^
A
A
A

Фактори переривання вагітності

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Серед факторів переривання вагітності велике місце займають ускладнення вагітності: токсикози другої половини вагітності, аномалії прикріплення плаценти, передчасне відшарування плаценти, неправильне положення плоду. З дородових кровотеч найбільше значення мають кровотечі, пов'язані з передлежанням плаценти і відшаруванням нормально розташованої плаценти, так як вони супроводжуються високою перинатальною смертністю і небезпечні для життя жінки. Причини передлежанняплаценти або прикріплення її в нижніх відділах не можуть вважатися до кінця вивченими.

В останні роки з'явилися дані, які дозволяють по-новому підійти до вирішення проблеми профілактики цієї небезпечної акушерської патології.

У загальній популяції, частота передлежанняплаценти становить 0,01-0,39%. За даними досліджень, в I триместрі вагітності у 17% жінок зі звичним невиношуванням різного генезу при УЗД виявляється передлежання гіллястого хоріона або плаценти. В процесі розвитку вагітності в більшості спостережень відзначається «міграція» плаценти, яка, як правило, завершується в 16-24 тижні вагітності.

Однак у 2,2% жінок передлежання плаценти залишається стабільним. У 65% жінок з передлежанням хоріона поза вагітності були виражені гормональні, анатомічні порушення: неповноцінна лютеиновая фаза, гіперандрогенія, генітальний інфантилізм, хронічний ендометрит, внутрішньоматкові синехії. Пороки розвитку матки виявлені у 7,7% жінок. У 7,8% випадків спостерігалася перша вагітність після тривалого лікування безпліддя гормонального генезу.

Перебіг вагітності у 80% жінок з передлежанням гіллястого хоріона характеризувалася частими кров'яними виділеннями без ознак підвищення активності матки.

У міру «міграції» плаценти припинялися кров'янисті виділення. Однак у жінок зі стабільним предлежанием плаценти кровотечі періодично поновлювалися на всіх етапах розвитку вагітності. У 40% з них відзначена анемія різного ступеня тяжкості.

Оскільки у вагітних з невиношуванням передлежання хоріона / плаценти виявляється часто, необхідно поза вагітності проводити патогенетично обгрунтовану реабілітаційну терапію з підготовки до вагітності.

У I триместрі при виявленні передлежання гіллястого хоріона необхідно проводити динамічний контроль за допомогою УЗД і профілактику плацентарної недостатності. При відсутності явищ «міграції» плаценти, при її стабільному передлежанні необхідно обговорити питання з пацієнткою щодо білоруського режиму, можливості швидкої госпіталізації при виникненні кровотечі, можливості перебування в умовах стаціонару і т.д.

Не можна сказати, щоб проблема передчасного відшарування нормально розташованої плаценти не приваблювала дослідників. Проте, багато аспектів цієї проблеми залишаються невирішеними, або спірними з огляду на суперечливих поглядів на багато питань цієї важкої патології.

Суперечливі відомості про вплив на стан плода площі плаценти, що відокремилася від стінки матки, про структурні і морфофункціональних змінах, а також трактуванні даних.

Спірними є погляди на характер зміни міометрія при даній патології. Частота цієї патології в популяції коливається від 0,09 до 0,81%. Слід зазначити, що причину відшарування буває дуже важко встановити. Аналіз даних показав, що у 15,5% жінок відшарування наступила при токсикозі другої половини вагітності, або гіпертензії іншого генезу. У решти зазначалося многоводие, багатоплідність, анемія, пізня амніотомія. У 17,2% вагітних виявити або навіть припустити причину цієї патології не вдалося. У 31,7% жінок відшарування наступила в процесі передчасних пологів, у 50% - передувала початку родової діяльності. У 18,3% жінок з відшаруванням плаценти ознак родової діяльності в подальшому не спостерігалося.

Аномалії самої плаценти (placenta circumvaelate, placenta marginata) традиційно пов'язують з передчасною втратою вагітності.

Аномалії гемохоріальная плаценти не завжди супроводжують хромосомну патологію плода. Вважають, що такі ускладнення вагітності як еклампсія, затримка внутрішньоутробного розвитку і часта відшарування плаценти пов'язані патогенетично єдиним механізмом - аномалією плаценти в зв'язку з обмеженням глибини інвазії. У місці контакту плаценти з маткою є чинники, які посилюють або обмежують зростання, є дуже тонкий баланс цитокінів, який контролює глибину інвазії. Тh2, цитокіни та фактори росту, такі як колоніестімулрующій фактор росту 1 (CSF-1) і il-3 підсилюють інвазію трофобласта, в той час як цитокіни Th1 обмежують її (через il-12, TGF-p. Макрофаги відіграють роль регулятора цього процесу , обмежуючи дію il-10 і у-ІФН. Плацента - розвивається орган в процесі I триместру, і якщо порушується баланс цитокінів в сторону таких факторів як il-12, 1TGF-Р, у-ІФН, то ці порушення обмежують інвазію трофобласта, при цьому порушується нормальний розвиток трофобласта до спіральних артерій і не утворюється належним чином межворсінчатое простір. Якщо інвазія неповноцінна, збільшений тиск в материнських спіральних артеріях може порушувати тонкий шар трофобласта. Якщо відшарування посилюється, то вагітність буде втрачена. Якщо відшарування буде часткова, то в подальшому розвивається плацентарна недостатність з затримкою внутрішньоутробного розвитку і гіпертензією, індукованої вагітністю.

Апоптоз в плаценті підсилюється в міру її розвитку і можливо грає роль в її розвитку і старінні. Передчасна індукція апоптозу може вносити вклад в дисфункцію плаценти і в результаті - втрата вагітності. При дослідженні плацент у жінок з мимовільним перериванням вагітності і індукованим, знайдено значне зниження білків, що пригнічують апоптоз. Вважають, що порушення продукції протеїнів плаценти може вести до раннього розвитку апоптозу і переривання вагітності.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.