^

Здоров'я

Ентропії

, Медичний редактор
Останній перегляд: 04.09.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Ентропія має пряму активує впливом щодо інтегративної головномозговой функції.

Медикаментозний препарат допомагає поліпшити розумову роботу і концентрацію уваги, спрощує навчання, консолідує пам'ять, збільшує стійкість мозкових тканин щодо токсичного впливу і гіпоксії. Крім цього також надає анксіолітичний і антіконвульсівнимі ефект, нормалізує процеси уповільнення і активації ЦНС, сприятливо впливає на настрій.

Показання до застосування Ентропії

Застосовується при хворобах ЦНС різного походження, на тлі яких відзначається зменшення рухової активності і ослаблення інтелектуально-мнестичної діяльності:

  • невротичні стани, при яких спостерігається розлад пам'яті, уваги і засвоєння одержуваної інформації, стомлюваність, млявість і ослаблення психомоторної функції;
  • легка або помірна форма депресії ;
  • синдроми психоорганічного характеру, супроводжувані апатико-абулічними ознаками і розумово-мнестическими розладами, а також виникають у разі шизофренії вялоапатічние стану;
  • судомні стани;
  • алкоголізм хронічного характеру (щоб послабити симптоми депресії, астенії, розумово-мнестичних розладів).

Призначається для попередження гіпоксії, збільшення стресостійкості, стабілізації функціонального стану в екстремальних ситуаціях на роботі, щоб запобігти втому і збільшити фізичну та інтелектуальну працездатність, а крім цього для нормалізації денного біоритму і інверсії періоду сну / неспання.

Форма випуску

Випуск лікарської речовини виробляється в таблетках об'ємом 0,05 і 0,1 г, по 10 штук всередині контурної упаковки; всередині коробки 1-2 таких упаковки.

Фармакодинаміка

Медикамент робить сприятливий ефект на мозковий кровообіг і метаболізм, стимулює процеси окислення-відновлення, збільшує енергетичні можливості організму, утилізуючи глюкозу, а також покращує процеси регіонарного кровообігу всередині ішемізованих мозкових областей. Збільшує показники серотоніну, дофаміну і норадреналіну всередині мозку, не змінює значень ГАМК, не синтезується з закінченнями ГАМК-α і ГАМК-β, не робить істотного впливу на спонтанну мозкову біоелектричну активність.

Ліки не впливає на функцію серцево-судинної системи і дихання, має слабку сечогінну дію, надає анорексигенний ефект в разі курсового використання.

Стимулююча активність ентропії пов'язана з його здатністю до помірного впливу на рухову функцію, зі збільшенням фізичної працездатності, істотним антагонізмом до каталептичного впливу нейролептиків, а крім цього з ослабленням снодійного впливу гексенала і етилового спирту.

Помірний психостимулюючий ефект медикаменту розвивається переважно в идеаторной сфері. Це вплив об'єднується з анксиолитическим впливом, покращує настрій і надає деяку знеболюючу активність, збільшуючи больовий поріг.

Адаптогенний вплив фенілпірацетама збільшує стресостійкість організму при надмірних фізичних і психічних навантаженнях, гіпокінезії, низькій температурі, сильної стомлюваності, а також іммобілізації.

Використання ліки викликає поліпшення зору - розширюється зорове поле і посилюється гострота.

Фенілпірацетам допомагає поліпшити кровопостачання ніг. Також цей елемент стимулює продукування антитіл (як реакція на застосування антигену), що дозволяє зробити висновок про наявність у нього імуностимулюючих властивостей; при цьому він не призводить до появи негайної непереносимості і не коригує алергічні шкірні реакції запалення, що виникають при застосуванні стороннього білка.

Курсове використання ЛЗ не викликає розвитку толерантності, лікарської залежності і синдрому відміни.

Вплив ентропії починається після введення 1-кратної порції, що вкрай важливо при екстремальній ситуації.

