почитайте споживчі журнали і пошукайте в Інтернеті.

Прийшов час перевірити баланс рахунків, призначених для цих покупок. Збережена сума може встановити деякі межі витрат.

Ми хочемо дати подружжю кілька порад. Слід уникати імпульсивних рішень. Для покупки речі недостатньо таких причин, як то, що подружжя побачили річ і вона їм сподобалася. Дізнайтеся у інших батьків, які речі були їм корисні, і вирішите, чи будуть такі речі корисні вам.

Подружжя можуть бути вражені тим, скільки вони можуть заощадити, купуючи речі в найменш дорогому магазині. При наявності комп'ютера можна порівняти це з цінами в Інтернеті. Можливо. Подружжя захочуть випробувати предмети в справі - чи будуть вони зручні і прості у використанні. Наприклад, якщо чоловік і жінка думають придбати рюкзак або "кенгурушку", їх моделі та обсяги жінки можуть вплинути на зручність використання цих предметів.

Чи слід брати речі в борг?

Подружжя можуть зберегти деяку суму грошей, якщо позичать частина дитячого одягу та інших необхідних речей у друзів або родичів. Доведений факт - діти не носять речі, до яких не доросли. Якщо подружжя зможуть позичити дитяче ліжечко або трохи покористуватися прогулянкової коляскою, це сильно допоможе їх бюджету.

Якщо подружжя бере речі в борг, їм слід пам'ятати про "етикеті". Подружжя покажуть себе з хорошого боку, і той, у кого вони беруть речі, оцінить це. Слід пам'ятати про наступні проявах хороших манер.

За речами слід добре доглядати і утримувати їх в чистоті і в хорошому стані.

Слід з'ясувати, чи хоче той, у кого подружжя позичають веші, отримати їх назад і коли.

Не слід втрачати сліди речей. Можна скласти список, який з предметів ким був позичений, і зберігати його в надійному місці, використовуючи, щоб згадати, що кому повернути.

Можна написати людині лист подяки, щоб люди знали, що чоловік і жінка оцінили їх доброту.

Можна зробити того, у кого подружжя взяло речі в борг, що-небудь приємне, наприклад запропонувати йому що-небудь з речей або спекти тарілку "фірмових" пиріжків.

Які речі знадобляться подружжю?

Дитяча для новонародженого може бути якою завгодно: окрема кімната, ніша в стіні або частина подружньої спальні.

ДИТЯЧИЙ ОДЯГ. Дитині потрібно одяг, але в її виборі слід бути практичним. Більшості дітей потрібні тільки деякі основні моделі одягу на перший рік життя. Багато симпатичні костюмчики виглядають дуже добре, але не слід витрачати на них гроші, якщо вони не потрібні (можливо, дружини отримають в подарунок багато різного одягу для дитини).

Дитині не знадобиться стільки одягу, скільки хочуть купити подружжя. Пелюшки, майки, одяг із застібкою на спині, тапочки, шкарпетки, повзунки, шапка, теплий верхній одяг, сорочка, ковдри і рушники, а спати малюк може практично в чому завгодно - в колисці, в колясці або в манежі.

Найбільш важливі предмети, які будуть потрібні подружжю, коли вони принесуть дитину додому, - це те, в чому він буде спати, і те, на чому його будуть сповивати і одягати. Якщо дитяча кімната не готова до моменту появи дитини, на короткий термін зійде навіть кошик.

Інші необхідні предмети: зручне сидіння (наприклад, дитячий стілець), комод з висувним ящиком (якщо їм можна замінити пеленальний столик, це допоможе заощадити гроші), пелюшки, прилад для спостереження за дитиною, невелика лампа, пересувний столик, випарник або зволожувач і детектор диму.

Подружжя можуть вирішити купити незібраний меблі. Зазвичай вона дешевше коштує і її можна зібрати так, щоб вона підходила до кімнати. Коли справа доходить до прикраси кімнати, слід бути креативним. Для того щоб зробити кімнату веселіше, можна використовувати декоративний полог для ліжка і фарби. Одна розфарбована або обклеєна шпалерами стіна додасть кімнаті радісний вигляд. Подружжю не доведеться витрачати багато грошей.

Манеж і ДИТЯЧІ ЛІЖЕЧКА. Багато батьків хочуть, щоб дитина деякий час спав в дитячому ліжечку в їхній кімнаті, інші з першого дня перебування його будинку поміщають його в манеж в дитячій. Дитяче ліжко - це маленька складна ліжко для дитини, в якої він може спати, поки не виросте з неї. Матрац цьому ліжку повинен підходити до неї щільно, і простирадла не повинні сповзати. Існує досить велика кількість моделей дитячих ліжечок, і може бути непросто знайти підходящу.

Манеж - це річ на більш тривалий термін; деякі з них можна збільшувати з ростом дитини, і він навіть може бути перебудований в ліжко. До того як зробити цю покупку, слід дізнатися, чи відповідає кожна конкретна модель сертифікату безпеки.

Для манежу будуть потрібні відповідні простирадла. Деякі вчені вважають, що в манежі не повинно бути ніяких предметів, крім простирадла і дитини - ніяких валиків, подушок або ковдр, щоб знизити ризик СДС (синдром раптової дитячої смерті).

Існує два типи пелюшок - одноразові і багаторазові, з тканини. Якщо подружжя вирішує придбати багаторазові пелюшки з тканини, їх можна прати самостійно. Можливо, подружжя вирішать придбати і ті, і інші пелюшки: у них є свої переваги в різних ситуаціях.

