^

Вітаміни з гіалуроновою кислотою

, Медичний редактор
Останній перегляд: 10.08.2022
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Вітаміни з гіалуроновою кислотою відносяться до вітамінно-мінеральним комплексам або біологічно активних добавок (БАДів). Різні виробники випускають різні за складом засобу, комбінуючи гіалуронову кислоту з вітамінами А, С, Е, макроелементами і речовинами рослинного походження.

У продажу представлені такі назви вітамінів з гіалуроновою кислотою, як біокомплекс Вітаміни з гіалуроновою кислотою, Доппельгерц Б'юті Ліфтинг-комплекс з гіалуроновою кислотою (Queisser Pharma, Німеччина), вітаміни з гіалуроновою кислотою Лора (РФ), Solgar гіалуронова кислота (США), KWC Hyaluronic Acid (Японія), капсули Premhyal (гіалуронова кислота і селен) та ін.

Слід зазначити, що в деяких фармакологічних класифікаціях препарати, що містять гіалуронову кислоту (Acidum hyaluronicum) або, найчастіше, натрієву сіллю гіалуронової кислоти - гіалуронат натрію (а також сульфати хондроїтину і глюкозаміну) відносять до групи коректорів метаболізму кісткової і хрящової тканин. Ці препарати можуть вводитися в суглоби ін'єкційно (і це єдиний спосіб їх застосування на Заході) або прийматися перорально. Але що містять гіалуронову кислоту вітаміни - це, безперечно, БАДи, в кращому випадку - ортомолекулярная засоби.

Показання до застосування вітамінів з гіалуроновою кислотою

Комплекси гіалуронова кислота + вітаміни рекомендують застосовувати - як допоміжний засіб для поліпшення метаболізму - при вікових проблемах зі шкірою (сухості, втрати тургору, появі зморшок), при суглобових захворюваннях запального характеру і дегенерації хрящових тканин (артрозі, коксартрозе, остеохондрозі), при ряді офтальмологічних патологій (сухому кератокон'юнктивіт, деструктивні процеси в склоподібному тілі ока і пошкодженнях рогівки).

Також їх пропонують використовувати в профілактичних цілях - при хірургічному лікуванні захворювань в офтальмології і після косметичних пластичних операцій. Однак підтвердження ефективності застосування вітамінів з гіалуроновою кислотою відсутні, так як для цього необхідні клінічні випробування, які при виробництві БАДів не проводяться.

Протипоказання до застосування вітамінів з гіалуроновою кислотою включають вік до 15 років, індивідуальну гіперчутливість або непереносимість входять до їх складу речовин (зокрема алергію), підвищений або знижений рівень тромбоцитів у крові і виражене порушення функцій нирок.

Використання вітамінів з гіалуроновою кислотою під час вагітності та в період лактації протипоказано.

Основна форма випуску даних вітамінних біодобавок - таблетки або капсули.

Фармакодинаміка

На сьогоднішній день в відношенні біологічно активних добавок відсутня вимога щодо роз'яснення конкретних механізмів дії їх компонентів на біохімічні процеси в організмі, тому в описі вітамінів з гіалуроновою кислотою найчастіше наводяться відомості загального характеру, зрідка - для кожної речовини, що входить до їх складу.

В першу чергу, це сама гіалуронова кислота, яка міститься в більшості клітин організму. Але в особливо високих концентраціях вона виконує найважливішу анатомічну функцію в структурі позаклітинного еластину-генового матриксу базального шару епідермісу, в складі сполучних тканин, синовіальної рідини порожнини суглобів і склоподібному тілі очей. Гіалуронова кислота є кислим глікозаміногліканами (мукополісахаридом) - негативно зарядженим гетерополісахарид, тобто вуглеводним полімером. Її спиралевидная молекула складається з повторюваної послідовності двох дісахаров (D-глюкуронової кислоти і DN-ацетилглюкозамін) і має велику молекулярну вагу (в діапазоні від 1 до 1,5 млн. Da). За рахунок наявності гідрофільних карбоксильних груп гіалуронова кислота здатна зв'язувати молекули води в коллагеновом матриксе в співвідношенні 1: 1000.

