^

Як естрогени впливають на зміни фігури?

, Медичний редактор
Останній перегляд: 17.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

А ви знали, що жіночі гормони естрогени здатні впливати на більш ніж 400 функцій організму? Причому так, що може змінюватися навіть обриси фігури, настрій і загальне самопочуття. Детальніше про вплив естрогенів на організм жінки

trusted-source[1], [2], [3]

Естрогени і вага

Якщо в організмі достатньо естрадіолу, вага жінки не буде коливатися, як це буває при відсутності цього гормону. Дослідження, які були проведені недавно, підтверджують, що саме естроген активно бере участь в нормалізації обміну речовин і як наслідок - нормалізації ваги.

А хочете знати, що відбувається, коли в організмі жінки перестає або майже перестає вироблятися естрадіол? Як правило, це буває в період перед клімаксом пізніше.

Як естрогени впливають на зміни фігури?

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Отже, при низьких дозах естрадіолу ...

  1. На поверхні внутрішніх органів і в черевній порожнині утворюються жирові відкладення, і вага значно збільшується. У свою чергу, жирова тканина теж виробляє гормони - естрон і андрогени, це підвищує рівень кортизолу - гормону стресу.
  2. Всі ці гормони в співдружності здатні викликати ризик розвитку діабету. Також вони негативно впливають на роботу серцево-судинної системи, а також легких. Підвищений рівень естрогену і андрогенів також можуть спровокувати рак грудних залоз.
  3. М'язова тканина при знижених дозах естрадіолу стає більш в'ялою і відновлюється дуже складно. Жир під ділянками на стегнах і боків теж стає менш щільним, шкіра людини виглядає провисаючої, нееластичною.
  4. Якщо зменшується рівень естрадіолу, у жінки рівень кортизолу стає вищим. Підвищується рівень стресу. Від цього жирових запасів в організмі стає більше.
  5. Знижуючи вироблення естрадіолу, організм в той же час підвищує рівень кортизолу. Від цього щитовидна залоза починає менше виробляти гормонів. Робота щитовидки може бути порушена.
  6. Коли естрадіолу в організмі стає менше, інсуліну виробляється більше, але організм його не сприймає. А це пригнічує утворення цукрів у крові. Як наслідок, жирових відкладень стає більше - жінка поправляється, не розуміючи причин.
  7. Коли естрадіолу в організмі стає менше, ви можете помітити це по розповнілий талії. Жирові відкладення відкладаються насамперед там. Це пояснюється підвищеним виробленням гормонів андрогенів і підвищенням рівня інсуліну в крові.
  8. Через зниження рівня естрадіолу у жінки може бути безсоння. Приголомшливий факт: чим гірше людина спить і чим беспокойнее його сон, тим більше загальмовуються гормони росту. Якщо коротше: гірше спиш - гірше ростеш. Це дуже актуально для дівчаток-підлітків в період початку менструацій. Гормони зростання, мляво виробляючи, гальмують обмін речовин і стимулюють вироблення жиру на боках і талії.
  9. Якщо гормонів росту в організмі недостатньо, втрачається і стає в'ялою м'язова тканина, а жирова, навпаки, активно накопичується. М'язова маса при цьому відновлюється дуже погано.

Щоб уникнути таких серйозних наслідків для здоров'я, ваги і настрої, важливо контролювати рівень естрогенів в організмі. Зокрема, естрадіолу. Вчасно звертайтеся до лікаря-ендокринолога і будьте здорові.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.