^

Що таке полігамія?

, Медичний редактор
Останній перегляд: 20.11.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Термін «полігамія» походить від грецького терміна πολύς - «численний» і γάμος - «шлюб», що в перекладі означає "багато шлюбів". Таким чином, полігамія означає, що шлюб може бути укладений з двома і більше партнерами. Полігамія - протилежне поняття моногамії, коли шлюб укладається тільки з одним партнером.

Що таке полігамія?

Історичні факти про полігамію

Полігамія як дуже давній звичай практикували багато народів в різних частинах світу. Полігамія і сьогодні практикується а Америці, Меланезії, Африці. Іслам і буддизм - ті релігії, які схвалюють полігаміческіе шлюби. З єдиною поправкою: чоловік повинен повністю відповідати за всіх дружин, які за ним замужем. Полігамія не є укладом для цілого народу ні в одній релігії, оскільки тоді потрібно було б в 2 рази більше жінок, ніж чоловіків.

Християнство, на відміну від ісламу або мусульманства, не вітає полігамних шлюбів, хоча багато християнських святих володіли і дружинами, і наложницями. Що стосується древніх патріархів, у царя Соломона було 700 дружин і 300 наложниць. У дружин в гаремі був принцип старшинства - звичаї такі, що старша дружина керувала іншими дружинами. Те ж саме стосувалося шлюбів. При першому шлюбі грали пишне весілля, а наступні шлюби вже особливих урочистостей не припускали.

Причини полігамії

Дівчатка і хлопчики в середньому народжуються в співвідношенні 49:51 або 51:49. Історично склалося так, що через війни жінок протягом століть ставало більше, ніж чоловіків. Особливо скоротилася чисельність чоловіків в Стародавні і Середні століття - через постійні війни.

Якщо суспільство не дуже цивілізовано, полігамія використовується як нагорода сильному. Тобто більшість кращих жінок дістається не дуже великій кількості чоловіків. Але чоловіки ці - альфа-самці - найсильніші, здорові і агресивні з роду. Якщо згадати історичні факти, то в період Столітньої війни навіть християнам дозволялося заводити більше однієї дружини, тому що багато чоловіків були вбиті, а було необхідне продовження роду.

trusted-source[1], [2], [3]

Про багатоженство

Термін «полігамія» часто збиває людей з пантелику і вони розуміють сенс терміна як двоєженство, де у людини може бути два різних, але окремих шлюбу. Але багатоженство насправді означає кілька подружжя, які живуть в одному і тому ж будинку.

Полігамія присутній в основному в цих трьох різних формах: багатоженство, груповий шлюб, поліандрія.

Багатоженство - коли у чоловіка може бути кілька дружин одночасно. Поліандрія - цей термін використовується для того ж, з тією різницею, що при багатоженство у жінки одночасно може бути більш одного чоловіка

Груповий шлюб - представляють собою родину, де кілька чоловіків і дружин.

У полігамії є дві форми - поліандрія і полігінія. Поліандрія - це точно така ж річ, як багатоженство, за винятком того, що вона відноситься до жінок. Таким чином, це означає, що у жінки кілька чоловіків одночасно.

Полігінія - одна з форм полігамного шлюбу, коли чоловік одружений з кількома жінками одночасно, але шлюби ці оформлені окремо.

У представників ісламу дозволено одружуватися на 4-х жінок відразу, тобто практикується полігамія. А ось в Росії і Україні - немає, тут дозволено тільки моногамний шлюб.

trusted-source[4], [5]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.