А ось заяви деяких виробників про те, що «гіалуронова кислота активізує фібробласти і стимулює синтез колагену» з точки зору біохімії ніяк не пояснюються. До того ж, жоден виробник вітамінних БАДів не вказує, яка саме гіалуронова кислота їм використана: низькомолекулярна тваринного походження або синтезований гіалуронат натрію, розмір молекул якого дуже великий для поглинання ендотеліальними клітинами шлунково-кишкового тракту.

Фармакокінетика

Те, як трансформуються компоненти БАДів в організмі і як з нього виводяться, тобто фармакокінетика вітамінів з гіалуроновою кислотою, не вивчається: при виробництві харчових добавок цього також не вимагають.

Відомо, що ендогенна гіалуронова кислота в тканинах організму розпадається приблизно за 72 години, а в епідермісі - за добу. Тому процес її синтезу безперервний, але з віком, на жаль, сповільнюється.

Що відбувається з гіалуроновою кислотою, вжитої з таблеткою або капсулою БАДа, виробники описують приблизно так: «гіалуронова кислота, що міститься в препараті, стимулює синтез колагену і еластину».

Проте, якщо гіалуронова кислота складний вуглевод, то в шлунково-кишковому тракті - під дією ферментів слини, шлункового соку і кишкових ферментів-глюкозидаз - вона повинна розщепнутися до дисахаридів, а тим доведеться перетворитися на моносахариди та їх похідні. Але гіалуронова кислота є гетерополісахарид і, зв'язуючись з білками клітин, входить в складні біохімічні комплекси. Розщепити ендогенну гіалуронову кислоту на дисахариди (глюкуронової кислоти і ацетилглюкозамин) здатний тільки фермент гіалуронідаза.

А ось фермент слини лізоцим може впоратися з гіалуроновою кислотою, включеної до складу БАДів. Але ще раз повторимося: біохімічних досліджень метаболізму компонентів біодобавок компанії-виробники або не проводять, або не афішують їх результатів ...

Доппельгерц з гіалуроновою кислотою

Доппельгерц Б'юті Ліфтинг-комплекс з гіалуроновою кислотою або вітаміни Доппельгерц з гіалуроновою кислотою, згідно з інформацією виробника, містять по 100 мг гіалуронової кислоти в кожній капсулі. Також в цій біодобавці є:

  • біотин або вітамін В7 - 150 мг (потрійна добова доза); при його нестачі виникають різні проблеми зі шкірою, а також болі в м'язах і депресивні стани.
  • 6 мг вітаміну В5 (пантотенової кислоти) покриває 120% добової потреби людини. Цей вітамін рекомендують приймати при прогресуючої алопеції, суглобових болях і судомах, а також у випадках погіршення зору і пам'яті.
  • ліпофільний антиоксидант токоферол (вітамін Е) - 20 мг, що вдвічі перевищує добову фізіологічну норму його надходження в організм. Вітамін Е здатний підвищувати утворення гемоглобіну, колагену і м'язових протеїнів, а також не дає окислюватися вітаміну A і ненасичених жирних кислот. Половина прийнятого всередину токоферолу потрапляє спочатку в лімфу (всмоктуючись у шлунку), а потім в системний кровотік, зв'язуючись білками плазми.
  • бета-каротин (ізомер вітаміну А), бере участь в синтезі протеїнів і кислихмукополісахаридів.
  • вітамін С, відрізняється особливо активною участю в тканинному метаболізмі і синтезі колагену.

БАД вітаміни Доппельгерц з гіалуроновою кислотою також містить мікроелементи: цинк (для кращого відновлення клітин тканин) і селен, який володіє антиоксидантів властивостями і стимулює обмін речовин.

Спосіб застосування та дози: по одній капсулі в день, в процесі прийому їжі. Тривалість прийому - 30 днів, повторне застосування можливе через місяць після закінчення першого курсу.

trusted-source[1]

Біокомплекс з гіалуроновою кислотою

Судячи з супровідної інструкції, біокомплекс Вітаміни з гіалуроновою кислотою може допомогти проти рубців і при спайках після операцій, а також допоможе відновити втрачений тонус шкіри. І це повинні забезпечити входять до його складу глікозаміноглікани з вмістом гіалуронової кислоти, колагеновий порошок, витяжка з молочка лосося, порошок плаценти свині, вітамін С, еластинових пептид (з тунця), ефір сахарози і жирних кислот.

