^

Вітаміни для чоловіків після 45 років

, Медичний редактор
Останній перегляд: 10.08.2022
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Вітаміни для чоловіків після 45 необхідні для відновлення достатнього рівня мікроелементів і повноцінної життєдіяльності.

Вітаміни необхідні в будь-якому віці для підтримки імунітету і забезпечення хороших умов для росту організму. Однак в кожному віці потреба в кількості тих чи інших вітамінів різна, тому слід вибирати відповідно до визначеної вікової категорії.

Чоловіки завжди піддаються великим фізичним навантаженням, внаслідок чого їх м'язова маса значно переважає, ніж у жінок. Необхідно розуміти, що жодні фармакологічні вітаміни не зможуть заповнити їх недолік при відсутності корисного харчування з вживанням свіжих овочів і фруктів.

Крім того бажаного віддавати перевагу низькокалорійному м'яса, риби, злакових і молочним продуктам. Тільки в такому випадку організм буде отримувати необхідні вітаміни. Для чоловіків, як для жінок і дітей важливу роль відіграють вітаміни групи В, А, С і Е.

Вітаміни, куплені в аптеці, не варто приймати постійно, рекомендується їх прийом лише курсами по місяцю з подальшою перервою. Для підтримки нормального рівня вітамінів слід вживати горіхи, молочні продукти, овочі, фрукти, рибу, олію, печінку, гречку, зелень і куряче м'ясо.

Існує багато видів вітамінів, які випускаються окремо або в комплексі.

Показання до застосування вітамінів для чоловіків після 45

В організмі людини все вітаміни містяться в певному складі, і при зменшенні кількості одних спостерігається зміна в роботі органів або в структурі тканин.

Прийом вітамінів і мінералів забезпечує захист клітин від негативного впливу зовнішнього середовища і сприяє зменшенню ризику розвитку серцевої і судинної патології.

Показання до застосування вітамінів для чоловіків після 45 включають надмірні фізичні навантаження, постійні стреси, що порушують психоемоційний рівновагу, а також завантаженість на роботі.

Прийом вітамін необхідний при заняттях різними видами спорту і прихильникам активного способу відпочинку. Особливо виправдане застосування вітамінів при неповноцінному харчуванні, коли організм чоловіка отримує недостатню кількість поживних речовин, мікро- і макроелементів. Це може спостерігатися в результаті вживання сухої, одноманітною їжі або напівфабрикатів.

При наявності супутньої хронічної патології у вигляді гепатиту або цукрового діабету відзначається недостатнє вироблення природних вітамінів, а також неповноцінне їх надходження в результаті дієтичного харчування.

У періоди сезонної нестачі вітамінів або при реабілітації після перенесеного важкого захворювання організму необхідні вітаміни для заповнення кількісного складу.

Крім цього вітаміни широко використовуються в якості допоміжного компонента в лікуванні хронічного алкоголізму, при прийомі антибактеріальних і хіміотерапевтичних засобів.

Форма випуску

Вітаміни випускаються в основному в таблетованій формі. Це спрощує їх використання і дуже зручно для зберігання. Кожна людина вибирає собі більш відповідну упаковку. Так, якщо відомо, що в організмі не вистачає, наприклад, кальцію, то чоловік може приймати виключно кальцій в капсулах.

Однак в разі сезонного авітамінозу рекомендується вживати комплексні препарати, які складаються з декількох видів. Вітаміни Дуовит для чоловіків містити оптимальний склад вітамінів, який дозволяє заповнити недолік і підвищити захисні функції організму.

У його склад входить ретинол, нітрат тіаміну, холекальцтферол, рибофлавін, аскорбінова, фолієва кислота, токоферолу ацетат, ціанокобаламін, гідрохлорид піридоксину, пантотенат кальцію і нікотинамід. Таким чином, приймаючи пігулку Дуовит, чоловік отримує добова кількість різних вітамінів, необхідних для повноцінної життєдіяльності.

Форма випуску дозволяє в одній таблетці вмістити необхідну кількість вітамінів, що при регулярному використанні забезпечує нормалізацію їх рівня в організмі.

Деякі таблетки можуть містити виключно мікроелементи (кальцій, фосфор, залізо, цинк, мідь, марганець, магній, молібден).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Фармакодинаміка

Механізм дії вітамінів обумовлений їх здатністю брати участь в обмінних процесах і входити до складу більшості структур організму.

