^

Вітаміни для чоловіків Дуовит

, Медичний редактор
Останній перегляд: 10.08.2022
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Вітаміни для чоловіків Дуовит мають оптимальний склад вітамінів і мінералів, підбір яких грунтувався, враховуючи потреб організму, що забезпечують активний спосіб життя.

Для життєдіяльності клітин необхідні вітаміни і мікроелементи, які беруть участь в обмінних процесах.

Вітаміни для людини необхідні для повноцінного функціонування всіх органів і систем. Особливо це стосується дитячого віку, коли спостерігаються інтенсивні процеси росту, а також при активній розумовій і фізичному навантаженні.

Недостатня кількість корисних речовин, що надходять з їжею, може бути обумовлено неправильним режимом харчування, неякісними продуктами, а також патологією органів, що не дозволяє забезпечити фізіологічний всмоктування вітамінів.

В результаті неповноцінного надходження мікроелементів чоловік відчуває себе слабким, знижується працездатність, з'являється підвищена втома і апатія до зовнішнього світу.

Щоденне надходження необхідної кількості вітамінів і мікроелементів дозволяє нормалізувати стан людини і захистити організм від згубного впливу вільних радикалів.

Більшу частину корисних речовин організм не здатний синтезувати, тому він повинен отримувати їх з їжею або при відсутності повноцінного харчування - приймати вітамінні комплекси. Таким чином, чоловік стає більш стійким до впливу стресових ситуацій, фізичних і психологічних навантажень.

Міжнародна назва вітамінів Дуовит є Multivitamins and trace elements. Згідно кодуванні АТС препарат відноситься до біологічно активним добавкам, які впливають на систему травлення та метаболічні процеси. Дуовит є одним зі складових фармакологічної групи полівітамінів з мікроелементами

Показання

Прийом вітамінів необхідно проводити кілька разів на рік для підтримки нормального складу вітамінів і мінералів і забезпечення нормального функціонування організму.

Показання до застосування вітамінів Дуовит для чоловіків є наявність активної розумової і фізичної діяльності, коли від чоловіка потрібні сили й енергія у великій кількості.

Крім того при постійних стресах на роботі, вдома чи навчанні людина потребує підтримки організму у вітамінах, що підвищує його життєву активність.

Чоловіки, які віддають перевагу активному відпочинку або займаються спортом, також потребують повноцінного харчування, що доповнюється прийомом комплексу Дуовит.

При недостатньому або неправильному харчуванні людина відчуває нестачу сил для виконання звичної для нього роботи, особливо це стосується людей похилого віку, що палять і зловживають алкоголем чоловіків. В такому випадку Дуовит допомагає організму справитися з недугою і нормалізувати роботу органів і систем.

В силу різних причин деякі чоловіки дотримуються дієти або харчуються напівфабрикатами, що веде до недостатнього надходження вітамінів і мінералів в організм. Вони повинні обов'язково приймати додатково вітамінно-мінеральний комплекс для забезпечення енергією організму.

Показання до застосування також припускають сезонні авітамінози і захворювання, що супроводжуються підвищеною втратою корисних речовин або недостатнім їх засвоєнням.

Форма випуску

Дуовит має таблетований вид, вкритий оболонкою. Така форма випуску дозволяє приймати добовий обсяг вітамінів і мінералів, не перевищуючи дозування.

Упаковка вітамінно-мінерального комплексу містить різну кількість таблеток - 30 або 60 штук. Таблетки міститися у внутрішньому флаконі і зовнішньої картонній упаковці.

Таким чином, дана форма випуску забезпечує добовий прийом корисних речовин протягом 30 або 60-ти днів. Кожна таблетка покрита оболонкою, в середині якої міститься 800 мкг ретинолу, 5 мкг холекальциферолу, 30 мкг біотину, тіаміну нітрату і піридоксину гідрохлориду по 1,4 мкг, вітаміну Е 10 мг, 2 мг рибофлавіну, 1 мкг ціанокобаламіну, 18 мг ніацину, 200 мкг фолієвої, 50 мг аскорбінової і 5 мг пантотенової кислоти.

Пігулка також складається з мікро- і макроелементів: кальцію 450 мг, заліза 14 мг, цинку 15 мг, магнію 50 мг і йоду 150 мкг. Кожна з таблеток має додаткові компоненти у вигляді лактози, сахарози, воску, гліцерину та інших речовин.

Варто зазначити, що зміст в таблетці кальцію, йоду, магнію, фолієвої кислоти і вітаміну А перевищує добову потребу організму чоловіки, однак не потрібно турбуватися, все дозування підібрані відповідно до нормативів.

