^

Аналіз на посів при вагітності

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Аналіз на посів при вагітності відноситься до категорії обов'язкових. Бактеріологічний посів відноситься лабораторним дослідженням, що полягає у вирощуванні бактеріальних колоній на поживних середовищах з взятого біологічного зразка (біологічної рідини, крові і т.д.). Дослідження проводять для того, щоб виявити, якими бактеріями було викликано те чи інше захворювання, за мазком з вогнища інфекції. Крім того, за допомогою посіву можна дізнатися до яких протимікробних препаратів найбільш нестійкий збудник.

Протягом вагітності жінка повинна здати:

  • Матеріал на бак-посів з піхви (щоб визначити наявність інфекцій, що передаються при статевому контакті).
  • Матеріал на бак-посів з носа (щоб виявити, чи немає у вагітної золотистого стафілокока). Не варто нехтувати цим аналізом, адже дитина після народження може легко заразитися стафілококом, а це, в свою чергу, загрожує важкими захворюваннями носоглотки малюка.
  • Зразок сечі на бак-посів (для діагностики прихованого бактеріального циститу, пієлонефриту). Здавати аналіз нудно дворазово - при першому відвідуванні жіночої консультації і на 36 тижні вагітності. Збирати зразок потрібно після ретельного туалету статевих органів, в спеціальний стерильний пластиковий контейнер (можна придбати в аптеці).

trusted-source[1], [2], [3], [4]

До кого звернутись?

Аналіз на бакпосев при вагітності

Аналіз на бакпосев при вагітності повинна зробити кожна майбутня мама. Ця процедура проводиться з метою виявлення в організмі майбутньої мами хвороботворних бактерій, які можуть спровокувати патологічні стани, що ускладнюють перебіг вагітності. Бакпосів - це лабораторний метод виявлення збудника тієї чи іншої інфекції гострого і хронічного характеру. Як матеріал виступає біологічний матеріал, що забирається з можливого вогнища інфекції. Для бакпосева використовують невелику кількість слизу, крові, сечі, калу або жовчі, що наносяться на живильне середовище. Якщо в зразку присутній збудник, то потрапляючи в сприятливі умови протягом 3-7 днів він утворює колонію бактерій. Крім виділення збудника, за допомогою бакпосева можна визначити чутливий збудник до того чи іншого протимікробну препарату.

Найчастіше вагітним призначають такі бактеріологічні аналізи:

  • Бакпосів вагінального мазка. Необхідний для виключення захворювань сечостатевої сфери, особливо небезпечних для життя і здоров'я майбутньої дитини.
  • Бакпосів сечі. Необхідний, якщо є підозра на запалення сечовивідних шляхів.
  • Бакпосів слизу з порожнини носа на виявлення золотистого стафілокока. У післяпологовий період цей збудник може викликати важкі захворювання у малюка - гнійне ураження шкіри, ангіну, кон'юнктивіт і т.д.

Якщо аналіз на бакпосев при вагітності виявляється позитивним, то вагітна обов'язково повинна пройти відповідне лікування і повторно здати аналіз до отримання негативних результатів.

trusted-source[5]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.