Фармакодинаміка вітамінів для чоловіків після 45, зокрема, групи В обумовлена їхньою участю в обмінних процесах і працездатності нервової системи. Для розвитку епітелію і вироблення пігменту необхідний вітамін А.

За допомогою вітаміну D регулюється процес засвоєння кальцію і необхідної мінералізації зубів і кісток. Всмоктування заліза контролюється вітаміном С, який також бере участь в окисно-відновних процесах.

Фармакодинаміка, зокрема вітаміну Е, забезпечує захист мембран від пошкодження і зберігає їх функціональність завдяки своїй дії як фізіологічного антиоксиданту.

У комплексі з мікроелементами вітаміни грають важливу роль в життєдіяльності організму. Вони є складовими тканин або активаторами роботи гормонів і ферментів.

Так, фосфор, кальцій беруть участь в мінералізації кісткових структур і зубів, а також стимулюють багато ферментні реакції, регулюють тонус міокарда, передачі імпульсів по нервових волокнах і контролюють проникність мембран клітин.

Вітаміни групи В у комплексі з залізом і міддю грають важливу роль в синтезі еритроцитів. Крім того молібден, марганець, цинк і магній також необхідні організму для проведення деяких реакцій.

Фармакокінетика

Залежно від властивості вітамінів розчинятися у воді, виділяють жиророзчинні і водорозчинні види. Фармакокінетика вітамінів для чоловіків після 45 залежить від даного показника.

Так, водорозчинні вітаміни, такі як група В, біотин і С добре всмоктуються, не перевищуючи денну потребу у вітамінах. Надмірне надходження в організм не використовується тканинами і виводиться нирками або в деяких випадках кишечником.

Що стосується жиророзчинних вітамінів D і А, то після перорального вживання вони добре абсорбуються в тонкому відділі кишечника в присутності жирів. Однак абсорбція вітаміну Е відносно невелика (25-85%).

Цей вид вітамінів накопичується в печінці, що обумовлює їх токсичність для організму, що перевищує, ніж у водорозчинних вітамінів.

Фармакокінетика забезпечує метаболізм вуглеводів з накопиченням енергетичних запасів, ліпідних, білкових елементів і нуклеїнових кислот, а також утворення колагену і нейромедіаторів для транспортування нервового імпульсу по волокнах.

Крім активної участі в метаболізмі, вітаміни потрібні для росту і мінералізації кісткових структур, прискорення процесів загоєння ран шляхом активації регенераторних реакцій. Крім цього вітаміни підтримують нормальну будову мембран і регулюють їх проникність.

Вітаміни потрібні для участі в мікросомальних метаболізмі лікарських засобів і детоксикації організму, розвитку і диференціювання тканин, а також підтримки імунної системи.

Назва вітамінів для чоловіків після 45

Залежно від того, якого вітаміну не вистачає, слід вибирати найбільш підходящий комплекс, завдяки якому збалансується рівень вітамінів і мікроелементів в організмі.

Назва вітамінів для чоловіків після 45 включає в себе як поодинокі вітаміни, так і в складі комплексних препаратів, наприклад, Дуовіт, Супрадин і інші.

Якщо необхідно підтримати структуру зубів, кісток або поліпшити зорову функцію, то в цьому допоможе вітамін А (ретинол), піридоксин, що також відновить нервову систему.

Для нормального серцевого функціонування слід приймати тіамін. З метою активації еритропоезу і попередження ураження мембран клітин необхідно використовувати фолієву кислоту, ціанокобаламін і токоферол.

Вітамін С зміцнює стінки судин і підтримує здоров'я ясен і зубів. Для нормалізації обмінних процесів застосовується пантотенова кислота і біотин, зокрема для засвоєння білка.

Кальциферол, регулюючи кальцієвий і фосфорний обмін, сприятливо впливає на їх всмоктування в кишечнику і накопичення в кістках.

Спосіб застосування та дози

У кожному разі спосіб застосування і дози необхідно визначати індивідуально, грунтуючись на стані здоров'я, віком та наявності супутньої патології хронічного перебігу.

Більшість вітамін прийнято використовувати раз на добу, бажано під час прийому їжі або після, запиваючи водою. Тривалість застосування вітамін також призначається в кожному випадку по-різному, адже надмірна кількість вітамінів негативно впливає на організм.