Пігулка на дотик тверда, вкрита оболонкою з гладкою поверхнею і кисло-солодким смаком.

Фармакодинаміка

Мікро-, макроелементи і вітаміни повинні надходити в організм ззовні, так як їх велика частина не здатна до синтезу. У зв'язку з цим тільки від людини залежить наскільки здоровим буде його організм і яка кількість вітамінів він забезпечить протягом доби.

Фармакодинаміка вітамінів Дуовит для чоловіків влаштована таким чином, що завдяки оптимальному складу вітамінів і мінералів організм отримує добове їх кількість за все після прийому однієї таблетки.

Деякі вітаміни, наприклад, А і D здатні до накопичення, так як є жиророзчинними. Однак інші ставляться до групи водорозчинних, що робить з них транзитними в організмі людини. Вітаміни, зробивши свою функцію, виводяться, що вимагає постійного їх надходження.

Беручи 1 таблетку на добу протягом місяця, чоловік відчуває прилив сил і енергії, відновлюється фізична і розумова активність, а також поліпшується робота органів і систем.

Фармакодинаміка завдяки спеціально підібраному складу забезпечує участь вітамінів в обмінних процесах, реакціях окислення, регенерації, синтезі зорового пігменту, роботі серця і нервової системи.

Крім того знижується проникність судинної стінки, забезпечується проведення дезінтоксикації організму, всмоктування інших корисних вітамінів і мінералів.

Що стосується мінерального складу Дуовит, то він забезпечує синтез гормонів, активацію ферментів, формування і зростання кісткових структур, зубів, а також участь у розвитку еритроцитів і функціонуванні нервових клітин і міокарда.

Фармакокінетика

Здебільшого фармакокінетика вітамінів Дуовит для чоловіків обумовлена приналежністю вітамін до водо- і жиророзчинних групі.

Водорозчинні вітаміни, такі як С, біотин і група В, характеризуються швидким всмоктуванням і потребують щоденного надходження, з огляду на те, що не здатні до накопичення.

У разі надходження у великій кількості, що перевищує добову потребу, вітаміни виводяться нирками або кишечником. Далі потрібно повторне їх надходження з харчовими продуктами або вітамінними комплексами.

Фармакокінетика на прикладі жиророзчинних вітамін А і D показує, що їх абсорбція здійснюється в кишечнику в присутності жирів. Окремо необхідно сказати про вітамін Е, який всмоктується в невеликій кількості (всього 25-85% від прийнятої дози).

Даний вид вітамінів відрізняється своєю здатністю до накопичення при їх прийомі у великій кількості. Внаслідок цього підвищується ризик розвитку ефекту передозування і появи побічних реакцій з боку печінки.

Комплекс для чоловіків Дуовит

Оптимальне поєднання вітамінів і мікроелементів є комплексом для чоловіків Дуовит. Завдяки підібраному кількісним та якісним складом біологічна добавка дозволяє забезпечити організм чоловіка необхідним добовим обсягом корисних речовин.

Періодичний курсової прийом Дуовит дозволяє підтримувати оптимальний склад вітамінів і мікроелементів в організмі, що забезпечує повноцінну життєву активність.

Дуовіт містить не тільки велика кількість вітамінів, але і мінеральних речовин, включаючи набір мікро- і макроелементів. До складу комплексу входять таблетки, до складу кожної входить необхідне добова кількість вітамінів і мінеральних компонентів.

Деякі корисні елементи містити в більшій кількості, ніж необхідно на добу. Однак не варто хвилюватися, вітаміни і мінерали не викличуть побічні дії, так як при недостатньому їх рівні в організмі необхідно заповнити їх кількість.

Інструкція по застосуванню

Прийом комплексного вітамінного препарату вимагає особливої уваги, так як інструкція до вітамінів Дуовит для чоловіків вказує на застосування таблетки одноразово на добу, отримуючи оптимальну кількість всіх корисних елементів.

У таблетці знаходиться набір вітамінів, серед яких варто виділити вітамін А, необхідний для утворення складних речовин, синтезованих в організмі, що забезпечує захист шкірних покривів, слизових і нормалізує зорову функцію.

Холекальциферол контролює співвідношення фосфору і кальцію. Його недолік в кісткових структурах загрожує розвитком остеопорозу. Тіамін бере участь в серцевої роботи і діяльності нервової системи.

Інструкція до вітамінів Дуовит для чоловіків вказує на необхідність прийому комплексу вітамінів і мінералів для забезпечення фізіологічного складу корисних компонентів в організмі.

