^
A
A
A

Батьківські причини невиношування вагітності

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Батьківські причини невиношування вагітності відіграють меншу роль, ніж материнські, за винятком хромосомної патології. Проте, за даними багатьох дослідників, у чоловіків жінок зі звичним невиношуванням відзначається високий відсоток порушень сперматогенезу: олигоспермия, поліспермія, тератоспермія і лейкоцитоспермия.

За даними досліджень, при обстеженні подружніх пар з невиношуванням в анамнезі на вміст білків в спермі методом іммунодіффузного аналізу було виявлено, що у чоловіків є виражене зниження білків фертильності. Так, альфа2-микроглобулин фертильності (АМГФ), що виробляється насіннєвими бульбашками, практично в два рази знижений в порівнянні з контрольною групою: 21,6 ± 1,8 і 40,6 ± 2,7 мкг / мл відповідно. З недоліком АМГФ в еякуляті порушується міграції сперматозоїдів в жіночому статевому тракті, що може вести до порушень процесу запліднення і формування неповноцінного плодового яйця. Відзначено значне зниження рівня ПАМГ-2 (плацентарного альфа 2-мікроглобуліну в спермі до 16 мкг / мл і нижче. В результаті низького вмісту ПАМГ-2 відбувається «старіння» сперматозоїдів, що при заплідненні призводить до формування неповноцінного плодового яйця.

Зміст слюноспермального глобуліну (ССГ), що виділяється семенникамі, підвищено в порівнянні з групою контролю (57,9 ± 8,9і 17,7 + 2,7 відповідно). Підвищений рівень ССД пояснює той факт, що будучи стійким до дії протеолітичних ферментів, цей білок може виконувати свою функцію в осередках запалення. Запальні процеси у чоловіків в подружній парі з невиношуванням зустрічається дуже часто. Так, за даними досліджень, хронічний простатит виявлено у 38,8% чоловіків, хронічний уретрит - у7,7%.

За даними досліджень, запальні зміни у вигляді простатиту, уретриту, варикоцеле, порушення сперматогенезу спостерігаються у 42% чоловіків в подружній парі з невиношуванням вагітності. Тому при обстеженні подружньої пари необхідно досліджувати спермограмму, а при виявленні патології направити до андролога для більш точної діагностики та лікування.

Вважають, що хронічний алкоголізм батька пов'язаний з перериванням вагітності.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.