^

Банк сперми

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Сховище, в якому містяться заморожені в рідкому азоті сперматозоїди, називається банк сперми. Призначена вона для подальшого використання в якості лікування безпліддя, такими видами допоміжних репродуктивних технологій як екстракорпоральне запліднення і штучна інсемінація.

Банки сперми організовуються при медичних або ж при ветеринарних установах. Заморожена сперма чоловіка використовується для подолання безпліддя методом ЕКЗ або ж штучної інсемінації.

Зберігання сперми в банку доцільно перед медичними процедурами, які здатні привести до безпліддя у чоловіків. Якщо ж є проблеми щодо важких чоловічих факторів, то для лікування безпліддя застосовується сперма донора. Адже є такі проблеми, які передаються разом із сперматозоїдами. Це спадкові захворювання.

Використовувати донорську сперму можна тільки лише через 6 місяців після того, як вона пробуде в карантині. Таким чином вона проходить всі перевірки додаткова. Тому як сперма повинна бути якісною.

trusted-source[1], [2]

Донор сперми

Хто такий донор сперми і хто ним може стати? Зазвичай, спермодонор це чоловік у віці від 20 до 40 років. Але віку і якості сперми в цьому випадку недостатньо. Бажано щоб у чоловіка вже була дитина. Фахівці вважають, що в цьому випадку є велика впевненість в тому, що людина виробляє здорове потомство.

Донор в обов'язковому порядку повинен пройти повне медичне обстеження. Причому починається цей процес з відвідування терапевта, і закінчуватися венерологом. Останній фахівець з'ясовує, чи не є чоловік носієм ВІЛ, сифілісу, гепатиту В, С або ж інших прихованих інфекцій. Варто зазначити, якщо людина, що претендує на донорство, раніше мав статеві інфекційні захворювання, то донором він стати не може.

Перед тим як почати проходження медичного огляду і здачу аналізів, чоловік повинен написати заяву-зобов'язання донора сперми. Після того, як всі ці процедури залишаться позаду, полягає ще один договір. У ньому вказується що «майбутній батько» назавжди повинен залишатися в статусі аноніма для дитини. Крім того, він не повинен з'являтися в його житті і не висувати жодних претензій. Їм надається тільки сперма і все.

Де можна заморозити сперму?

У банку можна заморозити сперму, точніше сказати вона зберігається там у такому вигляді. У найпростішому випадку перед заморожуванням в сперму варто додати трохи гліцерину, буквально 10% обсягу. Добавка використовується в якості кріопротектори.

Сперма з гліцерином набирається в спеціальну тару для заморожування. Як правило, ці ємності виконані у вигляді пробірок, пакетиків або соломинок. Охолодження здійснюється в два етапи. На першому з них проводиться повільне охолодження. Сперма поміщається в холодильні камери з контрольованим охолодженням. Температура не повинна бути нижче 35-70 градусів. На другому етапі проводять швидке охолодження. В цьому випадку тару зі спермою занурюють в посудину з рідким азотом. Зберігання проводиться в судинах Дьюара, які заповнені рідким азотом. Сама тара зі спермою занурена в рідкий азот.

Заморожена сперма здатна зберігати свою здатність до запліднення функцію протягом багатьох років. Перед використанням її витягують з рідким азотом і поміщають в посудину з теплою водою, для того, щоб вона відтанула. Після цього потрібно видалити кріопротектор. Цей процес включає багаторазове переосадження на центрифузі з заміною насінної рідини на поживне середовище. Таким чином, сперма стає готової до використання.

Зберігання сперми

Якщо говорити про зберігання сперми, то воно повинно дотримуватися належним чином. Як правило, відбувається все це в банку сперми.

Перед заморожуванням в сперму додають трохи гліцерину. Додається вона як кріопротектори. Набирається отримана «маса» в спеціальну тару, в якій вона і буде заморожена. Щоб сперма не втратила своїх основних якостей, її потрібно заморожувати в два етапи.

Перший вид заморожування є повільним. Відбувається він у спеціальній охолоджувальній камері. Температура не повинна бути нижче 70 градусів. Іноді заморожування в холодильній камері замінюють на пари рідкого азоту. Другий етап називається швидким. У цьому випадку використовується занурення в пари рідкого азоту.

Що стосується самого зберігання, то воно здійснюється в судинах Дьюара. Зберігати сперму в такому вигляді можна протягом багатьох років, і вона не вичерпає свої властивості. Але перед тим як її використовувати, сперма повинна перебувати під наглядом близько 6 місяців.

Клініка сперми

Є спеціальний заклад, де можна здати і отримати «сировину» - це клініка сперми. Що вона собою являє? Це звичайне медичний заклад, де всі бажаючі можуть здати сперму. При цьому вони укладають договір, в якому вказують, що ніяких претензій до клініки не мають. Більш того дається повне дозвіл на використання отриманої сперми.

Варто відзначити, що в таких установах платять за здану сировину. З такою метою і було створено дані клініки. Таким чином, відбувається взаємодопомога. Чоловік отримує грошову винагороду, а мільйони жінок можливість стати матерями.