Особливо це стосується жиророзчинного типу, так кА вони здатні накопичуватися в печінці, проявляючи свої токсичні дії. Спосіб застосування та дози також коригуються, враховуючи прийом додаткових лікарських засобів.

У більшості випадків тривалість терапевтичного курсу становить один місяць з подальшим обов'язковим перервою. Крім того необхідно враховувати, для чого використовується вітамінний комплекс - для профілактики або лікування авітамінозу.

При прийомі декількох вітамінів, кожен з яких є окремим лікарським препаратом, можлива їх комбінація при обов'язковій коректуванню дози.

Найбільш оптимальним є застосування комплексних препаратів, до складу яких входить кілька вітамінів. У такому випадку виробник підбирає оптимальні дози кожного вітаміну, що відповідає добовій нормі.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

Протипоказання до застосування вітамінів для чоловіків після 45

Перед використанням необхідно обов'язково враховувати протипоказання до застосування вітамінів для чоловіків після 45. До них відноситься гіперчутливість організму, закладена генетично, що є його індивідуальною особливістю.

Крім того не слід приймати вітаміни при гипервитаминозе (підвищеному вмісті) вітамінів А, D і Е. Це обумовлено їх здатністю до розчинення в жирах, що забезпечує їх накопичення в печінці і токсичну реакцію на організм.

Не слід застосовувати вітаміни при важкому ступені ниркової недостатності, сечокам'яної хвороби, подагрі, підвищеному рівні еритроцитів в крові, тромбофлебіті і тромбоемболія.

Протипоказання є наявність непереносимості фруктози, синдрому мальабсорбції, порушення обмінних процесів за участю заліза та міді, підвищений рівень кальцію і надмірне його виведення.

З органної патології необхідно виділити тиреотоксикоз, гломерулонефрит з хронічним перебігом, хронічну серцеву недостатність, виразкові ураження слизової органів травлення, активна фаза туберкульозу і наявність саркоїдозу в анамнезі.

З обережністю потрібно приймати таблетовані вітаміни при цукровому діабеті на увазі можливої присутності цукру в оболонці таблетки.

Крім того варто виділити наступні стану, коли також потрібно контроль протягом застосування вітамінів. Серед них - ураження печінки, гостра форма нефриту, ЖКХ, хронічна стадія панкреатиту, алергічні захворювання, онкологічна патологія та ідіосинкразія.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Побічні дії вітамінів для чоловіків після 45

У деяких випадках спостерігаються побічні дії вітамінів для чоловіків після 45, хоча їх виникнення досить рідко зустрічається. Незважаючи на це, необхідно враховувати можливість їх появи.

З боку імунітету можливий розвиток алергічних реакцій, в тому числі негайного типу у вигляді анафілактичного шоку, ангіоневротичного набряку та бронхоспазму.

Травна система може реагувати на прийом вітамінів диспепсическими порушеннями, нудотою, блювотою, больовим синдромом в області шлунка і живота, дисфункцією кишечника (запор, діарея) і збільшенням секреції соляної кислоти. У крові спостерігається підвищення рівня кальцію, глюкози і зниження толерантності до глюкози. З лабораторних показників слід відзначити підвищення активності АСТ, лужної фосфатази і лактадегідрогенази.

Побічні дії з боку нервової системи проявляються головним болем, сонливістю, зміною чутливості і запамороченням. Крім того можливе порушення зорової функції.

На шкірних покривах можливі висипання, почервоніння, кропив'янка, відчуття поколювання, свербіння, поява тріщин на ступнях і долонях в результаті надмірної сухості шкіри. Також можливі себорейниє висипання і випадання волосся. Моделі людини анатомічні проявляє побічні дії в формі порушення функції нирок, знебарвлення сечі і підвищенням виділення кальцію.

Загальні прояви характеризуються підвищенням температури, збудливості і збільшенням потовиділення. Робота серця може порушуватися з появою змін ритму та провідності імпульсів по міокарду.

Передозування

При дотриманні необхідних дозувань передозування малоймовірне. У кожній таблетці міститься оптимальна кількісне і якісне співвідношення вітамінів, що дозволяє приймати одну таблетку в день для отримання їх добового обсягу.

Передозування може проявлятися в результаті тривалого застосування вітамінів, що перевищує рекомендовану тривалість. Щоб уникнути розвитку клінічних проявів передозування необхідно дотримуватися дозування і термін прийому вітамінів.

