^

Вплив тестостерону на жіночий організм

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Гормон тестостерон, який вважається чоловічим гормоном, може повністю міняти всі процеси в організмі жінки. Зокрема, на те, як виглядає її фігура, шкіра і волосся. Як це відбувається?

Як тестостерон впливає на м'язи жінки?

Як тестостерон впливає на м'язи жінки?

Якою буде у жінки м'язова маса - млявою і в'ялою або пружною і сильною - залежить від роботи тестостерону. Якщо тестостерону в організмі жінки недолік, то її м'язова маса буде зменшуватися. Обмін речовин буде сповільнюватися, а жінка стане повніти.

І навпаки - нормальний рівень тестостерону гарантує, що ваші заняття спортом і здорове харчування окупляться сторицею: у вас будуть пружні, красиві м'язи.

Коли під час клімаксу тестостерону в організмі жінки стає все менше, утворюються жирові відкладення, перш за все, в області грудних залоз і живота. Тестостерон має властивість впливати на утворення нових м'язів. Він же допомагає підтримувати їх в тонусі.

Чим більше вам років, тим більше значні втрати тестостерону вас очікують. Щоб підтримувати обмін речовин і м'язи в нормі, потрібен розумний баланс тестостерону та естрадіолу.

Тестостерон важливий для побудови кісток

Кісткова тканина - її стан - теж залежить від рівня тестостерону в організмі. Якщо тестостерону досить, це відмінна профілактика остеопорозу.

Вплив тестостерону на стан кісток навіть могутніше, ніж у жіночого гормону естрогену - визнаного «позитивного» гормону, який має властивість захищати тканини і кістки від пошкоджень.

Коли у жінки починається період клімаксу, вона починає стрімко втрачати гормони естрадіол і тестостерон, які вкрай важливі для міцності кісток і м'язів.

Цей процес проходить набагато швидше, ніж у чоловіків - у них період ослаблення тканин тіла триває роками, оскільки тестостерон вони втрачають набагато повільніше і в незначних кількостях.

Це потрібно враховувати і обов'язково вчасно перевіряти свій гормональний фон.

Тестостерон проти синдрому хронічної втоми

Цей гормон, як ніякий інший, допомагає жінці почувати себе більш бадьорою і в тонусі. Дослідження доводять, що достатній рівень тестостерону допомагає боротися з хронічним перевтомою, втомою.

Бувають ситуації, коли жінка, яка приймає вітаміни і у якій здоровий сон, а також меню, все одно відчуває швидку стомлюваність, слабкість, розбитість.

Таким жінкам обов'язково потрібно пройти тес на рівень тестостерону в крові. Інакше вона може так і не виявити причин свого негативного стану.

Як тестостерон впливає на мозок жінки?

Тестостерон має властивість активізувати роботу статевих рецепторів за допомогою команд мозку. Тобто, маючи в організмі достатній рівень тестостерону, у людини (чоловіки і жінки) все в порядку з статевим потягом.

Але це ще не все. Тестостерон впливає на ділянки мозку таким чином, щоб підвищувати настрій жінки, знижувати рівень депресії і викликати почуття задоволення.

Завдяки тестостерону чоловік може краще запам'ятовувати, концентрувати увагу, сприймати нові знання.

Тому, якщо у вас скачки настрою, неуважність і навіть депресія, слід просто перевірити рівень тестостерону. Якщо у вас нестача цього гормону, слід поповнити його запаси, і проблема з депресивним станом може бути легко знята.

Чим загрожує підвищений рівень тестостерону?

Причиною підвищеного рівня тестостерону може бути зайве його виробництво статевими органами або прийом у вигляді хімпрепаратів.

Результат підвищення рівня цього гормону - безсоння, кошмари уві сні, сексуальна агресія.

На рівні поведінки людина може наламати дров. Він може кричати без причини на оточуючих, реагувати злобно на кожну дрібницю, дратуватися без видимої причини.

