^

Як підтримати дружину при неприємних станах, пов'язаних з вагітністю?

, Медичний редактор
Останній перегляд: 20.11.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Вході розвитку вагітності чоловік знайде безліч можливостей показати своїй дружині, що він піклується про неї і про дитину. Їй потрібно його підтримка. Досить складно пройти через вагітність, не маючи когось близького, хто готовий підтримати. Допомога і триває інтерес чоловіки показують жінці, що він піклується про її здоров'я і благо, як і про здоров'я і благо дитини. Якщо чоловік робить щось, що підтримає його дружину, це найкращий подарунок, який він коли-небудь міг би піднести своїй дитині.

Зусилля чоловіки протягом цих місяців повинні включати щось більше, ніж просто співчуття дискомфортним станам його дружини. У цьому розділі ми пишемо про багатьох фізичних станах і скаргах, які можуть супроводжувати вагітність. У кожній статті чоловікам пропонуються способи забезпечення своїм дружинам комфорту і гарного самопочуття.

trusted-source[1], [2], [3]

Звичайні неприємні стани, пов'язані з вагітністю

Цей розділ містить обговорення багатьох змін, які можуть відбуватися з вагітною жінкою. Деякі з них завдають майбутньої матері незручності. Інші - просто зміни, які чоловік безсумнівно помітить, адже він бачить, як вагітність змінює жіноче тіло. І це не тільки думка жінки, що вона збільшується в розмірах і змінюється!

Можливо, ми дуже сильно вдаємося в деталі кожного стану. Ця інформація надана, щоб забезпечити чоловікам краще розуміння ситуації. Ми склали список термінів в алфавітному порядку, щоб чоловікам було легше шукати їх. Можливо, ви захочете подивитися тільки ті з них, які відносяться до станів, випробовуваним вашою дружиною або, може бути, ви вирішите прочитати про всі станах.

trusted-source[4], [5], [6]

Біль у спині

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Болі в спині часто з'являються як результат того, що живіт вашої дружини зростає і центр ваги змішається. Біль може з'являтися після довгої прогулянки, стояння, нахилів, підняття важких предметів або занять спортом; вона також може з'являтися просто тому, що жінка вагітна.

РІШЕННЯ. ЯКЩО чоловік зробить своїй дружині масаж спини, це допоможе зняти неприємні відчуття болю в спині. Також можна прикласти до неї тепло або холод - і те й інше безпечно під час вагітності. Чоловік також може взяти на себе домашні справи, пов'язані з тривалим стоянням, нахилами або підйомом важких предметів, такі як миття посуду, прибирання за допомогою пилососа, розвішування білизни або миття ванній.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Кровоточать ясна

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Вагітність може викликати біль в яснах, їх кровоточивість або набрякання через гормональні зміни. Ясна стають більш чутливі до подразнення і можуть Кровоточити під час чищення зубів.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід запропонувати своїй дружині чистити зуби 1 або 3 рази в день, щоб контролювати проблему. Регулярні візити до стоматолога і своєчасна допомога дозволять жінці уникнути неприємних відчуттів. Не слід виключати візити до стоматолога під час вагітності!

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

Зміни температури тіла

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Метаболізм жінки може прискорюватися під час вагітності, оскільки її тіло використовує більше енергії. Гормони вагітності також піднімають температуру тіла. Обидві ці причини можуть викликати у жінки перегрів або жар.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід постаратися брати до уваги цю зміну, якщо майбутня мати скаржиться на те, як їй недобре, а чоловікові цілком зручно. Якщо жінці потрібно, щоб вікно було відкрито, а чоловікові холодно, він може надіти светр.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

