^
A
A
A

Ризик розвитку гіпертонії вище у трудоголіків

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

07 October 2020, 09:38

Американські вчені поділилися важливим висновком: занадто довгі або насичені робочі дні в офісі можуть спровокувати розвиток гіпертонії - поширеного синдрому підвищеного артеріального тиску . Причому таку початкову форму гіпертонії часто не помічають під час профілактичних медичних оглядів. Дослідження з цього приводу проводили фахівці-кардіологи - члени Американської кардіологічної асоціації.

Практично у кожного другого жителя Сполучених Штатів віком старше вісімнадцяти років діагностується підвищений артеріальний тиск. До слова, саме гіпертензія стає причиною понад 80 тисяч смертей щорічно. Приблизно від 15 до 30% американців старшого віку страждають своєрідною «замаскованій» формою гіпертонії. Захворювання характеризується тим, що при звичайних вимірах тиску - наприклад, на прийомі у лікаря - його показники відповідають нормі, проте в інших умовах - зокрема, на робочому місці - артеріальний тиск патологічно підвищується. У своєму новому проекті фахівці поставили завдання визначити, які обставини впливають на підвищення тиску при «замаскованій» формі гіпертонії.

Для дослідження були залучені 3,5 тисячі працівників державної служби з трьох великих установ, розташованих в Квебеку. Такі установи практикують переважно надання страхових послуг для населення. Фахівці аналізували робочий розпорядок дня учасників, заміряли показники їх артеріального тиску, а в кінці експерименту зробили висновок: тривалість робочого тижня понад 49 годин значно підвищує ймовірність появи проблем з артеріальним тиском. Так, в 70% випадків розвивається «замаскована» гіпертонія, яка в 66% випадків переходить в збережену патологію з подальшим переважанням підвищеного артеріального тиску, як в професійних, так і в побутових і клінічних умовах. Кількість робочих годин від 41 до 48 на тиждень значно знижувало ступінь небезпеки розвитку прихованого гіпертонічного синдрому, а поява стійких форм захворювання виявлялося лише в 20% випадків.

Проведене дослідження коректувалося такими значеннями, як ступінь робочих навантажень, вікові категорії, статева приналежність, рівень освіченості, рід діяльності, наявність шкідливих звичок і зайвої ваги, а також іншими значущими факторами. У проекті не брали участь представники професій, пов'язаних з важкою фізичною активністю, робочі зі змінним робочим розпорядком. Дослідники вказали на те, що підсумки експерименту відносяться переважно до працівників офісної сфери. Проте, були запропоновані рекомендації для роботодавців з приводу зниження робочого навантаження до показника 35 годин в тиждень.

Матеріал був опублікований в виданні American Heart Association

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.