^
A
A
A

Користь сімейних обідів переоцінюють

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

26 September 2012, 15:33

У деяких сім'ях є давно сформовані традиції, і однією з них є спільна трапеза, коли всі члени сім'ї збираються за спільним столом.

Вважається, що спільні сніданки, обіди або вечері сприяють налагодженню контактів між батьками і дітьми, а також сприяють зміцненню сімейних уз. Крім того, існує думка, що завдяки таким сімейним «посиденьок», дитина має більш високу успішність в школі, і на його поведінку сімейні обіди впливають дуже позитивно.

Однак нове дослідження вчених з університету Бостона показує, що сімейні трапези не мають такого сильного впливу, як вважалося раніше.

За даними фахівців, всі їхні спроби знайти взаємозв'язок між сімейними обідами і успішністю в навчанні або ж поведінкою, були марні.

«Ми не знаходимо ніяких зв'язуючих між вечерями або обідами в колі сім'ї та оцінками в школі, а також не бачимо ніякого впливу на поведінку дитини, - каже провідний автор дослідження Деніел Міллер. - Це не залежить ні від віку дітей, ні від частоти спільних трапез ».

У цій області вже проводили дослідження вчені з Колумбійського і Нью-Йоркського університетів, спираючись на дані Національної репрезентативної вибірки США. Дослідники вели спостереження за дітьми дошкільного віку, починаючи з 1998 року до досягнення ними 15 років.

Вчені враховували всі фактори, які могли мати потенційний вплив на дитину: батьківська зайнятість на роботі, їх поведінку вдома, умови шкільного навчання, досвід вчителів, а також багато іншого.

У підсумку експерти виявили, що вплив сімейного проведення часу, зокрема збору за одним столом, не виробляє практично ніякого ефекту на успішність і поведінку дитини.

«Ми ні в якому разі не радимо сім'ям поламати свої сімейні традиції і перестати збиратися на обіди або вечері разом, - говорить доктор Міллер. - Просто думка про ступінь їх впливу помилково. Сім'ї, які вірять в те, що сімейні трапези, де всі члени збираються разом, дуже важливі, можуть не зупинятися тільки на спільному прийомі їжі, а також задуматися про те, де ще можна взаємодіяти з дитиною ».

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.