Зміни грудей

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Протягом вагітності з молочними залозами відбувається безліч змін. Приблизно після 8-го тижня груди жінки збільшується. Вона стає більш чутливою, і ниючі грудей - це звичайне явище на ранніх стадіях вагітності. Чоловік може помітити, що ареола, навколишнє сосок, стає коричневої або червоно-коричневої і збільшується під час вагітності. Більшість жінок набирає від 0,5 до 0,7 кг на кожну груди на час народження дитини.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід бути обережним з грудьми жінки в інтимні моменти. Постукування їх один об одного або сильне стиснення може заподіяти жінці біль. Чоловік може запропонувати своїй дружині купити бюстгальтер для матерів, щоб він підтримував груди, коли вони будуть збільшуватися.

trusted-source[23], [24], [25]

Запори

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. У багатьох жінок трапляються запори через те, що їжа повільніше проходить через травну систему. Можливо, жінка також приймає залізо або його містять її вітаміни для вагітних. У багатьох вагітних трапляються нерегулярні випорожнення кишечника і геморой, коли у них запори.

РІШЕННЯ. Збільшення кількості рідини, що вживається і заняття спортом 3 або 4 рази на тиждень можуть допомогти, якщо у жінки є ця проблема. Чоловікові слід заохочувати її пити багато води щодня. Можливо, чоловік захоче займатися спортом разом з нею. Деякі соки, наприклад сливовий або яблучний, або м'які проносні, такі як магнезія, Метамуцила або колейс, також можуть принести полегшення. Їжа з високим вмістом клітковини, наприклад чорнослив, допоможе при запорах. Чоловік може запропонувати своїй дружині таку їжу.

trusted-source[26], [27]

Постійне бажання є

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Дуже багато жінок під час вагітності відчувають бажання з'їсти якийсь певний продукт. Коли вони бажають цього, вони часто хочуть отримати це зараз! Деякі побажання можуть виглядати дивно для чоловіків. Дослідники вважають, що це викликано гормональними і емоційними змінами, пов'язаними з вагітністю.

РІШЕННЯ. ЯКЩО жінка хоче їсти корисну їжу, все в порядку. Їй слід вживати се в розумних кількостях. Якщо їй хочеться «марною» злиденні, чоловікові слід запропонувати їй більш корисні варіанти. Клі жінка їсть неїстівні продукти (стан називається піку), як описано раніше, чоловікові слід запропонувати обговорити це з лікарем. Можливо, жінці потрібні мінеральні речовини, звичайно залізо; лікар може прописати їх.

Емоційні зміни

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Чоловік може помітити, що його дружина плаче через дрібниці, замислена або у неї постійно змінюється настрій. На її емоції впливають гормони, що викликають ці зміни.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід постаратися забезпечити їй розуміння під час перепадів настрою. Коли реакція на щось здається чоловікові незвичайної, йому слід постаратися не розсердитися і не дуже сильно відреагувати на це. Якщо жінка неуважна до свого чоловіка, можливо, вона думає про дитину. Чоловік може попросити її уваги. Якщо вона плаче через чогось незначного, чоловікові слід поспівчувати їй або хоча б постаратися зрозуміти. Не слід сприймати це на свій рахунок і засмучуватися.

trusted-source[28], [29], [30]

Знемога і втому

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Протягом першої частини вагітності все, чого вона хоче, - це спати! Вона постійно відчуває себе втомленою і не може відпочити. Втома - це один з перших ознак вагітності, і занепад сил природний. Більшість жінок відчуває найсильнішу втому на початку вагітності, потім вони відчувають себе краще. Але це може тривати протягом всієї вагітності.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід переконати свою дружину сприймати це легко і відпочивати, коли можливо або коли вона відчуває, що їй це потрібно. Також можна запропонувати їй стежити за дієтою і пити багато рідини. Жирна їжа і дегідратація можуть посилити проблему. Слід запропонувати їй не вживати цукор, оскільки він підсилює втома.

Якщо жінка не може спати вночі досить для того, щоб вона відчувала себе такою, що відпочила, можливо, їй допоможе денний сон. Чоловікові слід зайнятися роботою по дому, щоб дружина сприймала це легше. Регулярні заняття спортом також можуть допомогти вагітної відчути себе краще. Чоловік може запропонувати своїй дружині разом гуляти після обіду або займатися вправами по відеокасеті (найкраще - відеокасета з вправами для вагітних) разом раннім вечором. Спальню слід тримати прохолодною - 21,1 С, це близько до найбільш високій температурі, при якій можливий нормальний сон.

