^

Здоров'я

Украін

, Медичний редактор
Останній перегляд: 15.11.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Україн - це протипухлинний тіофосфорної засіб, яке виготовляється з екстракту коренів чистотілу великого. Відомо широке використання екстракту коренів чистотілу в народній медицині. Він володіє сильним протиракову, протизапальну, а також антибактеріальну дію. Лікування раку - це одне з найскладніших і непередбачуваних процесів. Причина виникнення раку до сих пір точно не визначена. Існує кілька версій. Одна з них предполгает, що дане захворювання у людей старшого віку є незворотнім процесом старіння. Серед інших причин - вплив радіації, постійний вплив ультрафіолетових променів, шкідливі звички, а саме-куріння, генетичні порушення, неправильне і нерегулярне харчування (особливо коли раціон незбалансований, а також переповнений жирними, копченими, гострими, маринованими продуктами, напівфабрикатами), певними вірусами , серед яких гепатит В і С, безладне статеве життя (занадто часта зміна статевого партнера, незахищений секс).

Україн уповільнює утворення нових судин, що живлять пухлину, тобто володіє антиангіогенним властивістю. Завдяки цьому неоад'ювантна (передопераційне) застосування препарату викликає інкапсуляцію пухлин, таким чином, полегшуючи їх хірургічне усунення.

Україн також рекламується як противірусний, заспокійливий засіб, що перешкоджає утворенню жовчних каменів, а також допомагає позбутися або полегшити хвороби печінки і подразнення очей.

Україн має вигляд порошку яскраво-жовтого кольору, а при розчиненні перетворюється в жовту рідина з гірким смаком.

Показання до застосування Украін

Клінічні випробування показали, що саму високу ефективність препарат може надавати при наявності у пацієнта наступних видів пухлин:

 • рак підшлункової залози,
 • рак ободової, в тому числі прямої кишки,
 • рак шлунку,
 • дрібноклітинний і недрібноклітинний рак легені,
 • рак молочної залози,
 • первинний рак печінки,
 • різні види сарком,
 • меланома
 • злоякісні пухлини шийки матки і яєчників,
 • рак сечового міхура,
 • рак простати,
 • рак нирки,
 • злоякісних пухлинах ЛОР-органів. 

Відомі випадки, коли у хворих неоперабельним раком стравоходу, минулого курс променевої терапії і три курси хіміотерапії без видимих ефектів, після певного курсу лікування препаратом Україн досягнута повна ремісія.

trusted-source[1], [2]

Форма випуску

Медикамент має вигляд порошку яскраво-жовтого кольору, а при розчиненні перетворюється в жовту рідина з гірким смаком і запахом скошеної трави. Але для зручності препарат випускається у формі розчину для ін'єкцій по 5 мл (5 мг) в ампулах. 1 мл розчину містить тіофосфорної похідних алкалоїдів чистотілу великого - 1.0 мг. 

Фармакодинаміка

Україн володіє не тільки цитостатическим, але і цитолітичним дією проти всіх 60 людських ракових клітинних культур, які були використані в експерименті (злоякісні пухлини головного мозку, товстої кишки, нирок, яєчників, дрібно- і недрібноклітинний рак легенів, лейкемія, лімфома і меланома). Україн викликає апоптоз в культурах раку підшлункової залози AsPC1, THP-1, Jurkat, BxPC3 і MIA PaCa2 після зупинки клітинного циклу в про- і метафазі шляхом стабілізації мономерного тубуліну, при цьому досліди на нормальних периферичної мононуклеарами не показали різниці в рівні апоптозу та фазах клітинного циклу. За результатами досліджень, Україн вибірково викликає апоптоз, але при цьому не завдає шкоди нормальним клітинам. 

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Фармакокінетика

Протягом декількох хвилин після внутрішньовенного введення ліків накопичується в пухлинної тканини, звідки він повільно (протягом 2-3 тижнів) виводиться нирками. Експериментальні дослідження на тваринах вказують на те, що Україн проходить через гематоенцефалічний бар'єр. Пілотне дослідження на здорових добровольцях дало наступні фармакокінетичні показники: площа під кривою (AUC) - 24,70 мг ∙ хв / л, період напіврозпаду (t1 / 2) - 27,55 хв, середній об'єм розподілу (Vd) - 27 93 л, кліренс (Cl) - 817 мл / хв.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Спосіб застосування та дози

Україн вводять внутрішньовенно. Курси лікування Україн можуть проводитися як перед операцією, так і після неї. Одночасне локальне застосування променевої терапії не впливає на схему дозування. Україн можна застосовувати в поєднанні як з хіміотерапією, так і ад'ювантному.

Експериментальні дослідження показали, що малі дози ліків (5 мг) мають імуномодулюючу дію, великі (20 мг) - малігнотоксічной. Оскільки після ін'єкції Україн швидко накопичується в пухлинної тканини і по-різному впливає на імунну систему пацієнтів, при його застосуванні доза не визначається в розрахунку на масу тіла або площу поверхні тіла, а підбирається індивідуально, залежно від імунного статусу пацієнта. Разова доза, залежно від маси пухлини, швидкості її росту і поширення і від стану імунної системи пацієнта, становить від 5 до 20 мг. Ін'єкції здійснюються звичайно двічі на тиждень протягом 5 тижнів, з подальшою паузою 1-2 тижні. В окремих випадках можуть бути корисними відхилення від цієї схеми.

