^

Аналіз калу при вагітності

, Медичний редактор
Останній перегляд: 20.11.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Аналіз калу при вагітності призначають для того, щоб переконатися у відсутності захворювань шлунково-кишкового тракту і виключити ймовірність глистової інвазії. Також за допомогою аналізу калу можна отримати інформацію про проблеми травлення, отримати інформацію про обмін речовин, а також дізнатися про приховані захворюваннях інших органів і систем. Крім того, виписувати направлення на аналіз калу можуть при появі у вагітної розладів травлення або кишкових інфекціях.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Підготовка і процедура здачі калу при вагітності

До здачі аналізу калу необхідно відмовитися від ліків і рентген контрастного обстеження кишечника, які можуть змінити роботу шлунково-кишкового тракту і дати помилковий результат, а також при необхідності дотримуватися дієти не менше п'яти днів до моменту здачі матеріалу для дослідження.

Зразок калу потрібно здавати в лабораторії в спеціальному контейнері з пластика або скла, придбати який можна в аптеці. Для більш точних результатів здавати зразок калу краще з ранку. Для точності аналізу зразки калу потрібно за допомогою лопатки брати в чотирьох різних місцях випорожнень. Якщо ж призначений аналіз калу на присутність в ньому лямблій та ін., То доставити його в лабораторію потрібно через 15-20 хвилин.

До кого звернутись?

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.