Чоловікові слід постаратися бути розуміючим, коли у його дружини немає сил, щоб встати вчасно. Можливо, одна з її головних цілей в житті - отримання достатнього відпочинку. Йому слід підтримати її в цьому - вона дійсно відчуває себе виснаженою!

trusted-source[31], [32]

Харчова непереносимість

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Деяка їжа може викликати у жінки нудоту. Це зазвичай протягом вагітності. Гормони вагітності роблять істотний вплив на травний тракт, що може викликати таку реакцію жінки на певну їжу. Не дивуйтеся, якщо вона не може перенести виду їжі, яка подобалася їй раніше.

РІШЕННЯ. Якщо чоловікові подобається їжа, яка викликає нудоту у майбутньої матері, не слід просити її готувати таку їжу або навіть сидіти поруч при прийнятті цієї їжі.

Чоловік може приготувати її сам, коли його дружини немає поруч або є такі страви поза домом в якості обіду. Коли чоловік закінчить їсти, йому слід вимити за собою посуд. Навіть миття посуду після приготування такої їжі може змусити вагітну жінку відчути себе недобре.

trusted-source[33], [34], [35], [36]

Забудькуватість

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Забудькуватість може виглядати не пов'язаної з вагітністю, але швидше за все вони пов'язані. Деякі дослідники вважають, що на це впливає підвищений гормональний фон. Втома і безсоння також можуть впливати на погіршення пам'яті.

РІШЕННЯ. Чоловік може залишати для своєї дружини записки, щоб нагадати їй про обов'язки, дорученнях або важливі події. Якщо він сприймає ситуацію з гумором, це рішення швидше за все буде прийнято. І хто знає, можливо, це стане важливою частиною спільного життя подружжя.

trusted-source[37], [38], [39], [40]

Часте сечовипускання

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Один з перших ознак вагітності - часте сечовипускання. Ця проблема триває з перервами протягом всієї вагітності. Зазвичай вона стає слабкішим протягом другого триместру, а потім повертається в третьому триместрі, коли зростаючий дитина тисне на сечовий міхур.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід вірити своїй дружині, коли майбутня мати каже, що їй потрібно в туалет. Їй справді потрібно туди. Коли чоловік і жінка їдуть кудись разом, їм слід планувати більш часті зупинки. Також допоможе, якщо чоловік знає, де знаходяться туалети. У магазинах бакалійних товарів, аптеках і торгових центрах зазвичай є громадські туалети. Якщо жінці потрібно в туалет, а подружжя не бачать жодного поблизу, чоловікові слід запитати кого-небудь в магазині, чи можна скористатися туалетом.

Головні болі

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Жінки відчувають більше сильні головні болі протягом вагітності через порушення сну, нудоти, блювоти і стресу (психічного і фізичного). Вони можуть ослабнути в 2-му і 3-му триместрах вагітності, коли її тіло (і розум) пристосується до вагітності.

РІШЕННЯ. Найкраще уникати непотрібного вживання ліків під час вагітності. Способи заспокоїти головний біль без ліків - це те, що чоловік і жінка можуть робити разом, включаючи техніки глибокого дихання і розслаблення, приміщення пакету з льодом на лоб або серветки на шию жінки і впевненість в тому, що майбутня мати досить багато спить в тиші.

Якщо головні болі у жінки не припиняються при використанні цих методів, чоловікові слід запропонувати їй приймати звичайний або екстрасильної парацетамол (тайленол). Якщо це не допомагає, йому слід попросити її обговорити ситуацію, що склалася з лікарем.

