^

Здоров'я

Цефурус

, Медичний редактор
Останній перегляд: 23.11.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Цефурус є цефалоспорином бактерицидного типу; він надає потужний вплив щодо великого діапазону грамнегативних і -позитивних мікробів, серед яких штами, що виробляють β-лактамази.

Медикамент має резистентністю щодо впливу β-лактамаз, відповідно до чого демонструє вплив по відношенню до безлічі амоксіціллін- або ампіциллінрезістентниє штамів. Головним механізмом бактерицидної активності ліки є порушення зв'язування мембран мікробних клітин.[1]

Показання до застосування Цефурус

Застосовується при хворобах інфекційно-запального типу, які розвиваються через вплив чутливої щодо ліки мікрофлори:

  • ЛОР-патології (синусити з тонзилітами, отити, фарингіти і  гайморити );
  • захворювання респіраторних органів ( емпієма , пневмонія або бронхіт);
  • патології, що вражають урогенітальну систему (цистит, ендометрит, пієлонефрит, аднексит і гонорея);
  • системні ушкодження ОДА (остеомієліт, бурсит і артрит);
  • зараження підшкірних тканин і епідермісу ( імпетиго , піодермія, фурункульоз, рожа і стрептодермія);
  • захворювання в області шлунково-кишкового тракту і ЖВП;
  • зараження інфекційного і запального характеру, що розвиваються після проведення операції.

Форма випуску

Випуск медикаментозного речовини проводиться у формі порошку - всередині флаконів об'ємом 0,75 або 1,5 г; всередині коробки - 1, 5 або 50 таких флаконів.

Фармакодинаміка

Медикамент має високу ефективність щодо коагулазонегатівних і золотистих стафілококів (штами, нечутливі щодо метициллина), клебсієл, піогенними стрептококів, гемофільної палички з ентеробактерій, клостридій і кишкових паличок. Крім цього в списку шигели, стрептококи Мітіс (група viridians), протеї Реттгера, протеї мірабіліс, нейсерії (серед них штами гонококів, які б виробляли β-лактамазу), Salmonella typhimurium з Salmonella typhi та інші штами сальмонели, а також коклюшная паличка.

Ліки помірно впливає на бактерії Моргана, звичайні протеї і бактероїди фрагіліс. [2]

Серед резистентних щодо Цефуроксиму бактерій: псевдомонади, легіонелли, клостридії діффіціле, кампілобактери, Acinetobacter calcoaceticus, а крім цього стійкі щодо метициллина штами епідермальних, когулазонегатівних і золотистих стафілококів.

Окремі штами зазначених видів теж резистентні щодо препарату: бактерії Моргана, цитробактери, звичайні протеї, бактероїди фрагіліс, серрація і фекальні стрептококи.

In vitro ліки в комбінації з аміноглікозидами володіє мінімум аддитивним впливом, іноді з проявами синергізму.

Фармакокінетика

Показники сироваткового Cmax Цефуруса відзначаються після 30-45-ти хвилин з моменту в / м уколу. Термін напіврозпаду ліки після в / в і в / м уколів дорівнює приблизно 70-ти хвилинах. При використанні разом з пробенецидом швидкість екскреції цефуроксима знижується, що збільшує його сироваткові значення.

Внутрісивороточний білковий синтез становить в межах 33-50%.

За період 24-х годин з моменту застосування ліки майже повноцінно (на 85-90%) екскретується незміненим із сечею; основна його частина виводиться за перші 6 годин.

Медикамент не бере участі в обмінних процесах і виводиться через тубулярна виділення і гломерулярну фільтрацію.

При виконанні діалізу сироваткові показники Цефуруса знижуються.

Рівень препарату, що перевищує значення МІК для більшої частини поширених хвороботворних бактерій, спостерігається усередині синовии, кісткових тканин і внутрішньоочної рідини. Цефурус долає гематоенцефалічний бар'єр в разі запалення оболонок мозку.

Спосіб застосування та дози

Використовувати Цефурус необхідно через в / в або в / м уколи.

Новонародженим і немовлятам ліки вводять в порції 30-60 мг / кг (з 6-8-годинними інтервалами), а дітям старше 1-го року - в дозуванні 30-100 мг / кг (з 6-8-часовими проміжками). Дорослим необхідно вводити по 0,75-1,5 г речовини з 8-годинними перервами.

У разі потреби проміжок між виконанням процедур може бути скорочений до 6-ти годин; максимальна порція за добу - не більш 6-ти р

Використання Цефурус під час вагітності

Чи не є інформацією щодо ембріотоксичної впливу ліки, через що не слід призначати його вагітним; застосування допускається лише при ретельній оцінці всіх ризиків і користі ЛЗ.

Медикамент виділяється з материнським молоком, в зв'язку з чим при потребі в його застосуванні необхідно припинити грудне вигодовування.

Протипоказання

Протипоказано призначати препарат у разі підвищеної непереносимості щодо цефалоспоринів і пеніцилінів.

Побічна дія Цефурус

Одинично при використанні медикаменту відзначаються побічні прояви, але при його персональної непереносимості може спостерігатися блювота або нудота, флебіт, запаморочення, ознаки алергії, головні болі і ослаблення слуху.

Крім цього, при тривалому використанні ЛЗ всередині організму пацієнта може відбуватися інтенсивний ріст хвороботворної флори, стійкої щодо Цефуруса. Це істотно ускладнює терапію основної патології.

Передозування

Використання великих доз медикаменту може спровокувати головні болі, емоційне збудження і судоми.

При появі ознак отруєння пацієнтові проводять перитонеальний або гемодіаліз.

Взаємодія з іншими препаратами

Цефурус, як і інші антибіотики, здатний змінювати кишкову флору, через що знижується естрогенових реабсорбция і послаблюється вплив комбінованої оральної контрацепції.

Медикамент виводиться через тубулярну секрецію і фільтрацію клубочків. Заборонено застосовувати його разом з пробенецидом, оскільки він пролонгує екскрецію антибіотика і збільшує його значення сироваткового Cmax.

При використанні Цефуруса плазмові і кров'яні рівня цукру слід визначати, застосовуючи гексозокіназної або глюкозооксидазний метод.

Ліки можуть незначно змінювати показання методик, які ґрунтуються на процесах відновлення міді (тести Фелінга або Бенедикта, а також Клінітест), але не викликає появи хибнопозитивних даних, як і при використанні деяких інших цефалоспоринів.

Комбінація препарату і прийнятих всередину антикоагулянтів може збільшувати значення МНО.

Умови зберігання

Цефурус потрібно зберігати в закритому від доступу дітей, проникнення вологи і сонячного світла місці.

Термін придатності

Цефурус дозволяється застосовувати в межах 2-річного терміну з моменту виробництва терапевтичного речовини.

Аналоги

Аналогами препарату є медикаменти Цедрогексал, Цефурабол, Абіпім з Парцефом, а крім цього Цеподем, Тотацеф з цефамезін, Медоцеф і Цефтракс. Крім цього в списку Бліцеф, Цефоперабол і Максіцеф, Зіннат і Спорідекс, а також ЛЕНДАЦИНУ з цефабол.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Цефурус" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.