Рибофлавін забезпечує активацію регенераторних процесів, зокрема шкірних покривів. Піридоксин потрібен для підтримки будови зубів, кісткових структур і тканини ясен, а також як ціанокобаламін і фолієва кислота - для стимуляції утворення еритроцитів і функціонування нервової системи.

Вітаміни групи В відповідальні за роботу нервової системи, а токоферол є натуральний антиоксидант, запобігає патологічну згортання крові і сприяє активації периферичних відділів кровообігу.

Вітамін С бере участь в окислювальних, обмінних реакціях, активує вироблення гормонів і запобігає появі патологічної проникності стінок судин. Крім того підвищує імунний захист і зменшує вираженість запальних процесів.

Що стосується мінералів в таблетці, то склад мікро- і макроелементів забезпечує їх добове надходження в організм. Кальцій потрібен для росту кісткових структур, імпульсної передачі по нервових відростках, скорочення м'язових волокон і абсорбції заліза.

Магній і марганець беруть участь в побудові м'язових і кісткових структур, а фосфор необхідний для здоров'я зубів і синтезу енергії.

Залізо запобігає розвитку анемії з причини своєї здатності брати участь в транспорті кисню в складі гемоглобіну. Еритроцити і обмін заліза потребує міді, а ось цинк є складовою деяких гормонів, наприклад, інсуліну, і активує регенераторні здатності тканин.

Спосіб застосування та дози

Вітамінно-мінеральний комплекс Дуовит можна приймати як доповнення до основного раціону харчування, який містить збалансований прийом їжі і здорові продукти. Незважаючи на прагнення вживати корисну їжу, все ж не завжди людині вдається в добу підібрати такі продукти, які заповнять добову потребу у вітамінах і мінералах.

Спосіб застосування та дози необхідно підбирати індивідуально, грунтуючись на ступені нестачі корисних речовин в організмі, супутньої патології і здоров'я чоловіка.

Дотримуючись дієти, людина найчастіше не отримує достатню кількість вітамінів, мікро- і макроелементів, що в подальшому погіршує його самопочуття.

Всього 1 таблетка Дуовит на добу дозволить забезпечити поставку добової кількості корисних речовин. Дуовит бажано приймати під час прийому їжі або після неї, запиваючи водою.

У більшості випадків достатньо місяця для відновлення балансу вітамінів і повернення чоловіка до звичної активності. Оптимальний якісний і кількісний склад Дуовит дозволяє краще адаптуватися організму до стресових ситуацій і легше їх переживати.

Крім того відсутність надходження певного набору вітамінів, мікро- і макроелементів в організм загрожує зниженням фізичної, психоемоційної і розумової активності.

trusted-source[1], [2]

Протипоказання

Перед застосуванням біологічно активної добавки необхідно дізнатися протипоказання до застосування вітамінів Дуовит для чоловіків, щоб уникнути розвитку негативних побічних дій з боку органів і систем організму.

Серед протипоказань варто виділити підвищену чутливість до компонентів добавки, як основним, так і додатковим. Гіпервітаміноз А, Е і D, адже вони здатні до накопичення через свою приналежність до жиророзчинних увазі вітамінів.

Протипоказання також включають важку ниркову недостатність, наявність каменів в сечовидільної системи, подагру, підвищена кількість еритроцитів у крові, гиперурикемию захворювання венозної системи.

Забороняється прийом вітамінно-мінерального комплексу при непереносимості фруктози, порушення обміну заліза, міді, синдромі мальабсорбції, підвищеній кількості кальцію в крові та сечі.

При тиреотоксикозі, туберкульозі, виразковий ураженні слизової органів травлення, саркоїдозі і хронічній формі серцевої недостатності або гломерулонефриту також забороняється приймати Дуовит.

З обережністю потрібно вживати вітаміни при цукровому діабеті, так як добова доза вітамінів і мінералів в таблетці налічує близько 1-го цукру.

До групи ризику по появі побічних реакцій варто віднести чоловіків з ураженням печінки, гострим нефритом, ЖКХ, онкологічними новоутвореннями, хронічної стадією панкреатиту, ідіосинкразією і алергічними захворюваннями.

Дуовит не рекомендується приймати паралельно з іншими полівітамінними комплексами щоб уникнути ефекту накопичення і передозування.

Побічна дія

При дотриманні рекомендацій щодо дозування, кратності прийому і тривалості лікувального курсу побічні дії вітамінів Дуовит для чоловіків розвиваються в рідкісних випадках.

Однак все ж іноді реєструвалися такі прояви прийому вітамінно-мінерального комплексу. Так, зазначалося розвиток алергічної реакції, включаючи негайного типу - анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, спазм брохнов і кропив'янка.