Печіння в ділянці серця

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Печіння в ділянці серця - це неприємне відчуття печіння (печія), почуття позаду нижньої частини грудини; це одне з найбільш звичайних неприємних відчуттів, пов'язаних з вагітністю. Воно може початися на ранніх термінах вагітності, хоча зазвичай стає більш вираженим в ході се розвитку. Печіння в ділянці серця викликається відливом (ізриганіем) вмісту шлунку назад в стравохід. Це може стати більшою проблемою протягом третього триместру вагітності, коли зростаюча матка здавлює шлунок і кишечник вагітної.

РІШЕННЯ. Іноді цю проблему може викликати їжа, особливо багата або гостра. Якщо вона подобається чоловікові, але викликає у його дружини цю проблему, йому слід постаратися не є її в присутності своєї дружини і не просити її готувати таку їжу тільки для пего! Їй не слід їсти перед сном - це також було б корисно і чоловікові! Коли жінка лежить, її голова і плечі повинні бути підняті; для цього можна підняти узголів'я ліжка. Засоби, що нейтралізують кислоту, можуть принести полегшення; при цьому необхідно слідувати вказівкам, що містяться в інструкції до препарату щодо вагітних. Амфойель, гелусіл, магнезію і маалокс можна використовувати, але не слід ними зловживати.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45]

Геморой

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Геморой - це розтягнулися кровоносні судини навколо або всередині анального отвору. У вагітної жінки геморой може виникнути через те, що тканини її тіла частково втрачають еластичність. Крім цього, збільшення ваги і розміри увінчує матки чинять тиск на судини і блокують кровотік в тазову область, що викликає утворення геморою. Гемороїдальні вузли можуть свербіти, кровоточити і боліти.

РІШЕННЯ. Якщо жінка страждає від геморою, чоловікові слід постаратися забезпечити їй співчуття. Якщо він ускладнює її життя, чоловікові слід запропонувати обговорити ситуацію з лікарем. Існує безліч способів, які допоможуть зробити неприємні відчуття слабкіше.

Безперервність

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Нетравлення - це нездатність організму перетравлювати їжу або складності, пов'язані з переварюванням пиши. Такий стан може виникати під час вагітності, навіть якщо до цього жінка не відчувала таких проблем.

РІШЕННЯ. Спочатку завжди слід намагатися вирішити проблему без застосування ліків. Чоловікові слід запропонувати своїй дружині харчуватися часто і помалу або є нежирну їжу.

Їжу, що викликає цю проблему, наприклад рясну або гостру, слід виключити з раціону. Жінці також не слід приймати їжу перед сном. Коли вона лежить, її голова і плечі повинні бути підняті, для цього можна підняти узголів'я ліжка. Чоловікові слід запропонувати їй не вживати напої, що містять соду. Йому слід переконатися, що вдома є тільки такі напої, як фруктові соки.

Сверблячка

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Сверблячка може з'являтися під час вагітності; його відчувають близько 20% вагітних жінок. Зазвичай він з'являється на пізніх стадіях вагітності. У міру того як матка збільшується і заповнює область таза, шкіра і м'язи живота натягуються, щоб підтримувати її. Ці натягу шкіри і викликають свербіння живота у багатьох жінок.

РІШЕННЯ. Щоб полегшити свербіж у своєї дружини, чоловік може зробити не так вже й багато, наприклад запропонувати їй розтерти лосьйоном ті сверблячі ділянки тіла, до яких вона не може дотягнутися. Використання зволожувача для тіла або, якщо ці ділянки гарячі і вологі, присипки на основі кукурудзяного крохмалю також може допомогти. Не слід використовувати тальк, оскільки дослідники вважають, що він може дратувати бронхи. Різні креми, такі як крем з гідрокортизоном, можливо, допоможуть, але жінці необхідно спочатку проконсультуватися з лікарем. Чоловікові слід переконати її НЕ свербіти, оскільки це може завдати ще більший дискомфорт.

Судоми в ногах

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Судоми в ногах можуть бути болючими, особливо по ночах. Судома - це спазм двох груп м'язів, що викликає нестерпний біль в ступні і характерні гострі перейми в ікрі ноги.

