^

Причини невиношування вагітності

Основні причини невиношування вагітності пов'язані з проблемами в гормональній сфері жінок, особливостями обміну речовин і порушеннями імунної характеру.

Крім того, в механізмі розвитку цієї патології не останню роль відіграють інфекційні захворювання, анатомічні аномалії дітородних органів і різні вроджені хвороби. Нерідко причини криються в нездоровому способі жінки і її шкідливі звички, а також в поганій екології, які можуть призводити до порушень розвитку плода.

При цьому фахівці зізнаються, що майже в половині випадків самовільного переривання вагітності справжні причини невиношування вагітності з'ясувати не вдається.

Відшарування плодового яйця на ранніх термінах вагітності

Термін відшарування має на увазі два стану: безпосереднє відшарування (ранні терміни) і критичний стан (середина або кінець вагітності). У першому випадку - це тривожний сигнал про можливе викидень.

Батьківські причини невиношування вагітності

Батьківські причини невиношування відіграють меншу роль, ніж материнські, за винятком хромосомної патології. Проте, за даними багатьох дослідників, у чоловіків жінок зі звичним невиношуванням відзначається високий відсоток порушень сперматогенезу: олигоспермия, поліспермія, тератоспермія і лейкоцитоспермия.

Екстрагенітальні захворювання матері і передчасне переривання вагітності

Екстрагенітальні захворювання матері є однією з найчастіших причин передчасного переривання вагітності. Групу підвищеного ризику з невиношування складають в першу чергу жінки із захворюваннями серцево-судинної системи, гіпертонічною хворобою, хронічними захворюваннями нирок, печінки, кишечника.

Фактори переривання вагітності

Серед факторів переривання вагітності велике місце займають ускладнення вагітності: токсикози другої половини вагітності, аномалії прикріплення плаценти, передчасне відшарування плаценти, неправильне положення плоду.

Патологія матки як причина звичного невиношування

Велику роль в етіології звичного невиношування вагітності грають пороки розвитку матки, особливо в перериванні вагітності II і III триместрів. Частота вад розвитку матки в популяції становить всього 0,5-0,6%.

Порушення системи гемостазу та невиношування вагітності

Стан системи гемостазу визначає перебіг і результат вагітності для матері і плоду. В останні роки відзначається значне число публікацій, що вказують на велику роль тромбофіліческіх ускладнень в звичному невиношуванні, внутрішньоутробної загибелі плоду, відшарування плаценти, в розвитку еклампсії, затримки внутрішньоутробного розвитку.

Антифосфоліпідний синдром та невиношування вагітності

Антифосфоліпідний синдром - найбільш часта причина тромбофіліческіх ускладнень і пов'язаної з цим звичною втратою вагітності. Розрізняють первинний антифосфоліпідний синдром і вторинний - при наявності ще й аутоімунного захворювання (найчастіше це системний червоний вовчак).

Імунологічні причини невиношування вагітності

Протягом декількох десятиліть з виникненням нових методичних можливостей в імунології, проблеми імунологічних взаємовідносин мати-плід приділяється найпильніша увага.

Бактеріальні причини невиношування вагітності

В останні роки з'явилися роботи, в яких показана роль порушень нормальної мікрофлори генітального тракту в передчасному перериванні вагітності.

Коксакі-вірусна інфекція та невиношування вагітності

Високий ризик вертикальної передачі ентеровірусів, переважно вірусів Коксакі, був встановлений при наявності у матері мимовільних викиднів, мертвонароджень і таких ускладнень як загроза переривання вагітності.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.