^
A
A
A

Жіночі груди, як ерогенна зона

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Поговоримо про те, чим жіночі груди може порадувати її власницю і партнера цієї володарки і в нашій звичайної, повної турбот і клопоту, життя.

Європейська і африканська культури традиційно вважають груди важливим еротичним об'єктом. У той же час, наприклад, в Японії груди прийнято туго перев'язувати, щоб не привертати до неї уваги, а полінезійці-Манаге до неї і зовсім байдужі, вважаючи, що ніякої користі, крім як для годування грудних немовлят, в грудях немає. Хто правий?

У приматів, як все добре пам'ятають, бюст відсутня, що ніяк не заважає лактації. У жінки в лактації також задіяна лише залозиста тканина невеликого обсягу, і якщо залишити тільки її, груди були б плоскою, як у мавпи. Все інше - жирова тканина і сполучні зв'язки, які кріплять її до ребер. Таким чином, зв'язок між грудьми і репродуктивною функцією, материнством, не має біологічного характеру, це уявлення - плід розвитку культури. Груди - унікальний результат статевого відбору в процесі еволюції, вона - свого роду прикраса, однак якщо в тваринному світі зазвичай більш яскраво розфарбований самець, то у людини "хвіст павича" відданий саме жінці.

Ставлення до грудей може служити свого роду індикатором "сексуалізірованності" суспільства. Скажімо, в Індії, країні високої сексуальної культури, баядери вважали груди головним знаряддям зваблювання, берегли її форму за допомогою спеціального легкого дерев'яного футляра, прикрашеного золотом і дорогоцінним камінням. Навпаки, в Європі в середні віки груди була символом спокуси і всіляко ховалася. Ренесансне розкріпачення сексуальності робить "родючу" груди предметом поклоніння. Ще античність знала крій сукні, при якому бюст був виграшно піднято. Ренесансна мода не тільки запозичує його, але при цьому і максимально груди відкриває. Груди - джерело натхнення поетів, вони білі, як слонова кістка, подібні венериної пагорбах або двом цукровим головам, виступають з корсажа, як два висхідних сонця, піднімаються, як два списи, і т.д. Не відстають і художники - Тиціан, Рафаель, Рубенс, Рембрандт пишуть знаменитих жінок епохи з оголеними грудьми (часто - у вигляді Мадонни, яка годує немовля, оскільки чоловіки вважають за краще зрілу, розвинуті груди). У XV і XVI століттях будуються численні фонтани у вигляді жінки, з грудей якої бризкає вода, а у свята - і вино. Дами підпирають груди корсажем, набитим ватою, прикрашають соски кільцями і спеціальними шапочками, з'єднують грудей золотими ланцюжками, обвішаними хрестами і коштовностями. Марія Медічі вигадала фасон сукні, в якому зверху по боках були зроблені два круглих вирізу, так що груди з них практично вистрибувала. У Венеції, де було прийнято, щоб жінка ховала на вулиці обличчя під маскою або вуаллю, груди при цьому благополучно демонструвалася.

Мода XVIII століття, не втрачаючи інтересу до грудей, його істотно видозмінює. Тепер це не живить материнська груди, а бюст, службовець виключно хтивості. І в витонченої літературі, і в живописі ми знайдемо незліченні зображення грудей, але не голою, а роздягненою, і ця різниця істотна. Навіть августійша груди виставлялася напоказ - Марія Антуанетта була визнана переможницею в цій номінації, після чого Малий Тріанон прикрасився вазою для фруктів, воспроизводившей форму її грудей. XVIII століття ми зобов'язані винаходом штучної грудей - її робили, з воску, а потім зі шкіри тілесного кольору з намальованими прожилками. За допомогою спеціальної пружини вона могла, "піднімаючись і опускаючись, виявляти таємний вогонь, її спалює".

У XIX столітті відповідно до змін поглядів на сексуальність груди починають знову вважати символом материнства, продовження життя, що, природно, передбачає її пишність. Епоха декадансу покінчила зі всякими повними і розвиненими формами, але заховати бюст подалі остаточно не вдається, оскільки в цей же час пані починають займатися спортом, носити обтягуючі светри, які підкреслюють не тільки форму грудей, але і кожне її коливання. Крім того, консервативні чоловіки зовсім не збиралися відмовлятися від старих переваг, а прагнуть їм сподобатися жінки взялися своїм гаманцем підтримувати індустрію засобів для досягнення "ідеального бюста", "красивих, повних форм" і т.д. Початок XX століття відзначено розквітом виробництва pilules orientales - "східних пігулок", мазей і пневматичних пристроїв для масажу в'ялою грудей. Однак, за зауваженням історика, "тільки гаманець купця отримує завдяки таким засобам пружну форму".

Вже наш час привнесло нововведення в боротьбу за бюст - ін'єкції силікону в область молочних залоз. Але цей метод викликав різні ускладнення, і зараз використовується, як правило, імплантація в груди м'яких тонких пластикових сегментів, заповнених сі-лікогелем. В результаті такої операції груди збільшуються в розмірах, зберігаючи пружність і природну форму. Однак і при підтяжки, і при введенні імплантантів може бути порушена рефлекторна чуйність грудей.

Треба сказати, що ця чуйність ніяк не залежить від розмірів. По-перше, груди є ерогенною зоною зовсім не у всіх жінок, а по-друге, здатність збуджуватися при подразненні грудей притаманна також і плоскогрудим, і власницям бюстгальтерів DD. При цьому погладжуванням грудей і сосків пальцями, віями або голівкою члена, лизания і покусуванням їх можна досягти оргазму не менш яскравого, ніж при звичайному коїтус. Мало того, в Індії відомий давним-давно (під назвою "Нарвасадата"), а останнім часом завдяки різним посібникам став добре відомий і у нас коїтус intra mammae - зносини між грудей. Індуси вважали, що цей спосіб хороший після розлуки в кілька днів, якщо коханці хочуть уникнути зачаття. Передбачалося, що спочатку вивергається порція еякуляту, що містить зріле насіння, а потім - насіння недостатню зрілість, отже, більш безпечне. При коитусе intra mammae одночасно зі стимуляцією грудей партнер може масажувати клітор рукою або великим пальцем ноги, що тільки посилить приємні відчуття і яскравість оргазму.

Зауважимо, що хоча так звана "ерекція сосків" - один з об'єктивних ознак оргазму у більшості жінок, все ж не слід вважати її обов'язковою ознакою порушення. Партнеру також корисно знати, що у деяких жінок одна з грудей є більш сильною ерогенною зоною, а також що у багатьох в кінці циклу, коли груди набухають і нерідко болить, сосок стає особливо чутливим, тому стимулювати його краще язиком і з великою обережністю.

Тим більше що груди потрібна жінці не тільки для лактації і отримання сексуальних задоволень, а й для будь-якого роду соціально значущих справ і звершень, про яких ще Некрасов чудово сказав: "Чи винесе все, і широку, ясну грудьми дорогу прокладе собі".

trusted-source[1], [2]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.