РІШЕННЯ. Розтягнення м'язів допомагає полегшити судоми. Чоловікові слід допомогти своїй дружині, коли у неї судоми, обережно потягнувши верхню частину її ступні вгору, поки вона піднімає коліно (їй може бути складно дістати до ступні через її зростаючого живота). Чоловікові слід масажувати її ноги в кінці дня або всякий раз, коли дружина вважає, що це допоможе. Треба запропонувати своїй дружині уникати газованих напоїв, харчування всухом'ятку і їжі, багатої фосфатами, оскільки саме вони можуть викликати цю проблему. Тривале Ліплення також може викликати судоми в ногах. Чоловікові слід допомогти своїй дружині з тією роботою по дому, яку вона зазвичай виконує стоячи, наприклад прасування одягу або миття посуду.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51]

Мігрені

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Для мігрені характерна сильна пульсуючий біль, що підсилюється при фізичній активності. Деякі жінки, часто відчувають мігрені, коли вони не вагітні, не страждають від них під час вагітності. У інших можуть бути більш сильні болі, особливо протягом першого триместру. У деяких випадках у 2-му і 3-му триместрах не буває мігрені. Якщо у жінки до початку вагітності були мігрені, чоловікові слід запропонувати їй обговорити це на першій пренатальної консультації.

РІШЕННЯ. Якщо майбутня мати відчуває мігрень в перший раз в ході вагітності, можливо, вона захоче спробувати впоратися з нею спочатку без допомоги медицини. Вона може лежати в темній кімнаті з холодним компресом на лобі. Методики розслаблення, такі як прослуховування касеті розслаблюючою музикою, глибоке дихання, або медитація, або йога, можуть принести полегшення. Чоловікові слід допомогти своїй дружині уникати речей, які можуть викликати мігрень, наприклад зрілого сиру, копченого м'яса, шоколаду, кофеїну, сигарет або сигаретного диму, яскравого світла, стресу, порушень сну або звичного режиму харчування. Якщо ці заходи не допомагають, їй слід обговорити це з лікарем, який пропише найбезпечніше з доступних ліків. Вагітній не слід приймати будь-які ліки крім парацетамолу в разі будь-якої головного болю, не обговоривши попередньо це з її лікарем.

Ранкова нудота або блювота

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Один з перших ознак вагітності у багатьох жінок - нудота з наступною блювотою або без неї; це часто називають ранковою нудотою. Ця проблема з'являється не тільки вранці; вона може виникнути в будь-який час доби і може тривати весь день. Дослідники вважають, що ця проблема може бути викликана дисбалансом вітаміну Вб. Цей стан зазвичай з'являється близько 6-го тижня і триває до 12-ї чи 13-го тижня. У деяких випадках воно може бути присутнім протягом всієї вагітності.

Ранкова нудота може викликати у вагітної жінки хворобливі відчуття, уникнення їжі або пиття, втрату ваги і пропуски роботи. Нудота або блювота вважається «хронічним нездужанням» вагітності.

РІШЕННЯ. Ранкова нудота може бути виснажливої, тому чоловікові слід забезпечити своїй дружині розуміння і постаратися їй допомогти так, як він може. Існує кілька способів, якими чоловік може допомогти своїй дружині впоратися з випробовуються неприємними відчуттями. До того, як жінка встане з ліжка вранці, чоловікові слід принести їй що-небудь перекусити, наприклад сухі крекери, тости або рисові хлібці, щоб наповнити її шлунок. Чоловікові слід змінити навколишнє оточення так, щоб допомогти своїй дружині уникнути речей, що викликають нудоту, таких як сильні запахи, пересування або шум. Йому слід допомогти майбутньої матері дотримуватися прийому рідини - рідина легше «утримати», ніж тверду їжу, і вона допомагає уникнути зневоднення. Чоловік може принести воду або будь-Яруга напій щоразу, коли вона цього хоче. Чоловік може запропонувати їй купити «льодяники для вагітних», щоб допомогти впоратися з цією проблемою. Зараз існують льодяники з різними смаками, що знижують нудоту і відчуття сухості в роті. Про них можна запитати в аптеці або в продуктовому магазині.

