Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

10 порад для молодих мам

, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.05.2018

Перший рік материнства - це безсонні ночі і в той же час величезна радість, а також численні поради близьких, педіатрів і друзів, як потрібно доглядати за дитиною, що робити і чого не робити. Це може просто збити молоду маму з пантелику, адже не зрозуміло, які рекомендації корисні, а яким слідувати не варто. Допомогти розібратися в цій ситуації вирішили такі ж молоді мами, які взяли участь в анкетуванні і відповіли на питання, і питання, що цікавлять всіх вагітних жінок. Ми представляємо топ-10 порад жінок, які вже стали мамами і відчули на собі всю радість материнства.

Не порівнюйте себе з іншими мамами

Ми часто бачимо молодих мам, що прогулюються з колясками. Жінки діляться один з одним корисною інформацією та порадами. Звичайно, в цьому немає нічого поганого і отримати пораду від того людини, хто вже стикався з цікавить вас проблемою дуже корисно. Однак не варто робити все можливе, щоб з кимось зрівнятися. Всі люди різні і у кожного свій підхід до виховання.

Довіряйте своїм інстинктам

Напевно ви вже почерпнули багато корисних порад з книг по догляду за дитиною, де, наприклад, рекомендують не брати дитину на руки, якщо він заплакав, щоб не розпестити його. Однак якщо ви відчуваєте, що ваша душа не на місці, коли плаче дитина, то махніть рукою на всі ці рекомендації і слідуйте своїм інстинктам.

Чи не купуйте занадто багато речей

Безсумнівно, займатися покупками дуже приємно, тим більше, коли вибираєш крихітні повзунки, сорочечки і шапочки. Однак мами з досвідом кажуть, що величезна кількість речей для новонародженого тільки осяде в шафах, адже дитина росте швидко, і багато речей навіть не встигаєш на нього приміряти. Тому будьте розсудливі, не купуйте дитячі речі валізами.

Зберігайте спокій

Спокійна мама - спокійний малюк. Менше нервуйте, адже дитина все прекрасно відчуває і розбудовується разом з вами. Побережіть нерви вашої дитини і ваші власні.

Не забувайте про чоловіка

Якщо раніше дружину діставалося все вашу увагу і любов, то з народженням дитини багато жінок різко змінюють орієнтир і переключаються на дитину. Намагайтеся не зачіпати чоловіка, адже це може негативно вплинути на ваші стосунки. Також молоді мами радять не забувати і про себе. Приділяйте час своєї зовнішності, адже ви не тільки турботлива мама, але і красива молода жінка.

Режим дня

При дотриманні режиму малюк не потребує додаткового заспокоєнні, у нього вже до року виробляється потреба в їжі і сні в певні години. Причому час неспання поступово збільшується днем, а сну - вночі.

trusted-source[1], [2], [3]

Насолоджуйтесь часом

Наслаждаётесь хвилинами, проведеними з дітьми, адже прийде час, коли вони виростуть, і вам знову захочеться відчути ті миті щастя, коли діти були зовсім крихтами.

Чи не намагайтеся бути супермамою

Не вимагайте від себе занадто багато, адже ви не залізна. Виховання дітей - довга і терниста дорога і якщо ви чогось не встигнете, дитина не буде любити вас через це менше.

Терпіння і ще раз терпіння

Іноді важко проявляти терпіння, особливо якщо ви молода мама. Побережіть нерви і менше нервуйте, адже безвихідних ситуацій немає, а досвід приходить з часом.

Читайте

Найкраще, що можуть зробити батьки для утворення своєї дитини - читати. Не просто купувати дитячі книжки з гарними картинками, а показувати йому цікавий світ казки, потихеньку прищеплюючи любов до літератури.


Портал iLive не надає медичних консультацій, діагностики або лікування.
Інформація, опублікована на порталі, є лише для довідки і не повинна використовуватися без консультації з фахівцем.
Уважно прочитайте правила та політики сайту. Ви також можете зв’язатися з нами!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Всі права захищені.