Як коментар відзначимо, що натрієва (або кальцієва) сіль дезоксирибонуклеїнової кислоти, що отримується з молочка лососевих риб «засвоюється організмом і стимулює працездатність». Коллагенол (колагеновий порошок) містить білок, полісахариди і премікс вітамінів С і Е. Ліпофільні фракція тканин плаценти свиней (вельми популярна в країнах Далекого Сходу) багата біологічно активними інгредієнтами, в тому числі мікроелементами і вітамінами.

Пептиди еластину з кісток і шкіри тунця складаються з альфа-амінокислот і відносяться до пептидним біогенних регуляторам, які, як передбачається, стимулюють клітинний обмін речовин. А ефір сахарози і жирних кислот - це просто харчової гелеобразний емульгатор Е473.

Спосіб застосування та дози цієї біодобавки: протягом місяця по 2-3 таблетки на добу (під час їжі).

Вітаміни Солгар

Комплекс вітаміни з гіалуроновою кислотою Солгар - Гіалуронова кислота 120 мг (Solgar Vitamin & Herb, США) - містить гідролізований колаген, хондроїтину сульфат і вітамін С і рекомендується як допоміжний засіб при патологіях суглобів (хворобливості і тугорухливості) і вікових дерматологічних і косметичних проблемах.

Про гіалуронової кислоти і вітаміну С мова вже йшла, а ось про Хондроітин слід знати наступне. Хондроітінсульфат входить до складу хряща і внутрішньосуглобової рідини, має безпосереднє відношення до синтезу тканин хрящів, сухожиль і зв'язок, а також сприяє утворенню колагену і синтезу гіалуронової кислоти. Більш того, хондроїтину сульфат може знижувати активність лізосомальних гіалуронідази - ферменту, що розщеплює гіалуронову кислоту.

Радимо уважно читати інструкцію до БАДів: в них повинен використовуватися тільки хондроитинсульфат з низькою молекулярною вагою (з хрящів лососевих риб), щоб при прийомі всередину він міг адсобіроваться в шлунково-кишковому тракті, а потім «вбудуватися» в уражені тканини хрящів людини.

Вітаміни Solgar з гіалуроновою кислотою приймаються під час їжі - одну таблетку на добу.

Вітаміни Лора

Антивікові вітаміни з гіалуроновою кислотою Лора містять (крім гіалуронової кислоти), вітаміни (С і Е), а також алкалоїд багаторічної трав'янистої ліани Діоскора (ямса) - діаскорін.

Даний рослинний алкалоїд сприяє активізації ендогенного синтезу залозами стероїдного гормону дегідроепіандростерона (ДГЕА). У свою чергу, ДГЕА стимулює вироблення андрогенів, естрогенів і ще як мінімум півтора десятка важливих гормонів, в тому числі і поліпептидного гормону росту соматотропіну (СТГ). Соматотропін підвищує синтез білка м'язових, кісткових і сполучних тканин, а також колагену і хондроїтину.

Оскільки рівень ДГЕА після 30-35 років починає поступово знижуватися, то стимуляція його вироблення (а попутно і синтезу соматотропіну в гіпофізі) позитивно впливає на стан шкірних покривів. Але слід мати на увазі, що надлишок СТГ може привести до розвитку цукрового діабету і функціональних порушень щитовидної залози (гіпотиреозу).

Дану біодобавку рекомендують приймати протягом місяця - по одній таблетці в день (під час їжі).

Відгуки про вітаміни з гіалуроновою кислотою

Здебільшого, відгуки про вітаміни з гіалуроновою кислотою мають негативний характер, хоча є і позитивні коментарі, засновані на особистому досвіді їх застосування. Звичайно, не потрібно забувати, що немає препаратів, які допомагають абсолютно всім без винятку. І БАДів це стосується в першу чергу.

А ще необхідно пам'ятати, що гіалуронова кислота є основним компонентом здорової шкіри, і близько половини її кількості в організмі міститься в матриксі дерми. У дослідженні, проведеному в Otsuma Women's University (Японія), 96 жінок у віці від 22 до 65 років приймали вітаміни з гіалуроновою кислотою одного японської компанії - по три капсули в день протягом півтора місяців. В кінці дослідження 80 жінок повідомили про те, що їх шкіра стала більш зволоженою і гладкою, і навіть зменшилися сліди від вугрової висипки.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Вітаміни з гіалуроновою кислотою" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.