Картина крові набуває вигляду з підвищеним рівнем кальцію, глюкози, зміною толерантності до неї, збільшеною активністю АСТ, лужної фосфотаза і лактатдегідрогенази.

Побічні дії, як прояви нервової ситеми є поява головного болю, запаморочення, швидкої стомлюваності, слабкості і сонливості.

Можливо порушення зорової функції, знебарвлення сечі і поява в ній кальцію у великій кількості. Після одноразового або декількох прийомів Дуовит можуть спостерігатися диспепсичні явища, нудота, больовий синдром в області живота, дисфункція кишечника з розвитком діареї або запору, нудота, блювота і поишеніе вироблення соляної кислоти в шлунку.

Крім того існує ризик появи висипу, свербежу, гіперемії шкірних покривів, підвищеної збудливості, збільшеного потообразованія, лихоманки, зміни порога чутливості, порушення ритму серцевої діяльності і функції нирок. З боку шкіри можлива поява сухості, тріщин на долонях і ступнях, випадання волосся і висип у вигляді себореї.

Передозування

У більшості випадків передозування спостерігається тільки при недотриманні певних рекомендацій щодо дозування, тривалості використання і кратності прийому Дуовит. В основному біологічно активна добавка переноситься досить добре і дотриманні всіх правил застосування не викликає ефекту передозування.

Єдиним нюансом є прийом жиророзчинних вітамінів, наприклад, А і D. Вони здатні до накопичення, що при застосуванні великих доз вітамінів може викликати масу побічних реакцій.

Так, в разі надмірного надходження в організм вітаміну D можлива поява слабкості, нудоти, блювоти, зменшення ваги чоловіка, порушення роботи кишечника з розвитком діареї, а також відзначається судомний синдром і гарячковий стан.

Передозування вітаміном А проявляється головним болем, запамороченням, нудотою, блювотою, порушенням сну, судорожним синдромом і зниженням порога чутливості до світла.

Вітамін Е у великих дозах може провокувати появу головного болю, швидкого стомлення, зниження працездатності, нудоту, слабкість в м'язах, двоїння в очах, а також креатинурія і дисфункції органів травного тракту.

При появі будь-яких перерахованих вище клінічних симптомів рекомендується скасувати подальший прийом біологічно активної добавки і звернутися до лікаря для обстеження і корекції дозування.

Взаємодія з іншими препаратами

У разі, коли крім біологічно активної добавки необхідно приймати інші лікарські засоби, перед першим спільним прийомів рекомендується ознайомитися з їх механізмом дії і ризиком появи побічних реакцій.

Внаслідок їх поєднаного використання можливий розвиток несприятливих наслідків, що загрожують здоров'ю людини. Так, взаємодія вітамінів Дуовит для чоловіків з іншими препаратами антибактеріального ряду, наприклад, тетрациклінового ряду, забороняється.

Крім того не рекомендується вітамінно-мінеральний комплекс приймати спільно в антацидними лікарськими засобами. При їх паралельному прийомі спостерігається зниження абсорбції Дуовит.

Однак варто пам'ятати, у разі необхідності їх спільного використання, потрібно витримувати 3-х годинний інтервал, щоб фармакокінетичнівластивості не конкурували.

У зв'язку з тим, що вітамін А є жиророзчинних і має здатність до накопичення, необхідно обережно приймати Дуовит з іншими препаратами, до складу яких входить ретинол. У разі спільного їх застосування слід коригувати дозу, тривалість і кратність прийому.

Взаємодія з іншими препаратами, які можуть впливати на систему згортання крові, наприклад, антикоагулянти, не рекомендується. До складу Дуовит входить вітамін Е, що в поєднанні з антикоагулянтами може провокувати розвиток кровотечі.

Вітамін С, як складова вітамінно-мінерального комплексу, не варто спільно приймати з сульфаніламідними препаратами, щоб уникнути появи кристалурії. Крім цього піридоксин здатний знижувати терапевтичну дію леводопи.

Рибофлавін не бажано використовувати паралельно антибактеріальних засобів, так як відзначається зменшення ефективності останніх. Щоб уникнути появи негативних последвій необхідно дотримуватися 3-х годинну перерву між прийомами лікарських засобів і Дуовіт.

Умови зберігання

З метою збереження всіх терапевтичних властивостей біологічно активної добавки необхідно дотримуватися певних умов зберігання.

Вони мають на увазі підтримка оптимального температурного режиму, рівня вологості, а також освітленості того місця, де передбачається знаходження упаковки Дуовит.

