^
A
A
A

Для лікування суглобів будуть пересаджувати жирову тканину

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

21 July 2017, 09:00

Операція з пересадки жирової тканини може стати основним способом лікування ускладнень після суглобових травм і артрозу.

Фахівці зі Сполучених Штатів провели ряд експериментів з вилучення, очищення і пересадці жиру: в даному випадку з жирової тканини отримуватимуть стовбурові клітини, які будуть затребувані для лікування суглобових патологій.

Ініціаторами даного нововведення стали хірурги ортопедичного напрямки, співробітники Центру Медицини при Університеті Раша в Чикаго. По суті, вони удосконалили використання вже введеного механізму Lipogems, який був схвалений в минулому році для хірургічної пластичної практики.

«Такий метод можна назвати ідеальним для усунення багатьох ортопедичних проблем, - наприклад, суглобового артрозу з обмеженою рухливістю. Крім цього, ми можемо застосовувати дану технологію для лікування зв'язкових і сухожильних аномалій », - стверджує доктор Брайан Коул.

Жирова тканина часто використовується в якості підтримуючого матеріалу при пересадках або регенерують втручаннях. Як запевняє доктор Коул, жир цінний ще й тим, що це прекрасне джерело стовбурових клітин, які необхідні для запуску відновного механізму.

Зазначена технологія складається з вилучення жирового матеріалу, очищення його від елементів крові та інших речовин. У підсумку залишається очищена, готова до використання, жирова маса. Така багатоступенева процедура триватиме не більше півгодини.

При пересадці такому очищеної тканини не відбувається її реабсорбції: тканину безперешкодно імплантується на уражене місце. Протягом тривалого часу жир забезпечує найкращі умови для тканинного відновлення.

Експерименти з використанням жирової тканини продемонстрували, що після пересадки клінічна картина суглобової патології починає поліпшуватися протягом трьох тижнів. Нову методику переважно застосовувати в комплексі з консервативним лікуванням: призначають нестероїдні протизапальні препарати і фізіотерапевтичні сеанси.

«Технологія може стати відмінним варіантом для хворих, яким з тих чи інших причин не відображено установка суглобового протеза. Однак пересадка жирової тканини може стати актуальною і в якості способу почекати з проведенням протезування », - коментує потенційне застосування даного методу доктор Коул.

Нинішньої весни доктор Коул був названий першим медиком, котрі використовували систему пересадки жиру при артроскопії колінного суглоба. Дійсно, до цього моменту жир для лікування суглобів не застосовували.

«Минуло вже кілька місяців, але я і зараз турбуюся щодо безпеки і потенційних можливостей даної методики. Але, слід визнати, що на даний момент підсумки лікування нас радують », - ділиться враженнями вчений.

На сьогоднішній день фахівці ортопедичного напрямки Університету Чикаго проводять підготовку до нового експерименту, метою якого стане застосування очищеної жирової тканини в лікуванні ушкодження зв'язок плечового суглоба з розривом м'яких тканин.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.