^

Вітаміни для жінок після 40 років

, Медичний редактор
Останній перегляд: 10.08.2022
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Менструальної функції жіночого організму починає помітно слабшати після 40 років - це є сигналом того, що починається поступовий процес старіння. У період 40-45 років він особливо активізується, так як знижується вироблення яєчниками естрогенів (основні гормони, які підтримують красу, молодість і репродуктивну функцію). Так як цей процес зупинити не можна, жінці доводиться використовувати методи, які допоможуть його уповільнити і зберегти організм в хорошому тонусі. Для цього застосовуються вітаміни для жінок після 40 років, що володіють антиоксидантними властивостями. У цю групу входять такі вітаміни: А, Е, С і F, а також В12. Завдяки антиоксидантам швидкість старіння вдається уповільнити.

Показання до застосування вітамінів для жінок після 40 років

Серед показань до застосування вітамінних лікарських засобів: підвищена швидка стомлюваність, зниження імунітету і брак енергії, вікові зміни в організмі, а також профілактика ранньої менопаузи. Крім цього, вітаміни показані при лікуванні авітамінозу або гіповітамінозу, а також для усунення недоліку мінеральних компонентів.

Їх використовують у випадках психоемоційних або вегетосудинні порушень, в період пременопаузи, менопаузи і постменопаузи (для усунення таких симптомів, як проблеми зі сном, підвищене потовиділення, приливи жару, різка зміна настрою, сильна нервова збудливість, стан апатії ). Крім цього, вітаміни приймаються для усунення порушень в організмі, які пов'язані зі зниженням естрогенового рівня під час менопаузи.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Форма випуску

Вітаміни «Жінка 40 Плюс» випускаються у формі таблеток (900 мг).

Компливит випускається у вигляді таблеток (10 шт. На блістері в одній пачці). Також випускається по 30 або 60 шт. В полімерних банках.

Ци-Клим в таблетках по 20 мг. Одна полімерна баночка може містити 30 або 40, або 60/90 табл. В упаковці міститься одна банка. Випускається також в блістерних пластинках - на 1-му блістері 20 табл. У комплекті може бути 1 або 2, 3 або 4 блістери.

Властивості вітамінів для жінок після 40 років розглядаються на прикладі препарату Ци-Клим.

Комплекс вітамінів для жінок після 40 років

Наситити організм необхідними йому речовинами, а також збалансувати їх рівень здатні вітамінні комплекси, які можна придбати в аптеці. У віці після 40-ка пропонується вибирати такі препарати: «Вітрум» або «Центрум», а також «Алфавіт» або «Компливит».

Існує кілька різних вітамінних ЛЗ із серії «Вітрум»:

  • Бьюті Еліт, в якому містяться екстракти рослин і вітаміни, які сприятливо впливають на волосся і шкірний покрив, сприяючи їх оздоровлення;
  • Перфоменс витамино-мінеральний комплекс з добавкою екстракту женьшеню, який сприяє підвищенню працездатності;
  • Остеомаг, який сприяє зміцненню кісток (його часто приймають як профілактичний засіб проти переломів);
  • Меморі, доповнений екстрактом Гінкго білоба - він активізує діяльність головного мозку, усуває втому, а також підвищує концентрацію;
  • Атеролітін використовується в якості профілактичного заходу проти розвитку остеопорозу.

Комплекс вітамінів з лінії «Алфавіт» для жінок старше 40-ка також представлений різними препаратами, серед яких можна підібрати той, який буде повністю відповідати всім потребам:

  • Класик, в якому міститься повний набір всіх необхідних компонентів, корисних для жіночого організму;
  • Косметик - комплекс, що сприяє омолодженню організму, а також поліпшенню всіх його структур - шкіри, нігтів, волосся;
  • Енергія - полівітамінний комплекс, який доповнюється екстрактами лимонника, а також женьшеню. Ці компоненти сприяють зміцненню імунної системи, і разом з цим додають життєвої енергії.

«Компливит» слід приймати жінкам у віці за 45 років. Всі активні компоненти цього вітамінного комплексу сприяють поліпшенню процесів обміну, зменшують прояви менопаузи, а також нормалізують гормональний фон.

«Центрум» є універсальним засобом, яке підходить жінкам в будь-який період в проміжку 18-50 років. Омолоджувати і оздоровлювати організм допомагають входять до складу препарату 11 мінералів, а також 13 вітамінів.

trusted-source[5], [6]

Фармакодинаміка

Ци-Клим надає естрогеноподібну і заспокійливу дію, позитивно впливаючи на вегетативну НС. Ліки зменшує рівень лютропіну і Фоллітропін, підвищуючи при цьому рівень естрадіолу. Це дозволяє позбавити жіночий організм від ранніх клімактеричних порушень (вегетососудістих, а також психоемоційних), а крім цього від проблем, які пов'язані з тим, що в цьому віці знижується рівень естрадіолу.

Лікарський вплив Ци-Клима настає поступово - прояви починають виникати приблизно через 2-4 тижні. Терапії.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Спосіб застосування та дози

Таблетки «Жінка 40 Плюс» беруть по одній на добу за їжею. Тривалість курсу лікування повинна бути як мінімум 1 міс., Але оптимальним вважається термін в межах 3-6 міс.

Компливит призначається перорально, після прийому їжі. Дозування при гіповітамінозі - 1 табл. 1 р. / Дн., А при станах, які супроводжуються високою потребою організму в мінералах з вітамінами - 1 табл. Двічі на день. Тривалість лікувального курсу визначає лікар.

