^

Тестостерон в організмі

, Медичний редактор
Останній перегляд: 20.11.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Коли мова заходить про тестостерон, наші уявлення починаються з того, що це суто чоловічий гормон. Насправді так, він чоловічий, але не абсолютно чоловічий.

Тестостерон, ти чий?

Якщо порахувати прискіпливо і уважно, то виявиться, що жіночий організм виробляє тестостерон набагато ефективніше і більше, ніж естроген. Ситуація змінюється при клімаксі. Дослідження доводять, що в момент настання клімаксу або коли цей стан тільки наближається, жінка позбавляється приблизно 50% тестостерону.

Тестостерон - це андроген. Так називається група цього гормону. З грецького андроген перекладається як «андрос». Андрос - це первісне слово, яке уособлює мужність, в оригіналі - мужоподібний.

З холестерину в жіночому організмі синтезуються андрогени, за аналогічним принципом і працюють чоловічі яєчка. Вони також виробляють андрогени. Набагато менше як чоловічий, так і жіночий організм виробляє цей гормон іншим органом - надниркові залози.

Андрогени створюються зі спеціальних будівельних елементів, які знаходяться в жирових відкладеннях, нирках, мозку, печінки, а також всіх шарах шкіри.

У жінок, які мають надлишкову вагу, лікарі спостерігають підвищену кількість цього гормону - андрогену. Саме через його підвищеного синтезу вони страждають від надмірних жирових відкладень. Як з цим боротися? Контролювати рівень тестостерону в крові за допомогою гормональних тестів.

Тестостерон всередині нас

тестостерон

Тестостерон життєво необхідний, адже він допомагає зароджуватися нове життя. Однаково необхідний цей гормон всередині організму чоловіків і їх другої половинки - жінок. Тестостерон допомагає глибше і яскравіше відчувати нормальне статеве (сексуальне) потяг, саме він викликає потяг обох статей одне до одного.

Тестостерон регулює співвідношення жирових клітин в організмі, і це правильно. Також величина м'язової маси безпосередньо залежить від рівня цього гормону.

Особливо жінці важливо присутність в організмі тестостерону, так як сприяє тому, що ми скидаємо зайву вагу і швидше нарощуємо м'язову масу. Тим більше ефект посилюється, якщо людина регулярно і активно займається спортом.

Гормон - анаболик, так називають його в середовищі фахівців. Використовуючи жирові тканини, тестостерон стимулює їх збільшення і насичення кальцієм, поліпшення м'язових функцій, спалювання жирів.

Це важливо!

Запам'ятайте на все життя - м'язи найкраще працюють на спалювання жирів при фізичному навантаженні. Якщо з плином років кількість жиру збільшується, м'язи - ваш кращий друг в боротьбі із зайвою вагою. Тренуйте м'язові тканини, давайте їм навантаження, розвивайте свою силову міць і красу, а тестостерон зіграє свою роль. Він допоможе в досягненні мети схуднення та оздоровлення організму. 

Тестостероновая дієта

Краща дієта на всі часи і віки. Тестостероновая дієта - це вибір лідерів. Займайтеся спортом, активно спалюйте зайві жири, залучайте своїх улюблених людей до таких методів. Любіть один одного, що може бути краще за любов? Удачі вам і здоров'я, дорогі читачі.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.