Найбільш імовірна передозування вітамінами А і D, які є представниками жиророзчинний групи. Надмірне надходження в організм вітаміну D може проявлятися слабкістю, зниженням ваги тіла, нудотою, блювотою, загальною гіпертермією і судорожним синдромом.

Що стосується вітаміну А, то при перевищенні допустимого рівня вітаміну спостерігається головний біль, запаморочення, порушення сну, нудота, блювота, зниження порога чутливості до світла, судомний синдром і слабкість.

Передозування вітаміном Е може проявлятися швидкою стомлюваністю, головним болем, слабкістю в м'язах, двоїнням в очах, розладом травлення і невеликий креатіуріі.

При виявленні будь-якого з перерахованих вище симптомів слід відмінити подальший прийом вітамінів і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами

В основному вітаміни досить добре використовуються паралельно з багатьма лікарськими засобами, так як вони застосовуються в якості допоміжної терапії при різних захворюваннях.

Взаємодія вітамінів для чоловіків після 45 з іншими препаратами, наприклад, антибактеріальними засобами групи тетрацикліну вимагає особливої уваги з огляду на те, що далеко не всі вітаміни можна використовувати спільно з ними. Крім того перестороги необхідно вжити при паралельний прийом вітамінів з антацидними засобами, які здатні зменшити їхню всмоктуваність.

У разі, якщо їх спільне застосування все ж необхідно, бажано дотримуватися перерва між їх прийомом не менше 3-х годин. Уважно потрібно використовувати комплексні вітамінні засоби з іншими лікарськими препаратами, до складу яких входять жиророзчинні види. В результаті їх поєднаного прийому підвищується ризик розвитку передозування і прояви токсичних реакцій.

Взаємодія з іншими препаратами групи антикоагулянтів, здатних впливати на систему згортання крові, також потребує контролю на увазі високу ймовірність розвитку кровотечі.

Високі дози вітаміну С несумісні з сульфаніламідними лікарськими засобами, так як можлива поява кристалурії. Крім цього слід враховувати здатність піридоксину знижувати терапевтичну дію леводопи.

У ставленні до антибіотиків рибофлавін знижує їхню всмоктуваність і терапевтичний ефект, у зв'язку з чим між їх прийомами необхідно дотримуватися 3-х годинну перерву.

Умови зберігання

Для того щоб зберегти лікувальні властивості, необхідно дотримуватися умов зберігання вітамінів для чоловіків після 45. З цією метою виробник вказує певні кліматичні характеристики того приміщення, де планується вміст вітамінів.

Так, особливого значення має температурний режим, рівень вологості і освітленості. Для зберігання вітамінів потрібна підтримка температури не вище 25-ти градусів, а також відсутність надлишкового освітлення у вигляді прямих сонячних променів.

Крім того зберігання будь-якого лікарського засобу, в тому числі вітамінів має на увазі відсутність доступу малюків до препаратів. Надмірне вживання вітамінів може викликати отруєння або проявів побічних дій. При передозуванні можлива поява різних клінічних симптомів, які можуть загрожувати здоров'ю дітей.

Умови зберігання необхідно дотримуватися протягом усього терміну придатності щоб уникнути втрати корисних якостей, обумовлених фармакокинетическими і фармакодинамічні властивості вітамінів.

Термін придатності

Залежно від форми випуску вітамінів термін придатності також може варіювати. В середньому тривалість даного періоду становить 3 роки. Протягом терміну рекомендується враховувати рекомендації по зберіганню лікарського засобу.

При відсутності забезпечення необхідних умов підвищується ймовірність зміни структури вітамінів, що може проявлятися іншими клінічними ефектами, що загрожують здоров'ю людини.

Термін придатності повинен вказуватися на зовнішньої упаковці препарату для швидкого доступу до нього, а також на внутрішньому флаконі, щоб при втраті картонної упаковки інформація про термін придатності все одно була освітлена.

Вітаміни для чоловіків після 45 є невід'ємним складовим здорового способу життя. Однак не варто постійно приймати вітамінні комплекси, так як можлива їх передозування, особливо це стосується жиророзчинних вітамінів. Дотримуючись дозування і перерва між терапевтичними курсами, вітаміни забезпечують достатній рівень в організмі і зміцнюють його.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Вітаміни для чоловіків після 45 років" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.