Медикамент не робить мутагенного, ембріотоксичної, тератогенної і канцерогенної впливу. У нього низький показник токсичності, експериментально виявлено, що смертельна порція становить 0,8 г / кг.

Фармакокінетика

Ліки на високій швидкості абсорбується, проходить всередину різних тканин і органів, легко долає гематоенцефалічний бар'єр. Рівень абсолютної біодоступності ЛЗ після прийому всередину дорівнює 100%. Показник максимальної концентрації відзначається після 60-ти хвилин; термін напіврозпаду дорівнює 3-5-ї години.

Препарат не бере участі в обмінних процесах і виводиться незміненим. Приблизно 40% ЛЗ виводиться з сечею, а решта 60% - з потом і жовчю.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати препарат потрібно перорально, після вживання їжі. Розмір порції і тривалість терапії підбирають персонально, враховуючи особливості стану пацієнта.

Розмір середньої 1-кратної порції дорівнює 0,15 г (01-025 г), середньої дозування за день - 0,25 г (0,2-0,3 г). За добу дозволяється застосовувати максимум 0,75 г ліки. Денну дозу до 0,1 г необхідно вживати одноразово (вранці), а порції більше 0,1 г розподіляють на 2 вживання.

Тривалість терапії коливається в межах 0,5-3-х місяців. В середньому вона триває 1 місяць. При потребі, по закінченні 1-го місяця цикл можна повторити (попередньо порадитися з лікарем).

Щоб збільшити працездатність - 1-кратний прийом з ранку 0,1-0,2 г ЛЗ в період 14-ти діб (спортсменам - 3-х діб).

Лицям з ожирінням аліментарно-конституційного типу рекомендується 1-2-місячна терапія в порції 0,1-0,2 г за день (прийом з ранку).

Після 15.00 ліки застосовувати не можна.

  • Застосування для дітей

Медикамент не призначається в педіатрії.

Використання Ентропії під час вагітності

Ентропії не використовують при ГВ і вагітності.

Протипоказання

Протипоказано використовувати при сильній непереносимості щодо елементів ліки.

Побічна дія Ентропії

Основні побічні ознаки:

  • проблеми з роботою центральної нервової системи: іноді з'являється дратівливість, агресія, занепокоєння, запаморочення і цефалгія, а також плаксивість, інсомнія, розлади сну і сонливість. Зрідка розвивається нав'язливий стан, гипомания, депресія, тимчасові галюцинації, апатія і слабкість;
  • порушення функції серцево-судинної системи: іноді спостерігається потенціювання ознак коронарної недостатності і збільшення значень АТ;
  • симптоми алергії: іноді з'являється епідермальний свербіж і висипання. Зрідка розвивається гіперкератоз в області долонь і гіперемія. Можлива поява набряку Квінке або кропив'янки;
  • розлади травної діяльності: зрідка виникає дисгевзія або ксеростомія.

При вживанні ЛЗ після 15.00 може розвиватися инсомния. У окремих пацієнтів під час перших 1-3-х днів застосування ліків може розвиватися гіперемія епідермісу, психомоторне збудження або відчуття тепла.

Передозування

У разі отруєння можуть потенціюватись побічні ознаки.

Виконуються симптоматичні процедури.

Взаємодія з іншими препаратами

Ентропії здатний підсилювати активність антидепресантів, медикаментів, що стимулюють центральну нервову систему, а також ноотропних ЛЗ. Також він продовжує і потенціює вплив противопаркинсонических, наркотичних і снодійних речовин.

Умови зберігання

Ентропії потрібно зберігати в темному і сухому місці; показники температури - не більше 25 ° C.

Термін придатності

Ентропія може застосовуватися в межах 4-річного терміну з моменту виробництва лікарського препарату.

Аналоги

Аналогами медикаменту є засоби Кортексин і Кіндінорм.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Ентропії" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.