Можна придбати трохи свіжого кореня імбиру (його їдять або кришать в чай). Це природний засіб проти нудоти. Також можна дати їй посмоктати свіжий лимон, коли вона відчуває нудоту. Чоловікові варто упевнитися в тому, що його дружина досить багато відпочиває. Коли вона хоче спати, чоловікові краще читати або дивитися телевізор в іншій кімнаті. Якщо зазвичай пріготвленіем їжі займається жінка, чоловік може запропонувати замінити її в цьому, оскільки підвищена чутливість може привести до того, що вона відчує нудоту. Якщо їжа, яку подружжя зазвичай їли, тепер викликає у жінки нудоту, чоловікові не слід їсти її, перебуваючи поруч. Можна купити жінці браслет проти морської хвороби; він може допомогти полегшити нудоту. Чоловік повинен запропонувати свою дружину Харчуватися малими порціями, але часто. Повний або порожній шлунок може викликати у жінки нудоту. Не варто навіть згадувати про їжу, якщо це призводить до нудоти.

Чоловік повинен дати своїй дружині побачити, що він співчуває їй через які долають неприємних відчуттів. Чоловікові слід пояснити своїй дружині, що їй потрібно бути точною у проханнях, наскільки вона може, і зберігати потрібно нормальне спілкування.

Носові кровотечі

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. У деяких вагітних жінок періодично виникають носові кровотечі. Цю проблему можуть викликати циркулюючі в крові гормони вагітності.

РІШЕННЯ. Якщо у жінки виникають носові кровотечі, слід купити зволожувач повітря для будинку, особливо якщо подружжя живе в сухому кліматі. Чоловікові слід переконатися в тому, що він добре працює і забезпечує комфорт в будинку. Невелика кількість вазеліну, яким потрібно змастити ніздрі жінки, також може знімати відчуття сухості, тому будинку повинен бути вазелін.

Біль в кругових зв'язках

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Кругові зв'язки знаходяться з усіх боків матки. При збільшенні матки жінки швидкі рухи можуть викликати розтягнення цих зв'язок і біль; біль відчувається з боків від пупка. Це не завдасть шкоди майбутньої матері або дитині, але може бути неприємним.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід допомагати своїй дружині, коли їй це потрібно, уникати рухів, які можуть викликати біль. Іноді швидкі рухи можуть посилювати біль. Рухатися слід повільно.

Біль в сідничного нерві

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Жінка може відчувати сильний біль, що йде від сідниць вниз з боків ніг; це біль в сідничного нерві. Сідничний нерв проходить в тазової області позаду матки до ніг; вважається, що біль викликає тиск, який чиниться на нерв зростаючою маткою. Біль може з'являтися, коли майбутня мати стоїть, йде або сідає, і вона може з'являтися частіше з перебігом вагітності.

РІШЕННЯ. Не слід дозволяти жінці піднімати тяжкості. Стояння також може бути причиною цієї проблеми, тому чоловікові слід взяти на себе ті заняття, які вимагають від неї стояння. Якщо жінка повинна стояти, незалежно від того, як довго це потрібно, чоловікові слід надати їй предмет, на який вона зможе покласти ступні, відпочиваючи; він повинен бути від 8 до 10 см заввишки, наприклад товста книга (телефонний довідник або словник підійдуть!). Це допоможе зняти тиск на сідничний нерв. Чоловікові слід запропонувати своїй дружині лежати на боці, на боці, протилежному тому, в якій відчувається біль, якщо вона відчуває біль в сідничного нерві.

Сексуальний потяг

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. В ході вагітності сексуальний потяг жінки змінюється. Деякі жінки відчувають нестачу бажання. Деякі відчувають підйом потягу, найчастіше це проявляється у 2-му триместрі.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід бути терплячим і зрозуміти те, як вона ставиться до сексу в цей час. Йому слід обговорити ситуацію з нею і знайти рішення, яке влаштує обох подружжя. Подружжя можуть застосувати уяву, щоб знайти шляхи насолоди інтимною близькістю, навіть коли живіт жінки збільшується. Слід застосувати творчий підхід і не сприймати все занадто серйозно.

