^

Електронний тест на вагітність

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Електронний тест на вагітність дозволяє встановити факт її настання (або ненастання) просто, швидко і, найголовніше, практично безпомилково: виробники таких тестів запевняють, що рівень їх точності становить не менше 99%.

Електронні тести на вагітність First Response (Gold Digital Pregnancy Test), ept Digital Pregnancy Test і CVS Digital Pregnancy Test виробляються в США; в Великобританії випускають Lloydspharmacy 2 Digital Pregnancy Tests, а в Швейцарії - Clearblue Digital Pregnancy Test.

Всі вони визначають вагітність за тим же принципом, що і звичайні тести-смужки, тобто на підставі виявлення в сечі хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон є «маркером» вагітності, тому що починає вироблятися приблизно через тиждень після зачаття (впровадження заплідненої яйцеклітини в оболонку матки) клітинами поверхневого шару зародкової частини плаценти - хоріона.

trusted-source[1], [2]

До кого звернутись?

Електронний тест на вагітність Clearblue

На сьогоднішній день нашим жінкам в основному пропонується добре зарекомендував себе електронний тест на вагітність Clearblue, який розроблений британськими фахівцями, а виробляється швейцарською компанією SPD Swiss Precision Diagnostics GmbH з 2008 року.

Підвищення точності результатів тестування забезпечується їх безпомилкової розшифровкою цифровим оптичним зчитувачем, що повністю виключає людський фактор, присутній при використанні традиційних тестів-смужок.

Переваги електронного тесту на вагітність полягають у тому, що крім констатації вагітності даний тест має визначник-індикатор терміну її настання (Weeks Estimator), який виробники назвали лічильником часу з моменту зачаття в межах однієї-двох, двох-трьох або ж більше трьох тижнів.

Інструкція по застосуванню до електронного тесту на вагітність даної торгової марки стверджує, що - згідно з результатами експериментальної перевірки - по правильності встановлення її терміну «ясно-блакитний» цифровий визначник гестації практично не поступається УЗД і становить понад 90%.

Як користуватися електронним тестом на вагітність?

Інструкція містить чіткі поетапні вказівки, як користуватися електронним тестом на вагітність Clearblue Digital.

Основні правила використання тесту Clearblue:

 1. Тестування потрібно проводити в певний період - з передбачуваного дня початку чергових місячних. Хоча можливо його використання і за 2-3-4 дні до терміну очікуваної менструації (але тоді точність буде значно нижче).
 2. Проведення тестування не обмежується часом доби, проте максимальна точність результату гарантується при використанні тесту на урине першого сечовипускання після пробудження.
 3. До запланованого вами проведення тестування не рекомендується вживання великої кількості рідини.
 4. Тест повинен бути витягнутий з герметичної упаковки безпосередньо перед проведенням процедури.
 5. Захисний ковпачок з всмоктуючого наконечника тесту необхідно зняти.
 6. У процесі сечовипускання струмінь урини повинна протягом 5 секунд змочувати тільки вбирає наконечник. Щоб уникнути попадання сечі на інші частини пристрою, рекомендується помочитися в суху чисту ємність і на 20 секунд помістити в сечу наконечник.
 7. На використаний мокрий наконечник потрібно надіти захисний ковпачок.
 8. Тест слід тримати наконечником вниз, але краще за все покласти його строго горизонтально.
 9. Час перевірки можна відстежити по миганню значка пісочного годинника, який з'являється на індикаторі; тест не слід чіпати, перевертати, струшувати і т.д.
 10. Коли припиниться миготіння значка пісочного годинника (приблизно через 3 хвилини), на індикаторі з'явиться результати: значок «+» означає, що ви вагітні, значок «-» є негативним показником. Час, що минув з моменту зачаття, позначається в тижнях: 1-2, 2-3 або 3 +. На екрані тестера результати перевірки залишаються близько доби.

Недоліки електронного тесту на вагітність

Фахівці виділяють такі недоліки електронного тесту на вагітність:

 • якщо використовувати тест за 3-4 дні до передбачуваного початку чергової менструації, результат може бути невірним;
 • не всі жінки можуть отримати правильний результат з першого разу, так як рівень ХГЧ у них недостатньо високий на момент тестування; потрібно повторна перевірка через 2-3 після першої;
 • результати тестування будуть невірними, якщо жінка лікується від безпліддя ін'єкціями препаратів ХГЧ або засобами, які стимулюють овуляцію.

Також результати тестування за допомогою електронного тесту на вагітність можуть бути неправильними:

 • якщо жінка незадовго до перевірки на вагітність припинила використовувати гормональні протизаплідні засоби;
 • при нерегулярних місячних;
 • при недавньому викидень, аборт або вагітності.

Електронний тест на вагітність буде помилковим і в разі наявності у жінки герміногенних або трофобластичних пухлин (дісгерміноми, тератоми яєчника, хориокарциноме, міхура занесення і ін.), Які виробляють хоріонічний гонадотропін.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.