^
A
A
A

Вірус імунодефіциту чутливий до сірководню

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

12 January 2022, 09:00

Виявлено здатність сірководню пригнічувати окисний стрес та запалення, що виникають під час антиретровірусного лікування, що дозволяє контролювати ВІЛ.

Для блокування ВІЛ медики застосовують спеціальне антиретровірусне лікування, яке полягає в одночасному прийомі різноспрямованих медикаментів, що пригнічують різні вірусні протеїни, що гальмує розмноження інфекційного агента. Ретровірус відносяться до неклітинних мікроорганізмів, здатних включатися в геном клітини. Найчастіше під впливом терапії ВІЛ просто «ховається» всередині геному, його гени дезактивуються, нові протеїни та інфекційні частки не формуються.

Але відомі ситуації, за яких ця схема порушується, і вірус не хоче «ховатися». Крім цього, антиретровірусна терапія часто супроводжується несприятливими побічними проявами: клітина починає накопичувати в собі токсини, наростають процеси окисного стресу, що надалі призводить до розвитку сильного запалення із ушкодженням внутрішніх органів.

Вчені давно працюють над тим, щоби вдосконалити лікування ВІЛ. Важливо було знайти препарат, на фоні прийому якого можна робити перерву в антиретровірусній терапії, без побоювання відновлення активності інфекційного збудника. І нещодавно таке засіб було представлено індійськими фахівцями – ним виявився сірководень, відомий токсичний газ із характерним ароматом тухлого яйця, зумовленим процесами органічного гниття. Мало хто знає, що в нашому організмі позначено присутність сірководню в невеликих кількостях – усередині клітин та тканин, при проведенні більшості біологічних та хімічних реакцій. Наприклад, сірководень необхідний пом'якшення окисного стресу і зниження чисельності активних кисневих форм.

Фахівці відзначають, що в момент відновлення активності вірусу імунодефіциту різко знижується активність ферменту, який відповідає за показники сірководню всередині клітин. При штучному пригніченні цієї ферментної активності окисна рівновага порушується, змінюється робота генів, активізується ВІЛ. Можливий і зворотний процес: зі збільшенням вмісту сірководню у клітині вірусна активність пригнічується, його розмноження гальмується. Точний механізм дії сірководню наступний: і натомість його появи відкривається імпульсний шлях усередині клітини, що захищає структуру від окисного стресу. У той же час закривається діяльність прозапального протеїну, а до ДНК біля генів вірусу присідає білкова речовина, яка підтримує їх «сон». Таким чином, сірчистий водень багатогранно впливає, стримуючи вірус імунодефіциту. На даному етапі фахівці розробляють препарати, здатні доповнити чи навіть замінити антиретровірусне лікування, що значно покращить прогноз для хворих на ВІЛ.

Повна інформація представлена у джерелі – журналі eLife

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.