^

Як вітаміни впливають на імунітет?

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Якщо у нас не буде міцною імунної системи, то ми будемо часто хворіти. Це аксіома. Вітаміни допомагають імунній системі вистояти проти ворожих грибків, бактерій і вірусів. Як це відбувається? Ми розповімо докладніше.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Вітаміни та імунітет - правильна дружба

Імунітет - це здатність людини протистояти простудним та інших захворювань. Якщо він міцний, ми вболіваємо набагато рідше, ніж при ослабленій імунній системі. Наприклад, імунні клітини борються з раковими клітинами, знищуючи їх. І тоді ризик виникнення раку для людини зменшується.

Але при чому тут вітаміни? Саме вони допомагають правильно розвиватися імунним клітинам, а також антитіл та інших речовин (їх називають сигнальними, вони відповідають за реакцію організму на збудник захворювання).

Якщо вітамінів у нас недолік, ми можемо хворіти набагато частіше, ніж якщо піклуємося про своє здоров'я.

Як налагодити нормальну роботу імунної системи?

Потрібно звернутися до дієтолога або навіть терапевта і розрахувати свою добову потребу у вітамінах, а також комплекс необхідних саме для вашого організму вітамінів і мінералів.

Ця добова потреба у вітамінах для вас може виявитися не дуже великий. Але без неї ви можете швидше втомлюватися на роботі, бути в поганому настрої, здавалося б, без причини. Шкіра і волосся без потрібних вітамінів теж не блищать здоров'ям. Щоб задовольнити потребу організму у вітамінах, важливо знати, що їх можна приймати в комплексі (куплені в аптеці) або з натуральних продуктів.

Що відбувається при нестачі в організмі вітамінів?

Якщо в організмі дефіцит певних вітамінів, він служить нам набагато менше і гірше. При нестачі певних вітамінів розвиваються серйозні захворювання. Так що будьте напоготові!

Брак в організмі вітаміну А веде до проблем з виробленням антитіл, що протистоять застуд

Нестача вітамінів групи В - В5, В9, В12 веде до ослаблення імунної системи, загальмованості її реакцій на ворожі агенти і неможливість їм протистояти. Важка їжа при нестачі вітамінів групи В, зокрема, вітаміну В6 також починає погано перетравлюватися і засвоюватися, що веде до великої кількості токсинів в організмі, слабкості, млявості і жирових відкладень.

Вітаміни групи В у комплексі з вітаміном А, Д, Е допомагають ефективно боротися з вірусами. Їх прийом - відмінна профілактика вірусних захворювань.

Вітамін С (або, як ми його ще називаємо, аскорбінка) дуже хороший в боях проти інфекцій, він дає нам додаткову енергію, бадьорість.

Нестача вітаміну Е в організмі веде до погіршення роботи нервової і зорової систем. Вітамін Е - відмінний засіб для поліпшення зору, він робить більш міцною імунну систему, підвищуючи опірність до застуд, особливо у людей в літньому віці.

Навіщо приймати вітаміни?

Згідно з даними дієтологів, діти, яким батьки вчасно і в достатній кількості дають вітаміни за рекомендацією лікаря, хворіють набагато рідше, а розвиваються краще. Їх нервова і рухова система працюють набагато краще, ніж у їхніх однолітків, які вітамінів недоотримують. Їх рідше турбують вірусні захворювання і ті, що стосуються роботи серцево-судинної системи.

У мам, які під час вагітності активно приймають вітаміни, знижується ризик викиднів і вони частіше народжують здорових малюків, ніж ті, чий вітамінний раціон бідний.

Всі ми взимку, в сезон застуд, маємо властивість хворіти і валятися в ліжку через грип або застуди. Так ось, якщо ми будемо періодично приймати комплекс вітамінів, ці валяння в ліжку і пропуски роботи будуть турбувати нас набагато рідше. Все тому, що з прийомом вітамінів ми значно підвищуємо опірність організму інфекціям. Ні ГРЗ, ні грип будуть нам не страшні.

Дуже важливо, збираючись приймати вітаміни, порадитися з лікарем щодо їх дозувань. Дозування вітамінів повинні бути правильно підібрана, а самі вітаміни збалансовані.

Крім того, правильно підібраний склад вітамінного комплексу дасть можливість знизити ризик виникнення алергій і небажаних реакцій організму на ті чи інші продукти і препарати.

Це забезпечить вам саме той результат, якого ви домагалися - гарне здоров'я і бадьорість духу.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.