Така процедура практикується не так давно. Але вона досить популярна. Це дійсно хороша допомога тим жінкам, які хочуть завести дитину, але постійно партнера поруч немає. За кордоном ця процедура отримала своє перше визнання. Там же її і почали практикувати. На сьогоднішній день це одна з затребуваних процедур. Зберігається сперма в спеціальних посудинах у замороженому вигляді.

Инсеминация сперми

Медична технологія, що представляє собою штучне запліднення, отримала назву инсеминация сперми. Якщо повністю описувати цей процес, то він не такий простий. Завдяки даній технології в цервікальний канал або матку жінки вводиться сперма, яка була отримана заздалегідь поза статевим актом.

Застосовується дана процедура в медичних цілях для досягнення вагітності. У разі безплідності пари або ж для одиноких жінок, які хочуть завести дитину. Проводиться це в амбулаторних умовах медичних установа гінекологічного профілю.

Процедуру проводять в періовуляторний період. Що стосується часу, то це питання залишається за гінекологом. Штучна інсемінація може бути застосована як в природному циклі жінки, так і з використанням спеціальних гормональних стимуляторів.

Сперма для внутрішньоматкової інсемінації виходить безпосередньо перед самою процедурою або ж використовується в замороженому віде.Для введення використовується необроблена або оброблена сперма. Під обробкою розуміється відділення сперматозоїдів від насінної рідини. Проводиться це в два-три етапи. Оброблену сперму використовують частіше, тому як нативное сировину може призвести до анафілактичного шоку.

Всередину матки «сировину» вводиться через пластиковий катетер з приєднаним до нього шприцом. Процедура зовсім безболісна, вже через кілька хвилин сперма буде в необхідному місці.

Скільки коштує сперма?

Багатьох людей цікавить, скільки коштує сперма і де її можна взяти. Отже, придбати «сировину» цілком можна в банку сперми. Ця установа і зберігає всі різноманітну сперму, яка допомагає багатьом жінкам завести дитину.

Скільки може заробити чоловік, здавши одну «порцію» сировини? Насправді, сума приємна. Так, за подібну «роботу» представницький сильної статі отримує 100-200 гривень.

Якщо дивитися на цю ситуацію з іншого боку, то дама бажає придбати сперму повинна заплатити близько 400 гривень за одну биодозу. За кордоном вартість може вільно доходити до 300 доларів і це цілком нормально. Адже в ціну входять умови зберігання, обробка, та й назва самої клініки.

Природно, багато чоловіків помічають стільки великий перехід між «продажем» і «покупкою». Але зробити з цим, явно нічого не вийде. Здається сперма на добровільних засадах і ні до чого не зобов'язує. Крім того, одна така біодоза здатна ощасливити одну жінку. Здана сперма дозволяє заробити чоловікові зовсім незначну суму.

Де здати сперму?

Деякі чоловіки хочуть знати, де здати сперму. Так ось, здати «сировину» можна в спеціальних установах. Як правило, це клініки і банки сперми. Такі установи є практично в кожному великому місті.

Але зробити це просто так не вийде. Перед тим як стати донором сперми доведеться пройти всіх лікарів, починаючи від терапевта. Тому як донором може стати лише здоровий чоловік. Навіть якщо раніше чоловік хворів серйозними захворюваннями, то стати донор уже не зможе.

Сперма має бути отримана від здорового чоловіка. Її колір, запах, і консистенція повинна бути нормальною.

Раз на рік чоловік повинен проходити обстеження у терапевта і уролога. Кожні 6 місяців обстеження на генітальний герпес, цитомегалію, гонорею, хламідіоз. Раз в 3 місяці аналіз на гепатити В і С, сифіліс та ВІЛ.

Здається сперма тільки один раз, якщо вона є належною, то повторно повторити цю процедуру можна через 3 місяці, потім ще через такий же проміжок. Коли даний «тест» буде пройдений, здається сперма кожні два тижні.

Чи можна здати сперму за гроші?

Де можна здати сперму за гроші, і яким чином відбувається цей процес? Перед тим як перейти до розбору даного питання, доведеться розглянути один аспект. Необхідно розуміти, що з зданої сперми виходять діти. Незважаючи на те, що в багатьох клініках зберігається анонімність, діти можуть захотіти знайти свого батька. Розуміти цей факт варто.

Теоретично здавати сперму в клініках пропонують не тільки за гроші, а й анонімно. Але як показує практика, це трохи не надійно. Адже досить знати результат аналізу ДНК щоб знайти біологічного батька. Тому розуміти даний факт варто.

Тепер що стосується здачі сперми. Відбувається цей процес в клініці або ж спеціальному банку. Але перед цим процесом чоловікові потрібно здати всі аналізи, щоб підтвердити його можливість стати донором.

Що стосується грошової компенсації за здану сперму, то складає вона близько 100-200 гривень за одну «порцію». Правда, ціна може трохи варіюватися, залежно від клініки. Так що чоловік може нормально заробити, а здана сперма в цьому допоможе.

trusted-source[3]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.