^
A
A
A

Відмінним засобом від переїдання може стати... Середземноморська дієта

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 28.11.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

31 July 2019, 09:00

Представники Медичного коледжу від Університету Уейк-Форест поставили цікавий експеримент з мавпами і помітили, що регулярне харчування, відповідне середземноморської дієти, допомагає попереджати таку проблему, як переїдання. Керівником експериментального проекту виступила Керол Шайвлі, а підсумки роботи були оприлюднені на сторінках журналу Obesity.

Проведені раніше дослідження, які вивчають вплив особливостей раціону на потребу організму в калоріях, грунтувалися на інформації, отриманої в ході порівняння відповідних даних у гризунів або людини. У гризунів харчовий раціон практично не має нічого спільного з людським, а інформація, взята при опитуванні людей-добровольців, часто має чималу суб'єктивністю. У своєму новому проекті фахівці зробили акцент на дослідженні ефекту, що чиниться на мавп при дотриманні принципів середземноморської дієти.

Дослідження тривало досить довго - цілих три роки: фізіологічно цей часовий період у приматів приблизно прирівнюється до дев'яти років життя людини. До експерименту було залучено 38 мавпячих самок средневозрастной категорії, яких розділили на групи з урахуванням маси їх тіла і середнього відсотка жирової тканини в організмі. Першу групу тварин годували продуктами, в складі яких були присутні багато тваринного білка і жиру - за прикладом західної дієти. Другій групі пропонувалися в основному рослинні продукти, по типу так званої середземноморської дієти. В цілому, пропорційне вміст у раціоні протеїнів, жирів і вуглеводів в обох групах було приблизно однаковим.

Мавпи були обмежені в харчуванні і їли стільки, скільки вважали за необхідне. Через три роки фахівці оцінили стан здоров'я тварин і виявили, що мавпи, які дотримувалися середземноморського харчування, вживали менше добова кількість калорій і виглядали стрункішою, а кількість жирової тканини в їх тілах було меншим.

За результатами експерименту, фахівці вперше змогли підтвердити той факт, що харчування згідно середземноморської дієти успішно попереджає переїдання, може служити профілактикою ожиріння і навіть переддіабетичного стану - що набагато ефективніше, ніж харчування по західному типу.

Крім іншого, регулярне вживання рослинних продуктів значно знижувало ризик розвитку жирового переродження печінки неалкогольного типу у мавп. Дослідники впевнені: харчування - це один з найбільш значущих чинників, які безпосередньо впливають на здоров'я. При цьому середземноморську дієту вчені рекомендують в якості оптимального варіанту здорового харчового раціону.

Матеріали по дослідженню представлені у виданні Obesity, а також в статті onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/oby.22436

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.