Для визначення оптимального в кожному випадку дозування слід починати від разової дози 5 мг. Якщо спостерігається реакція на введення препарату, доза залишається постійною. Якщо реакція на введення препарату незначна або відсутня, то на наступний день разову дозу Україн підвищують на 5 мг і т.д. До найбільшої разової дози 20 мг і ретельно спостерігають за пацієнтом. Є свідчення успішного застосування такої схеми: 5 мг і 20 мг по черзі, раз в тиждень. Лікування повинно проводитися не тільки до настання періоду повної ремісії пухлини, а й до періоду зникнення реакції на введення препарату, проте воно повинно складатися не менше, ніж з 9 курсів. Після цього необхідно провести не менше 6 курсів лікування медикаментом з паузами між окремими серіями 2-4 місяці.

trusted-source[29], [30], [31]

Використання Украін під час вагітності

Незважаючи на те, що до сьогодні не виявлено жодного негативного впливу Україн на ембріон, препарат не слід використовувати під час вагітності. Під час терапії препаратом і після її закінчення необхідно подбати про надійної контрацепції. Це важливо як для пацієнтів жіночої статі, так і чоловічого. Якщо ж після закінчення лікування препаратом Україн пацієнт планує завести дитину, перш за все потрібно обов'язково проконсультуватися з фахівцем-генетиком. На даний момент невідомо, чи може Україн потрапляти в грудне молоко. Тому також слід уникати прийому препарату Україн під час годування грудьми.

Протипоказання

Лікування Україн категорично не рекомендується проводити під час вагітності та при фебрильних станах. Об'ємні процеси в центральній нервовій системі внаслідок можливого набухання пухлини підлягають тільки стаціонарного лікування і підвищеного ретельному спостереженню. Для лікування дітей ліки можуть застосовуватися тільки під наглядом лікаря. Україн не повинен вводитися одночасно з кортикостероїдами або іншими імуносупресорнимі препаратами, оскільки це нейтралізує його імуностімуляторну дію.

Україн необхідно обережно використовувати при таких захворюваннях: гіпертермії понад 38 ° С, у дітей, при пухлинах ЦНС через реверсивного набряку пухлини, який може статися. Не рекомендується проводити лікування препаратом Україн при наявності ракової кахессіі, в термінальній стадії захворювання. 

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

Побічна дія Украін

Дослідження, проведені на добровольцях без будь-яких захворювань, не виявили ніякого побічної дії Україн. Симптоми, що виникають у пацієнтів з пухлинами під час лікування, можна визначити як супутні явища терапії, спричинені продуктами розпаду пухлини. Вони зникають, якщо настає повна ремісія захворювання.

Після перших ін'єкцій можуть спостерігатися такі загальні побічні ефекти: порушення сну, занепокоєння, апатія, розбитість, депресія, запаморочення, підвищення діурезу, відчуття тепла в тілі, посилене потовиділення, колючі або тягнуть болі в області пухлини, свербіж. Іноді, на початку лікування може відчуватися легка нудота. Також можливо і набухання пухлини і / або її ущільнення. Явища такого типу носять індивідуальний характер і вказують на ефективність лікування Україн. Вони зникають у міру зменшення пухлини. Навіть якщо пухлина вже неможливо виявити, лікування препаратом Україн необхідно продовжувати до повного завершення курсу лікування.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28]

Передозування

Випадки передозування не зафіксовано. Клінічні дослідження показали, що разова доза 50 мг і загальна доза 3500 мг (отримана протягом 3-х років) не викликають ніяких ознак непереносимості і розвідку інтоксикації. У разі виявлення якихось неприємних симптомів слід відразу ж звернутися до лікаря, який зможе швидко і грамотно відреагувати на реакцію пацієнта на даний препарат. В такому випадку або скасовується препарат, або змінюється його дозування або схема прийому в цілому.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

Взаємодія з іншими препаратами

Протидіабетичні медикаменти, що містять сірку (наприклад, похідні сульфонілсечовини), можуть викликати гіпоглікемію і непритомність, серцеві глікозиди можуть привести до порушення серцевого ритму і провідності, сульфаніламіди можуть втрачати свою дію. Досліди на тваринах показали ослаблення фармакологічної дії морфіну і його похідних при одночасному застосуванні з препаратом Україн. Тому рішення про призначення анальгетиків цієї групи необхідно приймати зважуючи всі фактори і особливості. Також не виключається взаємодія препарату Україн з седативними, протиепілептичними та іншими препаратами.

trusted-source[37], [38], [39], [40]

Умови зберігання

Препарат слід зберігати в захищеному від сонячних променів і світла місці, а також в місцях, недоступних для дітей. Якщо в результаті тривалого зберігання препарату Україн при низьких температурах утворюється осад, його можна знову розчинити обережним нагріванням до 60 ° C і шляхом струшування ампули. Обов'язково варто стежити за терміном придатності препарату. Застосування простроченого ліки може мати зовсім інші фармакологічні здатності і вплив на організм пацієнта, як локально, так і в цілому.

trusted-source[41],

Особливі вказівки

Аналоги

На даний момент аналогів Україн немає. Лікування народними засобами на основі екстракту коренів чистотілу (особливо приготовані в домашніх умовах без дотримання технології) не мають тих же лікувальних властивостей, що і препарат Україн. Самолікування може згубно позначитися на стані здоров'я і розвитку захворювання.

trusted-source[42], [43], [44]

Термін придатності

Термін придатності препарату Україн становить 5 років за умови дотримання правил зберігання, температурного режиму, освітлення та інших параметрів правильного зберігання. Після закінчення цього терміну використовувати препарат категорично заборонено. Тому варто уважно дивитися на дату виготовлення даного препарату при покупці в аптеці, а особливо якщо він давно лежить удома. Не варто забувати про те, що непридатне лікарський засіб не зберігає свої лікувальні якості після закінчення терміну придатності. 

trusted-source[45]

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Украін" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.