Зміни шкіри

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. В ході вагітності у багатьох жінок відбуваються зміни, що зачіпають шкіру. У одних шкіра ствновіться дуже сухий, у інших жирної і покритої прищами. Деякі успішні жінки виявляють, що їх шкіра стає м'якою і менш жирної. Інші спостерігають коричневі плями.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід постаратися забезпечити розуміння, коли його дружина виявляє, що не може надіти туфлі або кільце. Можна купити їй гарну ланцюжок на шию, на якій вона зможе носити свої кільця. Ви також можете допомогти, масажуючи її ноги або руки. Коли жінка лягає відпочивати, під її ноги слід підкладати подушку. Запропонуйте їй лежати на боці (краще на лівому), оскільки це може допомогти впоратися з проблемою. Подружжю слід разом займатися спортом - це запобігає появі набряків.

Варикозне розширення вен

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Варикозне розширення вен - це розтягнулися кровоносні судини, наповнені кров'ю. Зазвичай вони з'являються на ногах, але можливі і в пологовому каналі, звані хлоазмоі або маскою вагітності, почервоніння долонь, яке називається еріфемоі долонь, червоні смуги на шкірі шиї і верхньої частини грудей, звані судинними «павуками» (vascularspiders) і поява темної вертикальної лінії внизу живота, яка називається чорна лінія (tinea nigra). Деякі жінки виявляють появу нових або зміни вже існуючих родимих плям. Всі ці зміни викликані гормонами вагітності.

РІШЕННЯ. На щастя, зміни шкіри не завжди заважають вагітним; однак поява або зміна родимих плям завжди є причиною для уваги лікаря. Якщо у жінки відбуваються зміни шкіри, чоловікові слід надати їй підтримку. Іноді з цим складно впоратися, оскільки ці зміни роблять жінок сором'язливими. Чоловікові слід дати своїй дружині зрозуміти, що для нього вона все одно красива. Шкірні зміни завжди тимчасові і в більшості своїй зникають після народження дитини. Якщо у жінки занадто суха шкіра, чоловікові слід порадити їй зволожуючі лосьйони і креми для чутливої шкіри. Якщо у жінки акне, чоловікові слід запропонувати їй обговорити становище з лікарем, який призначить деякі спеціальні креми для шкіри. У деяких жінок варикозні вени - це сині або пурпурно-фіолетові плями на ногах. Вони не завдають дискомфорту або доставляють невеликі незручності вечорами. У інших це роздувся вени, які вимагають днем підтримки за допомогою стягуючі панчіх, а в кінці дня - відпочинку з піднятими ногами.

Розтяжки

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Натягнуті мітки ( «розтяжки» в просторіччі) - це ділянки натягнутої шкіри, які можуть бути обесцвечени. Вони з'являються не у всіх жінок, і їх може бути дуже мало або багато. Мітки зазвичай з'являються на животі, оскільки зростаюча матка викликає розтягнення шкіри; вони також можуть перебувати на грудних залозах, попереку і сідницях. Зазвичай натягнуті мітки зникають після закінчення вагітності.

РІШЕННЯ. Розтяжки часто супроводжують вагітність. Існує не так вже й багато способів впоратися з ними, але чоловік може запропонувати своїй дружині запитати у лікаря про наявність кремів або лосьйонів, за допомогою яких можна усунути цю проблему. У деяких жінок варикозні вени - це сині або пурпурно-фіолетові плями на ногах. Вони не завдають дискомфорту або доставляють невеликі незручності вечорами. У інших це роздувся вени, які вимагають днем підтримки за допомогою стягуючі панчіх, а в кінці дня - відпочинку з піднятими ногами.