Крім одягу, дитині буде потрібно ще деякі речі. Гребінець і гребінь, ножиці для нігтів, сифон для промивання носа, вушної або ректальний термометр, дитячий шампунь, мазь для пелюшок, дитяче масло, дитяча пудра, підгузники, ватяні палички і вазелін повинні бути під рукою, коли знадобляться.

СУМКА для ПЕЛЮШОК І НЕОБХІДНИХ ПРЕДМЕТІВ. Батьки швидко зрозуміють, що сумка для пелюшок в деяких ситуаціях необхідна. Коли сім'я покидає будинок, в неї можна покласти пелюшки, підгузники, додатковий одяг, пляшечку або дитяче харчування, соски, іграшки, ковдру і інші необхідні речі.

Можна зберегти гроші, якщо не купувати дорогу сумку. Ми говорили багатьом молодим батькам і матерям, що звичайний рюкзак - це найкраща модель такої сумки! Вони краще виглядають? Рюкзак можна носити на спині, а не в руці. Це дає більше свободи і дозволяє приділити дитині більше уваги.

СИДІННЯ для МАШИНИ. Найбільш важливий елемент екіпіровки, який потрібно купити, це сидіння для машини. Ми рекомендуємо придбати нове сидіння для машини, щоб батьки могли бути впевнені, що дитина надійно захищений під час першої своєї поїздки з пологового будинку додому. Дитина повинна перебувати в сидінні щоразу, коли він знаходиться в машині, - це закон. Найбільш безпечне місце - це середина заднього сидіння машини.

Чи дійсно дитині потрібно сидіння для машини? Так! Це найкраща зашита для дитини в разі аварії. Дитину слід поміщати туди під час кожної поїздки!

При виборі сидіння для дитини слід бути впевненим, що воно відповідає стандартам безпеки. Після покупки сидіння, але до того, як потрібно буде забрати дитину з пологового будинку, необхідно, щоб правильність установки сидіння перевірив хтось знає, наприклад міліціонер. Він же може дати інструкції по установці.

Сидіння можуть бути призначеними для дітей різної ваги, можливий також комбінований тип, коли сидіння виймається з машини і перетворюється в прогулянкову коляску.

Якщо подружжя живе в місті і у них немає машини, чи потрібно їм купувати сидіння для машини? Відповідь - звичайно, так. Навіть якщо дитина їде на таксі, він повинен знаходитися в сидінні. Відповідний вибір для батьків в цій ситуації - це портативна "система для подорожей". Насправді це три предмети в одному - сидіння для машини, пристосування для перенесення дитини і коляска. Його можна використовувати до тих пір, поки дитина не переросте його. І це зручно, коли одна річ може виконувати кілька функцій.

Підготовка будинку до появи дитини

У цьому розділі ми надаємо деякі рекомендації щодо того, як зробити будинок безпечним для нового дитини. Це також зробить будинок безпечніше і для подружжя.

Діти повинні жити в бездимної середовищі. Отже, після народження дитини не можна буде курити в будинку. Якщо чоловікові це потрібно, йому слід робити це поза домом. Також не слід палити в машині. Всякий раз, коли дитина (або його мати, якщо вже на те пішло) вдихає дим, це сильно шкодить здоров'ю. Бронхіти, астма та інші респіраторні захворювання найчастіше виникають у дітей, принаймні один із батьків якої курить.

Як ми вже раніше говорили в цьому розділі, слід перевірити фарбу на стінах будинку і переконатися, що всі пофарбовані поверхні в хорошому стані. Якщо чоловік щось перефарбовують, слід дізнатися, чи містить фарба свинець. Це можна зробити самостійно за допомогою тестів, що продаються в господарських магазинах.

Якщо в будинку є пошкодження від води, наприклад, протікає дах, фундамент або труби. Чоловікові бажано зайнятися ЦИМ до того, як дитина з'явиться будинку. Якщо такі течі ігнорувати, то з'являється цвіль, яка може викликати у новонародженого кровотеча з легень. Вважається, що це захворювання викликає отруйна цвіль, що росте на мокрому дереві і папері. Коли цвіль висихає, її спори потрапляють в повітря. Якщо їх вдихне новонароджений, цвіль виросте в його легенях; в основному це відноситься до дітей молодше напівголі. Тому слід висушити мокрі ділянки так скоро, як тільки можливо. Слід викинути все мокрі предмети, якщо вони не висохли за 24 години, замінити потемнілі дерев'яні панелі. Вимити стіни і дерев'яні предмети сумішшю, що складається з 1 частини перекису водню і 4 частин води, і стежити, чи не з'являються нові течі.

Якщо біля будинку є колодязь і вода в ньому не була перевірена, до народження дитини її слід перевірити на наявність нітратів. Якщо дитина п'є дитяче харчування (в разі годування грудьми це безпечно, навіть якщо мати п'є цю воду) і воно зроблено на воді, що містить нітрати, може розвинутися небезпечне для життя захворювання крові, зване мешгемогдобінімея. Кип'ятіння воли не допомагає - воно лише збільшує вміст в ній нітратів, тому може тільки зашкодити. Можливо, чоловік викопає інший колодязь або вирішить проблему, купуючи бутильовану воду, відповідну хоча б мінімальним стандартам безпеки, для приготування дитячого харчування.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.