Ци-Клим вживають не пережовуючи, запиваючи водою, в дозуванні 1 табл. Двічі на день. Слід намагатися приймати ліки в однаковий час дня (з ранку і ввечері). Тривалість курсу терапії визначає лікар.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

Використання вітамінів для жінок після 40 років під час вагітності

Більшість вітамінних комплексів (таких, як, наприклад, Ци-Клим) використовувати під час вагітності не дозволяється.

Протипоказання

Серед протипоказань: гіперчутливість до діючих елементів ЛС, період лактації, а також вагітність, і естрогензалежні пухлини. Деякі ліки потрібно з обережністю прописувати при розладах в роботі печінки, травмах або хвороби головного мозку, епілепсії (в цих випадках призначити препарат може тільки лікар).

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

Побічна дія вітамінів для жінок після 40 років

Побічним ефектом при прийомі таких лікарських засобів може стати алергічна реакція в разі підвищеної чутливості до елементів ЛС. Крім цього зрідка можуть з'являтися больові відчуття в епігастрії або збільшуватися вага.

trusted-source[23], [24], [25]

Передозування

Ознаки передозування Ци-Климом: в такому випадку зазвичай виникає диспепсія, розлад в роботі печінки або епігастралгія. Для усунення цих порушень проводиться симптоматична терапія.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Взаємодія з іншими препаратами

У Компливит міститься кальцій з залізом, внаслідок чого він уповільнює кишкову абсорбцію антибіотиків, які входять в категорію тетрацикліну або є дериватами фторхінолонів. При поєднанні з сульфаніламідами короткої дії або вітаміном C підвищується можливість появи кристалурії. Антациди, в яких міститься кальцій з алюмінієм, а крім цього магній і холестирамін, зменшують абсорбцію заліза. При одночасному вживанні з сечогінними ЛЗ з категорії тиазидов підвищується ризик появи гіперкальціємії.

Ци-Клим не можна вживати разом з іншими ЛЗ, що містять екстракт цимицифуги, так як в цьому випадку може виникнути передозування.

trusted-source[38], [39]

Умови зберігання

Аптечні вітаміни повинні міститися в сухому місці, закритому для доступу дітей та від сонця. Температура не повинна перевищувати 25 ° С.

trusted-source[40], [41], [42]

Термін придатності

Аптечні вітаміни для жінок після 40 років можуть використовуватися протягом 2-х років з моменту виготовлення.

trusted-source[43]

Кращі вітаміни після 40 років жінкам

Тому як після настання 40-ка років в жіночому організмі починається серйозна гормональна перебудова, його необхідно підтримувати, використовуючи вітаміни.

Вітамін А є потужним антиоксидантом, що робить благотворний вплив на стан волосся, кісток, шкірного покриву, а також на зір. Разом з цим він уповільнює процес старіння, прискорюючи продукцію колагену і еластину - це сприяє поліпшенню кровопостачання шкірного покриву і зміцненню капілярів, а крім цього омолодженню шкіри. Використовують його в випадках, коли шкіра сушиться і починає лущитися.

Прийом вітаміну А слід здійснювати тільки за вказівкою лікаря, так як він може бути токсичний у великій дозі.

Міститься ця речовина в наступних продуктах: вершки, масло вершкове, печінка тріски і свиняча печінка, яйця, жирна риба, а також червона ікра.

Вітамін С теж сприятливо впливає на еластичність шкірного покриву, зміцнює судинні стінки, допомагає повернути обличчю природний колір, а також стимулює продукування колагену.

Їжу, в якій присутній цей вітамін, потрібно вживати сирої, так як термічна обробка його руйнує. Міститься він в наступних харчових продуктах: шипшина, обліпиха, червоний солодкий перець, чорна смородина, квашена капуста, а також цитрусові.

Вітамін В12 є активним учасників процесів обміну жирів, а крім цього вуглеводів і білків. Сприяє синтезу тканин, а також зміцнює кістки і бере участь в їх зростанні - це дуже важливо для жінок в період клімаксу.

Цей вітамін є тільки в продуктах тваринного походження: м'ясо та риба, а також печінку, сир і молоко.

Вітамін D зміцнює кістки, сприяє абсорбції кальцію в кров з кишечника, а також перешкоджає розвитку стану депресії. Захищає шкіру від старіння. В їжі його досить мало, тому організм повинен отримувати цю речовину за допомогою сонячних ванн. У зимовий період потрібно вживати більше яєчних жовтків, грибів і жирної риби, або спеціальні вітамінні комплекси.

Вітамін До сприяє довголіттю і надають відчуття бадьорості. При цьому одну половину необхідного для організму кількості цієї речовини виробляє він сам, а другу можна отримати, вживаючи рослинну їжу. Цей вітамін зміцнює судинні стінки і покращує згортання крові. Він сприяє здоровому функціонуванню нирок, а також мінералізації тканини кісток. Дефіцит цього вітаміну призводить до виникнення під очима темних кіл - це часто відбувається з жінками після 40 років.

Вітамін До можна отримати з таких продуктів: шпинат, брокколі, листові зелені овочі, білокачанна і кольорова капуста. Крім цього він є в гарбузі з кабачками і спаржі, також огірках з помідорами і зеленому горошку, зеленому чаї і шипшині, злаках, вівсяній крупі, картоплі. А також в бананах, ківі і авокадо.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Вітаміни для жінок після 40 років" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.