^
A
A
A

Загартовування - шлях до здоров'я дитини

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Почати процедуру загартовування можна в будь-який час року. Головне, щоб воно відбувалося поступово і регулярно. Дотримання правил загартовування дозволяє поліпшити здоров'я дитини і зменшити кратність відвідувань педіатра.

Обливання, обтирання, повітряні ванни і фізичні вправи принесуть користь, якщо робити їх за правилами:

  • Прогулянки по квартирі босими ніжками - ось перший крок до «нової» життя. Дозволяйте дитині ходити босоніж і по травичці, пісочку, гальці теплими літніми днями. А ще-можна поставити у дворі тазик з водою і дозволяти дитині в ній «топати» певну кількість часу.
  • Прогулянкам - «зелене світло»! У зимову пору загальна кількість часу, проведена на вулиці повинно досягати 3-4 годин в день. Влітку ж можна дихати киснем весь світловий день.
  • Привчитеся спати при відкритій кватирці в будь-який час року.
  • Фізичні вправи - відмінне доповнення до прогулянок. Щоранку починайте з невеликої зарядки, а на прогулянці - грайте в активні ігри.
  • Обливання - особливий етап загартовування. Починати їх потрібно з обтирання тіла крихти вологим махровим рушником. Потім можна приступити і до ножним ваннам: налийте два таза з водою різної температури і поперемінно опускайте стопи дитинку на 20 секунд в теплу воду, а потім на 10 секунд-в холодну. Через місяць переходимо до обливання ніжок до колін водою кімнатної температури, а ще через місяць-другий-до контрастному душу з температурою холодної води не нижче 20 градусів.

Після душу насухо витріть дитину рушником.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.