^

Тест на вагітність в домашніх умовах

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Незважаючи на те що в аптеках можна вільно придбати будь-який з майже двох десятків торгових марок тестують систем для визначення вагітності, деякі цікавляться, чи можливо зробити тест на вагітність на ранніх термінах без допомоги готового комплекту експрес-тестів.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Як зробити тест на вагітність в домашніх умовах?

Як відомо, тестування на вагітність засноване на тому, що через кілька днів після відбувся зачаття (запліднення яйцеклітини) в клітинах хоріону (зародкової частини плаценти) починається синтез особливого гормону - хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Він потрапляє в сечу жінки, і там його вільні частки (бета-субодиниці) можна виявити за допомогою моноклональних антитіл до хоріонічного гонадотропіну - білків, що продукуються В-лімфоцитів імунної системи і мають високу чутливість до ХГЛ.

Тобто вагітність по фарбуванню смужок тесту визначається в результаті особливої імуннохімічної реакції - імунохроматографії. А смужки тесту, точніше, їх мембрани, оброблені відповідним хімічним складом. Даний склад, крім барвника (часток пофарбованого латексу, нано-частинок колоїдного золота або вуглецю) включає з'єднання мічених специфічних моноклональних антитіл до хоріонічного гонадотропіну.

Що може протиставити імунохроматографії народний тест на вагітність з йодом? Стверджують, що все дуже просто: при настанні вагітності йод стає фіолетовим - якщо його капнути на зволожену сечею папір. А якщо жінка не вагітна, то йод або не зміниться зовсім, або стане синім.

Ще пропонується простежити за поведінкою краплі йоду, яку слід крапнути з піпетки в миску з сечею: коли ця крапля відразу ж розпливається, то це мало б означати, що жінка не завагітніла. Але якщо крапля спиртового розчину йоду затрималася на поверхні - то вагітність настала.

Ні хімічного механізму, ні експериментально перевірених даними щодо достовірності цього методу розшукати не вдалося.

Тест на вагітність з содою

Двовуглекислий натрій (харчова сода) відноситься до лужних солей, і тест на вагітність з содою - судячи з усього - використовує саме цю якість.

Для проведення содового випробування на вагітність знадобиться півсклянки першої ранкової урини і чайна ложка соди, а далі залишається тільки кинути соду в сечу. Утворення шиплячої піни і бульбашок означатиме негативний результат, а випадання осаду без бульбашок - позитивний.

Весь секрет цього «фокуса» в тому, що сода має лужні властивості, а сеча кислі. Так що негативний результат цього «тестування», з огляду на конкретний показник рН сечі, гарантований. Шипіт і пузириться при контакті з кислотами сечі вуглекислий газ і вода, на які розпадається проміжний продукт звичайної реакції соди - вугільна кислота.

Тест на вагітність з марганцівкою

Пропонований деякими тест на вагітність з марганцівкою заснований на переконанні в тому, що при настанні вагітності сеча ніяк не змінить слабкий рожевий колір розчину перманганату калію, але в ньому повинні з'явитися зважені частинки. А якщо жінка не вагітна, то при додаванні її сечі в розчин марганцівки суміш придбає жовтуватий відтінок.

Калієва сіль марганцевої кислоти є найсильнішим окислювачем і вступає в окислювально-відновні реакції з солями, які містить сеча. При розкладанні аніони переходять в катіони і виділяється молекулярний кисень, що і знебарвлює розчин марганцівки. І при чому тут вагітність?

Приблизно таким же абсурдом віє від спроб провести тест на вагітність на ранніх термінах з використанням ... Зубної пасти. У ємність з сечею радять покласти достатню кількість білої зубної пасти і 10 хвилин почекати. За появи піни в ємності судять про вагітність, все інше вважається негативним показником.

Хочемо нагадати, що на дворі 21-е століття, і намагатися робити тест на вагітність в домашніх умовах усіма вищеописаними способами просто недоцільно.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.