Так, температура приміщення не повинна перевищувати 25 градусів, а прямі сонячні промені повинні бути відсутніми щоб уникнути втрати біологічної добавкою лікувальних властивостей.

Умови зберігання вітамінів Дуовит для чоловіків потрібно враховувати, так як біологічно активна добавка може змінити свою структуру під негативним впливом чинників навколишнього середовища. В результаті змінюється фармакокинетическое і фармакодинамическое дію Дуовит.

При прийомі «зіпсованого» Дуовит організм може реагувати появою побічних дій або клінічними ознаками отруєння.

Крім цього слід враховувати, що доступ дітей до Дуовит не допустимо, незважаючи на те, що це вітаміни і мінерали. Однак прийом великої кількості таблеток також може супроводжуватися симптомами передозування і побічними діями.

Термін придатності

При виробництві біологічно активних добавок, як і лікарських препаратів, обов'язково вказується дата виготовлення і дата останнього прийому вітамінно-мінерального комплексу.

Термін придатності вітамінів і мінералів Дуовит є 3 роки. Протягом даного тимчасового періоду біологічно активна добавка зберігає свої терапевтичні властивості і надає бажане лікувальну дію.

Для того щоб протягом всього терміну Дуовит не втратив здатності, необхідно враховувати рекомендації по його зберіганню, включаючи дотримання певного температурного режиму, вологості і освітленості.

Якщо протягом терміну придатності біологічна добавка зберігалася поза флакона або на неї чинили негативний вплив атмосферні фактори, таблетки Дуовіт можуть змінити свою структуру. Надалі порушуються фармакокінетичні та фармакодинамічні процеси, що загрожує появою побічних дій після прийому біологічної добавки.

Ціна

Необхідно розуміти, що Дуовит включає в своєму складі вітаміни, мікро- і макроелементи, завдяки яким організм щодня отримує їх добова кількість. Приймаючи вітаміни протягом місяця, підвищується рівень імунного захисту, що сприяє опірності організму до інфекційних збудників.

Ціна коливається в залежності від їх кількісного складу в упаковці. Так, упаковка може містити флакон з 30 таблетками. Вартість такої комплектації складає приблизно 115-125 грн. Упаковка розрахована на 30 днів прийому.

Варто звернути увагу, що ціни вказані середні, так як залежать від міста продажу і аптеки, що реалізує лікарські засоби і біологічно активні добавки.

Якщо чоловікові потрібно приймати вітаміни протягом більш тривалого періоду, раціональніше придбати велику упаковку Дуовит. Упаковка містить флакон, в якому знаходиться 60 таблеток. Така упаковка розрахована для двомісячного терапевтичного курсу прийому. Ціна вітамінів Дуовит для чоловіків такого обсягу коливається в районі 170-190 грн. Однак варто зробити перерву між першим і другим місяцем прийому, щоб уникнути розвитку передозування і появи побічних дій біологічно активної добавки.

Відгуки про вітаміни Дуовит для чоловіків

Таблетки Дуовит можна використовувати в дитячому віці - від 10-ти років, в період вагітності, а також жінкам і чоловікам, які піддаються частим стресових ситуацій, відчувають нестачу сил і енергії.

Для кожного такого випадку виробник підібрав певний набір вітамінів і мінералів, що дозволяють заповнити добову потребу організму у вітамінах, мікро-і макроелементів.

Так, відгуки про вітаміни Дуовит для чоловіків в більшості випадків займають позитивну сторону. Завдяки їм чоловіка почувають себе набагато краще і вказують на появу сил і енергії для повноцінної життєдіяльності.

Прийом вітамінів раціональний в періоди весняного авітамінозу, при великих психоемоційних і фізичних навантаженнях, а також в похилому віці.

Використання Дуовит протягом місяця дозволило зміцнити кісткові структури, поліпшити стан шкірних покривів, роботу травного тракту і організму в цілому.

Негативні відгуки можна почути тільки в зв'язку з появою алергічних реакцій на прийом вітамінів. Це трапляється досить рідко, але все ж кожна людина перед прийомом Дуовит повинен ознайомитися з протипоказаннями і побічними ефектами біологічно активної добавки.

Вітаміни для чоловіків Дуовит прекрасно підходять чоловічій половині населення в період емоційних і фізичних навантажень. Крім того біологічна добавка підвищує імунний захист організму, що запобігає його інфікування, особливо в зимовий період. Завдяки нормалізації складу вітамінів, мікро- і макроелементів спостерігається підвищення настрою, поява бадьорості і сил для повноцінної життєдіяльності.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Вітаміни для чоловіків Дуовит" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.