Набряки

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Тіло вагітної жінки виробляє приблизно на 50% більше, ніж зазвичай, крові і рідини, щоб забезпечити потреби дитини. Деяка кількість цієї зайвої рідини може просочуватися в тканини тіла. Коли матка тисне на судини таза, відтік крові з низлежащих частин тіла частково блокується. Це проштовхує рідину в ноги і ступні вагітної, від чого вони можуть набрякати. Її руки також можуть набрякати. Їжа, що містить велику кількість натрію, наприклад дуже солона їжа, овочі, фаст-фуд і напої з содою, можуть бути причиною цієї проблеми.

РІШЕННЯ. Чоловікові слід переконатися, що подушка для відпочинку ніг завжди поруч. Якщо жінці потрібно носити підтримуючі колготки, слід врахувати, що їх легше надіти, коли вона ще не встала з ліжка вранці. У такій ситуації переконайтеся, що у неї є колготки, щоб надіти їх до того, як вона встане з ліжка. Можливо, чоловікові потрібно допомогти їй в цьому.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57]

Збільшення ваги

ПОЛОЖЕННЯ ЖІНКИ. Вагітні жінки завжди набирають вагу; це необхідно для гарного здоров'я дитини. Жінка середнього ваги набирає від 11 до 16 кг в ході нормальної вагітності. Це може виглядати величезною кількістю ваги, але жінка набирає в повному обсязі ці кілограми. Сумарна вага включає вагу дитини, амніотичної рідини, плаценти і збільшення грудей. Жінка додає всього лише від 3 до 6 кг.

РІШЕННЯ. Чоловікові потрібно допомогти своїй дружині стежити за її вагою, забезпечуючи гарне харчування і помірні заняття спортом, але не слід діяти як «поліція контролю за вагою». І потрібно бути обережним з кепкування або грубими коментарями про змінюваному тілі женшіни і зміни ваги. Вона може сприйняти це болісно.

Продукти, які допомагають усунути деякі неприємності, пов'язані з вагітністю

  • Чи містить аптечка подружжя все, що знадобиться їм у наступні місяці, щоб впоратися з багатьма звичайними неприємними відчуттями, описаними в цьому розділі? Було б добре зробити деякі запаси, щоб мати під рукою все, що потрібно для зняття нездужання. Нижче слідує список засобів, які, як правило, можна купити в аптеці або бакалійному магазині, так що подружжя може зайнятися цим прямо зараз.
  • Парацетамол - допомагає зняти головний біль і деякі інші болю (тайленол).
  • Засіб для контролю кислотності - допомагає усунути печіння в ділянці серця (печію); рідини діють краще, оскільки вони також утворюють захисну оболонку в стравоході (амфой-ель, гелусіл, маалокс, магнезія).
  • Препарати, що знімають свербіж, - якщо свербіж стає проблемою, вони можуть зняти неприємні відчуття (лосьйон calamine, Бенадріл).
  • Лосьйон для тіла - для зволоження сухої шкіри і зняття свербіння.
  • Засіб від кашлю - якщо жінка застудилася або кашляє (робитуссин). Краплі для носа - допомагають впоратися із закладеним носом (хлорфенірамін, судафед).
  • Засоби проти діареї - якщо у жінки шлунковий грип або вона з'їла щось, що викликало діарею (Каопектат, імодіум).
  • Лосьйон для ніг - для масажу ступень.
  • Крем, мазь або тампони проти геморою - коли жінці потрібно усунути біль або свербіж, викликані гемороєм (анузол, препарат Нтакс).
  • Міні-прокладки - щоб захиститися від неприємностей, пов'язаних з нетриманням сечі і розслабленням вагіни.
  • Браслети проти морської хвороби - ці браслети можуть допомогти впоратися з ранковою нудотою.
  • Крем проти прищів - існує безліч ліків проти прищів, які допоможуть жінці впоратися з цією проблемою.
  • Проносне - проти запорів (колейс).
  • Засоби для пом'якшення горла - щоб зняти відчуття болю або сухості в горлі (стрепсилс).
Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.