Якщо надлишок тестостерону спостерігається у жінок, які займаються спортом, у них ще й спостерігається підвищений апетит. А крім того, у таких спортсменок починають інтенсивно нарощуватися м'язи і жири.

При надлишку тестостерону у жінок змінюється фігура. В області талії і живота з'являються жирові відкладення, що нагадують хвилі. В улюблену спідницю або джинси вже не влізти.

Той же ефект спостерігається і при високому рівні не тільки тестостерону, але і інших андрогенів, зокрема, андростендиона і еше ДГЕА.

Що ж робити з вагою?

Ви щосили прагнете скинути зайві кілограми, а вони все накопичуються? Апетит все зростає? Це все винен тестостерон, який збільшує виробництво в мозку рівень гормону норадреналіну.

Тому, якщо ви хочете приймати антидепресанти, перш за все зверніться до ендокринолога для перевірки рівня тестостерону. Тому що в співдружності з антидепресантами підвищені дози тестостерону і естрадіолу сприяють швидкому набору ваги.

Наукові дослідження показують, що тестостерон діє краще, коли у нього оптимальне співвідношення з естрадіолом.

Естрадіол спсобствует того, що тестостерон впливає на організм сильніше, віддаючи всі свої корисні властивості. Якщо естрадіолу в організмі не буде або ж будуть малі його кількості, тестостеронового рецептори не зможуть правильно працювати в нашому мозку.

Як тестостерон впливає на здоровий сон?

Якщо ви погано спите, ви погано контролюєте свою вагу. Це доводять численні наукові дослідження. Якщо ви відчуваєте стрес, навіть уві сні гормональний дисбаланс не дасть вам нормально спати.

Гормони кортизол і інсулін, секреція яких різко збільшується, ще більше підсилюють занепокоєння жінки навіть уві сні.

А збільшені дози тестостерону при зменшенні кількості естрадіолу ще більше посилюють цей стан. Ви спите ще гірше, при цьому набираєте зайву вагу, а загальний стан здоров'я все більше погіршується.

Якщо перед сном ви приймете гормон тестостерон, вас будуть мучити постійні розлади сну, а в сновидіннях будуть кошмари. Людина в такому стані буде відчувати себе розбитим і ослабленим.

Пояснюється все тим, що тестостерон найбільше впливає на людину в 4-ій фазі сну. Саме на цій фазі у нас відновлюються тканини м'язів і кісток, нервові клітини відновлюються, ми відпочиваємо найкраще. У підлітків (та й у людини до 21 року) в цей час виробляється гормон росту.

Якщо в 4-ій фазі сну ви спите погано, неспокійно, всі ці процеси будуть зруйновані. Тому краще всього приймати тестостерон вранці, щоб стимулювати організм, а не ввечері.

Що робити при надлишку тестостерону?

Ми вже знаємо, що при надлишку тестостерону на талії і в області грудних залоз накопичуються жири, а вага складно контролювати. Ще ознаки надлишку тестостерону:

 • Підвищений оволосіння, особливо на ногах, руках, над верхньою губою і під пахвами
 • Різке випадання волосся голови
 • Угри, які дуже складно звести - вони знову з'являються
 • Надмірна агресивність, яка чергується зі слабкістю і разбитостью
 • розлади сну
 • Болі в області яєчників
 • Болі в області попереку

Якщо у вас є всі ці ознаки, слід перевірити рівень гормонів:

 • DGEA
 • тестостерон
 • Дегідротестостерон
 • ДГЕА-С

Якщо цих гормонів в організмі більше норми, у вас можуть виявити такі зболеванія:

 • Синдром полікістозних яєчників
 • пухлина яєчників
 • Пухлина в області надниркових залоз

Додаткові методи обстеження: УЗД, магнітно-резонансна діагностика, комп'ютерна томографія. Ці обстеження допоможуть вам позбавитися від захворювань в їх початковій стадії.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.