^
A
A
A

Парфуми будуть виробляти мікроби

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

23 July 2012, 12:56

Чи знаєте ви, що для наповнення черговий ємності ароматичною рідиною потрібно докласти тяжка праця по екстрагуванню рослинних масел з культур, які як на зло, виростають на краю Землі? .. Сучасний ринок ароматичних речовин, що є джерелом ароматів у всьому, від їжі і напоїв до пральних порошків і парфумерії, залежить від стабільності поставок ефірних масел. І цей неглибокий сировинної струмочок може в будь-який момент пересохнути: досить якогось стихійного лиха або «кольорової» революції.

Наприклад, в 2010 році галузь тряслася від дефіциту пачулевого масла - ароматизатора, використовуваного при виробництві безлічі продуктів гігієни та господарської хімії. Сильні дощі в Індонезії не дали чагарнику, що проводить масло, піти в зростання, а слідом за цим виверження вулкана і землетруси ще сильніше загострили ситуацію ...

Ось чому ідея пристосувати мікроби для виробництва ароматичних масел стає все популярнішим. Горький апельсин, грейпфрут, троянда, сандалове дерево ... Список поширених ароматизаторів, які найважче отримати з природних джерел, можна продовжувати нескінченно. Тепер завдяки біотехнологій деякі з цих запахів можуть проводитися буквально в чашці Петрі.

Використовуючи генетичне конструювання мікроорганізмів, біотехкомпаніі начебто Allylix, Isobionics і Evolva створюють ГМ-бактерії і дріжджові культури, здатні виробляти рослинні масла ферментативним розкладанням цукрів. Причому вони заявляють, що їм підвладна абсолютно будь-яка рослинна молекула, проблеми можливі тільки при переході до масового виробництва.

Ось лише кілька з ароматичних продуктів, вироблених мікробними фабриками: валенцін (запах цитруса, оригінальна молекула міститься в цедрі валенсийских апельсинів), часто використовуваний для створення фруктових напоїв і парфуму нуткатон (запах грейпфрута) і, звичайно ж, ваніль, за якою сьогодні, до щастя, не треба мчати на Таїті: досить мікробної ферментації. Ще трохи, і ми будемо жити в світі солодких мікробних ароматів.

Але у всій цій історії головне в іншому. Тихо і непомітно для простих споживачів формується абсолютно нова біотехнологічна індустрія, основним інструментом якої стане не верстат або хімічний реактор, а генна модифікація живих організмів, трансформує їх у биогенетические фабрики. Такого і в такому масштабі ніколи не було. В якості єдиного прикладу по-справжньому промислового застосування бактерій для ароматизації можна назвати лише всіма забуту спробу біологів 1930-х років, які працювали в країні переможного соціалізму і зниклого масла, використовувати спеціально підібрані кисломолочні бактерії для додання маргарину смаку і запаху вершкового масла (для цього в маргарин додавали трохи молока) ...

Що ж, з тих пір все змінилося. Більше не потрібно додавати молоко в маргарин: досить просто переналаштувати генетичний код двох-трьох бактерій - і вони зроблять повний набір необхідних ароматизаторів, які перетворять в вершкове масло навіть шматок свинячого сала.

У порівнянні з синтетичними ароматизаторами (копіями природних аналогів) продукція, отримана за допомогою мікробів, більш екологічна і все ще може вважатися натуральної, ну а наш ніс різниці так і не відчує ...

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.