^
A
A
A

Сварки братів і сестер можуть привести до депресії

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

21 December 2012, 11:34

Новорічні свята все ближче, а значить, скоро в наших квартирах з'являться красуні-ялинки і запаляться новорічні вогні. Для дітей Новий рік - це особливе свято, наповнений радістю і очікуванням подарунків від Діда Мороза, які він залишає під ялинкою.

Але вчені стверджують, що навіть таке світле свято як Новий рік може бути затьмарений нескінченними розбірками між братами і сестрами. Головна причина подібних сварок і конфліктів полягає в тому, що підлітки порушують особистий простір один одного і не можуть поділити речі або ж право на те, хто сяде грати в нову гру. Тому навіть подарунки під ялинкою можуть принести не радість, а тільки розпалити новий конфлікт.

Протягом багаторічних досліджень вчені з Університету Міссурі вивчали природу конфліктів, що виникають між підлітками, що особливо актуально в відношенні братів і сестер. Фахівці прийшли до висновку, що існує два основних типи конфліктів. Один з них якраз розгорається на тлі особистого простору дитини і спроб зайняти його іншим. Такі розгляду негативно впливають на емоційне здоров'я дітей і тому батьки повинні намагатися не допускати конфліктів на цьому ґрунті між дітьми.

«Наші дослідження свідчать про те, що конфліктні ситуації, пов'язані з порушенням особистого простору, пов'язані з низькою самооцінкою і невпевненістю в собі в дорослому житті, - каже Ніколь Кампіоне-Барр, один фахівців психологічного дослідження. - Постійні емоційні потрясіння можуть привести дитину до глибокої депресії вже через кілька років ».

Експерти спостерігали за стосунками 145 пар братів і сестер протягом дванадцяти місяців, середній вік хлопців склав 12-15 років. Підліткам запропонували оцінити різні варіанти конфліктних ситуацій і відзначити їх частоту, інтенсивність і тривалість. Було виділено два основних приводу для сварок між підлітками: порушення особистого простору і скандали, що розпалюються через несправедливості і нерівності. Потім вчені зіставили відповіді підлітків, їх стан, а також ступінь тривоги і занепокоєння.

«Не дивлячись на те, що батьки намагаються размірье дітей і беруть безпосередню участь у вирішенні конфлікту, вчені говорять, що дорослим краще не втручатися», - говорить доктор Кампіоне-Барр.

Фахівці рекомендують встановити в будинку правила, яким повинні слідувати всі без винятку. По-перше, перед входом в чиюсь кімнату обов'язково стукати і питати дозволу увійти. Таким чином вдасться істотно скоротити спалаху невдоволення у підлітків, які особливо болісно реагують на вторгнення на їх територію. Також звести сварки і постійні розгляди допоможуть розподіл обов'язків між дітьми і графік, хоча б умовний, який би допоміг дітям орієнтуватися, чий черга сісти за відеогру і т.д.

У тому випадку, якщо відносини братів і сестер викликають тривогу і крім словесної перепалки в хід кулаки, і якщо батькам вже не під силу приборкати розбушувалися підлітків, то потрібно не втрачати час, а якомога швидше звертатися до фахівця.

Міцні і здорові відносини в родині є надзвичайно важливими в подальшому житті.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.