Діагностика

Плечовий комплекс - найбільш рухливий з суглобів людського тіла. Він складається з п'яти суглобів: двох фізіологічних (або помилкових) і трьох анатомічних.
Останнім часом широкого поширення і впровадження в клінічну практику отримала артроскопія ліктьового суглоба. Крім чисто діагностичних цілей (ревізія внутрішньосуглобових структур, біопсія синовіальної оболонки і суглобового хряща), виконують різні оперативні маніпуляції: видалення внутрішньосуглобових тіл, санацію вогнищ хондромаляція, артроліз і т.д.
Артроскопію тазостегнового суглоба виконують під ендотрахеальним наркозом. Положення хворого на операційному столі - лежачи на здоровому боці.
Кистьовим суглобом називають комплекс суглобів, що з'єднують кисть з передпліччям. Кистьовий суглоб включає променезап'ястковий, дистальний лучелоктевой, зап'ястний, межпястние, запястно-п'ясткові і межзапястние суглоби.
За даними вітчизняної та зарубіжної літератури, пошкодження гомілковостопного суглоба складають від 6 до 21% пошкоджень опорно-рухового апарату.
Артроскопія - в даний час найбільш томний метод діагностики ураження внутрішньосуглобових структур. Артроскопія застосовується для діагностики уражень суглобів у випадках, коли неінвазивні методи дослідження неефективні.
Артрографія застосовується для уточненої діагностики захворювань скронево-нижньощелепного суглоба, в першу чергу для оцінки стану внутрішньосуглобового меніска.
Артроцентеза - це процедура пункції суглоба голкою. При правильно виконаному артроцентеза і наявності випоту в суглобі можливе отримання останнього для дослідження.
Аноскопія - огляд анального каналу і ніжнеампулярного відділу прямої кишки за допомогою ректальних дзеркал - має велике значення для виявлення гемороїдальних вузлів, диференціації істинних поліпів від гіпертрофованих анальних сосочків.
Анестезія при кесаревому розтині може бути різною. Анестезіологу слід пам'ятати і повідомити акушера і неонатолога, якщо проходить більше 8 хв від розрізу шкіри до вилучення плоду і більше 3 хв від розрізу матки до його вилучення. Незалежно від методики високий ризик розвитку внутрішньоутробної гіпоксії і ацидозу у плода / новонародженого.
Ангіографія - метод дослідження судинної системи головного і спинного мозку шляхом введення контрастної речовини в артерії, кровоснабжающие мозок. Вперше запропоновано Моніца в 1927 р, але широке застосування в клінічній практиці почалося лише в 1940-і рр.
Ангіографія - рентгенологічне дослідження кровоносних судин, яке виробляється із застосуванням контрастних речовин. Для штучного контрастування в кров'яний і лімфатичне русло вводять розчин органічної сполуки йоду, призначеного для цієї мети. Залежно від того, яку частину судинної системи контрастують, розрізняють артеріографію, венографію (флебографию) і лімфографія.
Накладають затиски на круглі зв'язки матки, власні зв'язки яєчників і маткові труби таким чином, що перший з них розташовується впритул до матки, а потім, відступивши 1-1,5 см від бічної поверхні матки, захоплюють затискачами круглу зв'язку, власну зв'язку яєчників і маткову трубу.
Амніографія є рентгенологічний метод дослідження, який має ті переваги в порівнянні зі звичайним рентгенологічним методом, що є можливість діагностувати патологію м'яких тканин, деякі дефекти шлунково-кишкового тракту і патологію скелета.

Портал iLive не надає медичних консультацій, діагностики або лікування.
Інформація, опублікована на порталі, є лише для довідки і не повинна використовуватися без консультації з фахівцем.
Уважно прочитайте правила та політики сайту. Ви також можете зв’язатися з нами!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Всі права захищені.