^

Загальний аналіз крові при вагітності

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Загальний аналіз крові при вагітності - найпростіший аналіз, який призначається всім майбутнім мамам. Основні показники цього аналізу дають інформацію про те, в якому відношенні в крові містяться тромбоцити, еритроцити, лейкоцити, який рівень гемоглобіну і ШОЕ. Саме ці показники говорять про стан здоров'я вагітної і тому, як протікає виношування плоду.

За даними загального аналізу можна дізнатися про прихований запальний процес в організмі, що починається анемії, алергії, гельмінтозах і інших змінах, що відбиваються на процентний вміст формених елементів у крові. Це самий простий і швидкий метод діагностики фізіологічних змін на ранньому етапі. Для вагітних встановлені такі норми за загальним аналізом крові:

  • Норма гемоглобіну - 120-150 г / л.
  • Норма лейкоцитів - 4,0-9 н 10 9 кл / л.
  • Норма еритроцитів - 3,5 -4,5 на 10 12 кл / л.
  • Норма тромбоцитів - 150-380 на 10 9 кл / л.
  • Норма ШОЕ при вагітності - до 45 мм / год.

Здавати загальний аналіз крові при вагітності потрібно не рідше трьох разів на протязі всієї вагітності. Перший раз, коли жінка стає на облік, далі на 20 і 30 тижнях виношування вагітності. Кров краще здавати в першій половині дня, попередньо вживши на сніданок легку їжу.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

До кого звернутись?

Розшифровка аналізу крові при вагітності

Розшифровка аналізу крові при вагітності надасть інформацію про норми і відхилення. Нормою вважається коливання гормонального балансу і формених елементів в крові. Глюкоза в нормі протягом вагітності залишається на незмінному рівні, іноді трохи більше підвищуються або знижуючи - це пов'язано з гормонами, які виробляються плацентою.

Підвищення споживання заліза при вагітності (знижується сироватковий ферртін і залізо в крові) може спровокувати розвиток анемії у вагітної. Крім того, зменшується рівень вітамінів, мінеральних речовин. Особливо зростає потреба в кальції і фосфорі, в деяких випадках може розвиватися гострий дефіцит кальцію, що супроводжується гіпопротеїнемією.

Кількість тромбоцитів може варіюватися на різних термінах вагітності, в залежності від фізіологічних особливостей організму майбутньої матері - 150-380 на 10 9 на л. Еритроцити в крові вагітної в нормі містяться в межах 3,5-4,5 на 10 12 кл / л.

Кількість лейкоцитів в загальному аналізі крові при вагітності може зростати до 15,0 на 10 9, також багато лейкоцитів накопичується в тілі матки, щоб мінімалізувати ймовірність проникнення інфекції до плоду. Також збільшується швидкість осідання еритроцитів, для вагітних характерні показники до 45 мм / год.

trusted-source[11], [12], [13]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.